O co vám jde?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Magion

O co vám jde?

Příspěvek od Magion » 14 úno 2006 00:00

Zásadní otázka: o co vám jde, když tvoříte muziku?
Proč to vůbec všechno děláte?
Nedámi to se nezeptat, protože mě to opravud zajímá - je nás hodně, co tvoří muziku, ale zajímalo by mě, proč to vůbec všechno děláte/me?
Sex, drogy, rock¨n roll/techno/drum´n´bass....? Nebo osobní meditace?
Prachy? Sláva? Ukojení ega? Osudová nutnost? Vyštavnění? Samolibé exhibování? Spojení s kosmem? Relaxace? Prožitek tvoření? Zvláštní emoce atd...??????
Co jsou ty důvody , které vás/nás vedou k tomu zasednout ke komplu a tvořit hudbu?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 úno 2006 00:27

Nutkava potreba seberealizace a vyjadreni emoci, touha po oceneni od okoli, zabava. Tak bych zhruba shrnul moje hlavni vedomy motivy.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

matucha

Příspěvek od matucha » 14 úno 2006 00:58

ze zacatku to bylo hodne silny a byla to nutkava potreba neco delat a to ze to v fasttrackeru slo bylo tak trochu i magicky a drzy ;-)

ted je to hlavne ulet na zvucich a naladach, zkouseni a realizace napadu a taky nutnost interpretovat po svym vsechnu tu muziku, co posloucham...

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 14 úno 2006 07:32

pro slavu a bohatstvi a jak rikal basak z prvni kapely, aby prej po koncerte moh z podia ukazat na naky holky a rict "ty, ty a ty, jdem do hotelu" ostatni autogramy az na letisti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jinak spis asi jak napsal matucha 8)

delay

Příspěvek od delay » 14 úno 2006 08:20

Hudba v mým životě mi připravila dobré i zlé okamžiky. Čím jsem starší, tím méně zažívám euforii z tvorby, zvuku apod., nebo? vím, že euforiie je "svině". Všichni znáte to, že v tu chvíli to byl fakt mazec, ale je to neopakovatelný... prostě jam. Do svých 20ti jsem vícemeně pořád skládal a prehisterickým způsobem nahrával... to mě moc bavilo. Měl jsem v sobě zvláštní atmosféru a skladby se skládaly fakt lehce...

:arrow: V té době jsem považoval hudbu za drogu - nutnost k přežití...

Dneska již vedu litý boj... s dobou, s technikou, s kabely, s nástroji a neposlední řadě s muzikantama, který od hudby očekáváj vpodstatě jen chytání vlhkejch kalhotek na koncertě - a to, co má Cyril na obrázku, nebo se ke mně prostě nehoděj...

:arrow: Takže si občas říkám: "Co je to kurva za blbou planetu, když tady člověk k vyjádření hudby z jeho nitra potřebuje kilometr postranejch kabelů, předražený nástroje a navíc další lidi..."
"Tak se vodstěhuj někam k domorodcům a nestěžuj si" říká podvědomí...

:arrow: Takže hudba je pro mě nyní hlavně boj, a já se cítím být osamnělým bojovníkem, který se nemíní vzdát...

ANI KDYŽ jsem včera shodil zcela novou basu, naštípl jí hlavu a udělal 3 dost nechutný zářezy do krku. Fakt paráda. :cry:

Hlavně to chce asi výdrž, a fakt do nevzdávat, ikdyž to stojí hlavně peníze, že? :!:

:idea: Takže mi jde jen o to, abych se někam v hudbě dostal, něco objevil, něco třeba nahrál. Pro mě je to prakticky pořád proces tvorby.
HUDBA JE PRO MĚ HLAVNĚ TVORBA. Pořád "jam", pořád emoce. tvořit skladby... objevit sebe nebo duši v sobě. Navázat kontakt.

