Olympic - Vst na podiu :-)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 dub 2007 10:03

tankista píše:Dobra, jeste jednou:
- stabilita
- rychly restart
- jedna krabice (neni nutne pripojovat zvukovku, resit pak zemni smycky jako u notebooku atd.)
- neni na podiu nutne LCD
- dobry ovladaci software na prepinani presetu VST a jejich parametru
Jak to vidim ja (osobni nazor):
- stabilita - XPcka, na kterych nejsou voloviny a mizerny drivery, jsou stabilni az az
- rychly restart - budiz, to je urcite dulezita vec, zaroven si ale dovedu predstavi, jak to vyresit u PC (hypervisor + image hybernovaneho systemu => nabehnuti behem par vterin)
- jedna krabice, smycky atd. - tento bod nechapu, jaky je rozdil mezi tim, kdyz mam zvukovku v muse nebo v PC ?
- absence LCD - vsechno je to jenom o softwaru, dovedu si predstavit, ze tohle se da taky ovladat bez LCD. Ale LCD je stejne skladna zalezitost a osobne bych v tomhle nevidel problem
- no tak ten RT player + num pad vypada taky dost dobre, ne ? ;)

tankista

Příspěvek od tankista » 12 dub 2007 10:09

Ale jo, sam se ruznym kutilstvim taky dopracujes k tom stejnemu i s vlastnim pc, ale sezere to hodne casu, mozna si nekteri z nas stejne nebudou jisti, ze se neco nestane (viz komentar JV o stazene p... v Sazce :-), nebude to imho nikdy tak elegantni a mozna to nebude ve vysledku ani o moc levnejsi. Cenim si kazdyho takovyho pokusu oproti samohrajkam beznym u rockovych klavesistu, ale jen nabizim alternativu k zamysleni.

Chtelo by to nekoho s osobne zkusenosti s Receptorem, aby nam rek, jak to vidi...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 dub 2007 10:13

Ja nevim, me to vsechno prijde dost jednoduchy na to, aby to zralo hodne casu a cenovy narust taky nikde nevidim ;)
Ale jo, fajn, myslenka je to pekna, me by receptor proste jenom nicim nepresvedcil ke koupi, protoze bych si za polovinu postavil neco, co by melo stejne, nebo lepsi parametry (treba startup time, receptor startuje az minutu)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 12 dub 2007 11:27

asi mne budou opet nekteri patolizalove kamenovat , ale s prostredkama ktery ma olympic k dispozici, bych se na nejaky VST zvysoka vykaslal, koupil bych si Polar a Oasys, a vyse zminovane "mozne problemy" bych nikdy nemusel resit. Z normalnich lidi nikdo rozdil nepozna, co je to VST nemaji ani paru.

tankista

Příspěvek od tankista » 12 dub 2007 11:35

2lupo: nezlob se, ale jses prudce OT, neresime, jestli VST, ale jak je na podium dostat. Poznamku o patolizalech radeji nebudu komentovat... (mmch na hudbu dotycne kapely mam prudce vyhraneny nazor, ale nehodlam to sem zatahovat, nesouvisi to s tematem) JVnam dal fotky a ukazal sve reseni, a to tu dela malokdo...

LUPO

Příspěvek od LUPO » 12 dub 2007 11:42

tankista: vis, me to prijde stejne smesny a ubohy, jako reklama ze prodigy delaji svou desku celou v programu reason. Ano, nemohu tem detem, ktere tomu veri rict ze sou blbci, ani se nechci poustet do debaty a boje s reklamnima prispevkama, jen sem napsal na to cely svuj jasnej nazor. Pokud ses tak silene naivni , ze tomu veris, tvoje vec.

tankista

Příspěvek od tankista » 12 dub 2007 11:45

paranoia na malem ceskem dvorku :-) tos me rozesmal... Nejak nechapu, na co by to melo delat reklamu, na prodej vst v cechach??? :-) Nebo pocitacu? Nebo na tu malou ceskou utilitku, ktera neni podstatna?

LUPO

Příspěvek od LUPO » 12 dub 2007 11:49

Proc bych mel jezdit v trabantu, kdyz mam v garazi Porsche? abych presvedcil co nejvic chudaku ze si maji ten trabant taky koupit? fajn ...ted se smeju zase ja :)

rastis

Příspěvek od rastis » 12 dub 2007 11:50

Ta utilitka je normalny vyrobok za 129 Euro.

LUPO

Příspěvek od LUPO » 12 dub 2007 11:53

rastis: hele, vysvetli mi to: proc chemical brothers, underworld a mraky jinych kapel...neprodaji vsechen svuj gear a nekoupi si tuhle utilitku a nehraji na koncertech s VSTckama a PCckama? ja tomu nerozumim.

