Petr Hanig - dlouhý rozhovor

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 dub 2008 17:16

No a proto to ty lidi porad poslouchaj, je to vlezly a dobre se jim pri tom zehli.
BTW pamatuju si na posledni volebni spot ty Hanigovy strany - "mistr" tam rikal neco o tom, ze se budou snazit, aby v radiich zase zaznela pekna ceska pisnicka. Tak nevim, co tim chtel rict...

peteness

Příspěvek od peteness » 28 dub 2008 18:04

V prostoru zhruba Vysociny mi tam bezne vlitne radio (nazev si nevzpomenu), ktere nehraje nic krome ceske 80's tvorby. Nektery veci se daji poslouchat, bohuzel prolinaji to i diskopribehy. Jestli tam nekde vzadu taha za silony Hanig netusim :)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 28 dub 2008 18:47

Ja si tu dobu ,v ktorej "tvoril a zil" pan Hannig este pamatam.Dokonca som ho raz zazil v druhej polovici 80.rokov akoze live s V.Vavrom na zraze mladeze v Jaseni,co bola akoze komancska akcia k vyrociam SNP.(Vacsinou sa im to ale uz prvy den vymklo spod kontroly a vsade sa spieval Kryl a provokovali sa bolsevici.)Nuz a zmieneni umelci tam mali odohrat "koncert", ktory bol ale cely z playbacku,protagonisti utrzili hanbu,piskot a par flias.Od par faciek ich zachranila len silna policajna pritomnost.Dodnes si pamatam Petra Hanniga,ako stal za nejakym Loganom alebo inym huslostrojom a robil do playbacku trapne gesta.Na stastie je doba tych konkurencieschopnych songov davno za nami...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 28 dub 2008 20:55

Jo Víťa Vávra to byl můj kůň :) :) :) Ale stejně ze všeho nejvíc miluju Markétu Muchovou - Důkaz, že hlasový rozsah 2 tóny nebrání udělat kariéru v pop-music
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

peteness

Příspěvek od peteness » 28 dub 2008 21:28

Cundo píše:...Dokonca som ho raz zazil v druhej polovici 80.rokov akoze live s V.Vavrom na zraze mladeze v Jaseni,...
V te dobe jsem mel taky tu cest videt Vitu Vavru u nas na dozinkach, kam se chodilo kazdy rok parit. Nahodou tam byli na programu, zrejme vymetali tyhle typy akci. Rajcata sla na radiator uz tyden pred, aby chytla spravnou hnilobu.
btw. cetl jsem autobiografickou knizku o Vavrovi. Pise ze v nakym tom roce byl navrzeny na Zlateho slavika a vyfoukl mu to Michal David a duvodem ze jsou nejspis dlouhe prsty Frantiska Janecka. Co k tomu dodat? Aby to nebyla nuda, asi se mazou hnojem navzajem :)

lep

Příspěvek od lep » 29 dub 2008 09:52

Jindy2 píše:lep: každopádně obecné odsuzování české hudby z 80. let je tu na ezone klasicky v módě, pro nás jsou to dnes sračky, ano, ale tehdy třeba ty Tenisky byl hit, i další sračky jako Davidovi Poupata byl hit a další a další, po kterých dnes nikdo ani neštěkne...ale dneska je prostě módní na to nadávat, ale kdyby tu byl opět ostnatý drát a SUP na hranici, asi bysme mluvili jinak...no, to je jedno...
co mě ale celkem zaujalo jsou ty jeho řeči o tehdejší konkurenceschopnosti české popmusic v zahraničí, zatímco dnes je to žalostné...a je to žalostné...tehdy jsme alespoň kopírovali třeba Italo Disco, ale dneska...Kabáti, ehm...
na tom je ale mozna videt, zes tu dobu opravdu nezazil... lidi tehdy taky nesileli z Pepy Melena a jeho sestricky Anusky... Megahvezdy tehdy byly Kaja Gott a Helca Vondrackova, pak taky Zelenkova, Zagorova a i ten Misa David s Janeckem... A vidis, ze tihle komunisticti titanove se udrzeli do dneska, protoze se jim neda uprit, ze maji v pripade Vondrackove a Gotta treba poradny hlas a v pripade Davida a Janecka talent vyhmatnout komercni tahace pro masy a asi taky v pocatcich post-totalitni kariery i dlouhe prsty a financni zazemi...

Ja roznodne tehdejsi hudbu neodsuzuju jako celek, ale prave takovi soudruzi jako Hanig, kteri meli tehdy dost vlivu, aby do radia prorvali desny sunty, si opravdu zaslouzili po revoluci zapadnout a uz nikdy se neobjevit... Mne ten clovek vadi jako osobnost - jak tedka kyda spinu na Bilou, ze mu utekla - dyt nebyl zadnej otrokar, aby si ji mohl prisvojovat... I kdyz to tehdejsi producentska esa asi chtela byt... A jeho trapne pokusy stat se politikem, protoze rad hovori a posloucha se pri tom a zaroven prahne po poslaneckem platu a jinych vyhodach, z toho se mi zveda zaludek... Protoze, bohuzel, 80 % nasich zvolenych zakonodarcu jsou podobne kreatury, kterym nejde o verejne blaho, ale o prachy a vyhody...