Moc hezky a stručně to napsal Cyril...

kexik

Příspěvek od kexik » 14 úno 2006 09:27

pre to iste preco mal moj stary otec fujaru alebo sherlock holmes husle. dnes mame kompjutre a bavi ma ten tvorivy prvok, aj ked hram na nastroji, tak spravidla vymyslam a neinterpretujem cudzie skladby (teda, na vacsine nastrojov ich ani neviem interpretovat, heh)

delay

Příspěvek od delay » 14 úno 2006 09:41

kexik napsal:
(teda, na vacsine nastrojov ich ani neviem interpretovat, heh)...

No, tak to máme společný...

Ze svý zkušenosti vím, že zase jsou typy, který maj precizní techniku, ale zahrajou jen nadrcený skladby, když pak dojde na jam, tak jsou v rejži...

FFoxX

Příspěvek od FFoxX » 14 úno 2006 10:18

moje hudba je reakcí na to co prožívám. a taky je to zábava :-) Jinak se ztotožňuju s tím co napsal delay ve svém prvním příspěvku.

peteness

Příspěvek od peteness » 14 úno 2006 10:33

Mne nejvic bavi to jamovani......okamzite bezprostredni vyjadreni vlastniho stavu :-) .
Treba doma pustim radio, muze hrat cokoliv. Vemu Ibanezu, ohulim kombo a hazu rokenrol sola do te muziky, udelam z Vondrackove Hendrixe. Pak me to prejde, pustim si stream radio Breakbeat na di.fm......no a pak treba za dva dny se mi to nejak smicha v hlave, v srdci a v dusi a chce to ven. Musi to ven, pretlak, nezajima spanek, jidlo, piti, sex................no a pak je treba zaradit zpatecku, jinak cvokhaus.............a priste zase znova :)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 14 úno 2006 11:04

Pro me je hudba hlavne seberealizace. V dobe FastTrackeru to byla magie, vybirat si samply z modu poradnych guru ze severu a michat si svoje. Byla to trivka a porad je pro me tracker neco, na co desne rad vzpominam.

Ted uz je to asi spis droga - proste si sednout a hrat porad dokola nove motivy, nenechat se nicim rusit a uplne se do toho polozit. Oproti drivejsku se zmenila jedna vec - vic a vic me fascinuji realne nastroje, zadne samply a samohrajky me nezajimaji. I kdyz hraju na hafo nastroju, tak top je pro me ted klavir, dokaze vyjadrit vsechno.

Urcite by bylo super se hudbou zivit, ale bojim se jedne veci - ze bych ztratil to, co me na tom bavi nejvic - volnost.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 14 úno 2006 16:48

asi hlavne seberealizace,neco delat a zdokonalovat se v tom...poslechnout si co delam ted a co sem delal pred rokem...a zjistit ze se to nekam posunulo...zkrátka mít pocit že sem tady k něčemu jinýmu než abych pracoval, nakupoval, jedl a spal, měl děti a umřel...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 úno 2006 17:02

Je to dobry pocit neco tvorit, at uz je to cokoliv. Kdybych nic netvoril a pouze konzumoval, pripadal bych si o neco ochuzeny, ze vubec nezasahuji do chodu veci. Vubec nemam rad roli konzumenta, rad veci tvorim a ovlivnuji, takze proto me bavi delat jak hudbu, tak grafiku a dalsi veci.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 úno 2006 17:09

Off topic: heh, teď sem si všimnul, že už nemám status nováčka, ale uživatele - good feeling :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 úno 2006 22:42

proste ma to bavi.. niekto chodi na ryby, niekto dviha zelezo v posilke, niekto drti couterstrike alebo quake... ja ladim hudbu, je to prijemne nieco vytvorit ...

Vuid

Příspěvek od Vuid » 14 úno 2006 22:57

Pro me je to ciste osobni zalezitost, takovy druh meditace/relaxace.
Dulezity je proces (a prozitek), ne vysledek...

Odpovědět