LUPO

Příspěvek od LUPO » 12 dub 2007 11:55

je to fakt, at si kazdej hraje s cim chce.

tankista

Příspěvek od tankista » 12 dub 2007 11:56

OK, imho uz dnes ve velkejch samplebankach vitezi vst i nad nejdrazsima modelama Od Yamahy nebo Korga, takze smysl to ma, tvy prirovnani kulha. Asi to bude reklama na tu malou ceskou firmu (coz je v poradku), ale to neni podstatny, tezko by si kvuli tomu JV vymyslel cele pouzivani PC na podiu... Ostatne, pockejme, az se k tomu sam vyjadri.

Reason a Prodigy je jina kauza, tam jde o jiny prachy a je to samozrejme uplnej nesmysl. (I kdyz znam i nejmenovaneho hudebnika, ktery se kasa analog studiem jak krava, ale pritom ledazco dela pohodlne prave v tom reasonu a vsichni mu to bastej i s navijakem, ale je to imho slyset...)

rastis

Příspěvek od rastis » 12 dub 2007 11:58

LUPO píše:rastis: hele, vysvetli mi to: proc chemical brothers, underworld a mraky jinych kapel...neprodaji vsechen svuj gear a nekoupi si tuhle utilitku a nehraji na koncertech s VSTckama a PCckama? ja tomu nerozumim.
Narazal som na tankistu a jeho poznamku o bezvyznamnej utilitke, ked pisal, ze nechape, v com mala byt reklama.

S Tebou som polemizovat tuto nechcel :)

tankista

Příspěvek od tankista » 12 dub 2007 11:59

2rastis: jo, na utilitu to asi reklama bude, o to tam jde, ale to s nasi debatou moc nesouvisi, da se nahradit spoustou jinyho softu

Jiří Valenta

Příspěvek od Jiří Valenta » 12 dub 2007 16:42

Tudy píše:...Celkem mě zaujala ta vychytávka v podobě zadní lišty s pevnými XLR výstupy.
Máš tam někde schovaný i direct-box, nebo je to přímo ze zvukovky?
:lol: ne Direct boxy maj zvukařský ale dalo by se to zmáknout Jinak

ohl. toho Receptoru chtěl sem si ho koupit nejde teď vo penízky ale pro mě je nepraktickej LCD potřebuju občas VST editovat atd. mám tak docela přehled. Dále Linux sice je šikovnej ale nic pod nim nefachá třeba vopravdu veliký VST Garritan a pod už takhle je to na hranici většinou sou dvě verze Mac a Win a když se to podělá kdo to zpraví. Určitě by to byl samej konflikt nene. Tady se to dost propralo že to vypadá hrozně složitě ale bylo to jednoduchý jak facka zvukař koupil rack bednu narval do toho střeva zašrouboval dal Win. a bylo za dva dny hotový já pak během dne napchal RT Player všechny VST, samply, smyčky atd a bylo. u firmy Šiba mi za dva dny spíchli bednu i s tim přišroubovanym LCD a moh sem vyrazit. (Už dělal tři další kámošům který po marným snažení stejně dospěli k tomuhle řešení) Nikomu nic nenutim ale takovou variabilní zásobu zvuků naprosto odlišnejch a velmi snadnou editaci nádhera umixovat si zvuk kus vzít vod Garritena kus vod NI do toho Korg legacy na to nějakej pěknej efekt vše díky LCD přehledný pak jen uložit do RT playeru třeba pod 1 a von si všechna nastavení pamatuje to ještě nemluvim vo naprosto jednoduchym splitovani kl. Přijedu na kšeft sundám dekly vrazim dva kanony UPSku num. kl. midi kabel a jedem. Nepočítal sem to ale když se podělá Receptor budu čekat měsíc na opravu za děsný prachy tady vodšroubuju víko vyndám třeba HDD pudu kamkoli dám za něj 4000 vrazim ho tam naláduju zálohu a za jedno vodpoledne to mám z krku. Jo a že to kiksne se už nebojim po těch 50 kšeftech a kiksnout může všechno. Takže pro moje potřeby živýho hraní sem nic lepšího nenašel a to sme se zvukařema prokecali hodin pro a proti. Jinak zvuk Win sem si vypnul kdyby náhodou :D Závěr za třetinovou cenu mám podstatně výkonnější stroj do kterýho namontuju za šlušný prachy cokoli vymyslej lepšího rychlejšího atd. ČAUKY 8)

Odpovědět