A neni mozna uplne dobre uvadet Kabat jako mezinarodne konkurencneschopnou kapelu - jenom kvuli tomu, ze se objevila v Eurovision song contest... Za A zpivaji pouze cesky a za B tahle soutez neni smerodatna, protoze tam jednotlive zeme posilaji ruzne exoty a taky si nemyslim, ze je povazuji za nejvice konkurenceschopne interprety svych zemi - viz. Verka Serduchka z Ukrajiny... Je to proste sranda soutez a ne meritko...

Bohuzel, jak ja to vidim, tak ceske kapely nemaji s nativnim jazykem moc sanci prorazit venku: pokud nebudou zajimave po tematicke a hudebni strance jako treba Värttinä nebo Bajofondo, kde ti to, ze nerozumis textum, nevadi, protoze te prevalcuje ta jejich energie a muzikantsky um.

A kdyz budou zpivat anglicky, tak zase musi byt na stejne urovni, jako ty kapely z venku, zvukove, textove, apod... A takovych kapel je u nas zatim dost malo... A hlavne nemaji kontakty ani finance na poradne promo venku...

TAP

Příspěvek od TAP » 29 dub 2008 11:44

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 dub 2008 12:41

lep: nj, zažil jsem už jen dozvuk té doby, kdy jsem musel ve školce a ve školce říkat soudružko učitelko, kdy si pamatuji hlavně to, že soudružky byly hrozně, ale hrozně zlé :evil:

právě že Kabát já uvádím rád, kvůli tomu Eurovision...je dobrý nápad cpát českou kapelu s českými texty, do mezinárodní soutěže? já si myslím, že není...když už, tak mohli udělat nějakou special verzi nějakého jejich "hitu" v angličtině...nevim no, já nemám tyhle vyčpělé kapely rád...
zahraniční americké a anglické kapely jako The Beatles právě že měli tu sílu, že i když jsi textům nerozuměla, tak ti to bylo jedno, protože ta hudba měla sílu (to si myslím, že je právě i případ Rammstein - nerozumím tomu, ale subjektivně se mi to líbí víc, než Kabát, kterému navíc rozumím)...to je právě to, co si myslím, že hudba Kabátů nemá...

Michala Davida jsem svého času poslouchal, a nestydím se za to...i teď si ho klidně poslechnu, tak mě zabte...
to máte jako s těma disidentama a kolaborantama...disidenti za komunistů řvali proti režimu, takže byli neustále zavření...dnes jim to sype ovoce - jsou za chudáčky, plně rehabilitovaní...naopak kolaboranti jako David jsou odsuzováni...obrátilo se to, kdo byl předtím král, je teď hovno a kdo byl hovno, je teď král...prostě výměna rolí...nemám rád ani disidenty ani kolaboranty, ale těžko říct, jak bych se choval já...

znám třeba jednu kapelu, co má neomezené finance i kontakty,ale stejně není úspěšná, nikdo jí nezná ani v ČR a to, že mají studio za miliony je jim houby platné...je to prostě tím, kdo pro ně skládá, jakého mají frontmana...to je jako Queen bez Freddieho, to už prostě nikoho nezajímá...když si ale odmyslíš kapely, tak třeba DJs pokud vím, tak mají úspěch po celém světě, i když DJs no, to nejsou hudebníci, tedy mezi těmi co znám já, není nikdo, kdo by věděl, co je to akord...

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 29 dub 2008 13:02

Jo, dřiv sem dělal v kanclu s jednou paní ( dělala tam 30 let v jednom zaměstnání a metody jak se vyhnout práci měla fakt vymakaný) ta mě s vážnou tváří tvrdila, že třeba Václav Havel byl prominent a za komančů si užíval, páč měl na cele televizi :) . Disidenty s kolaborantama bych do jednoho pytle neházel, čéče.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 dub 2008 13:18

kyvaa: nevim, mě to plakání disidentů v televizi prostě vadí (speciálně Hutka)...vidět 60ti letýho hipíka s dlouhejma vlasama, co se ještě neprobral a nezjistil, že komunisti už jsou 20 let pryč, je prostě síla...a ještě k tomu hraje příšerný písničky na kytárku, co se ani náhodou nerýmujou...jo, neměli bysme zapomínat na minulost, ale připomínat to tímhle způsobem, kdy oni litují sami sebe a sobě podobné, to by neměl dělat nikdo...

dano

Příspěvek od dano » 29 dub 2008 13:56

Desive citanie... Normalne som mal problem to aspon selektivne prebehnut. Tito predstavitelia soc-popu na mna posobia desivo a slizko... A ked niekto dokaze z vaznou tvarou prezentovat svoje "kaplenictvo" v detskej dedinskej skupine, to je dost sialene...

Fuu...

Som len rad, ze taketo glumoidne individua uz nemaju v hudbe takmer ziadne slovo. Politika uplne staci.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 29 dub 2008 13:58

Jindy2: no tak s tim Hutkou jsi uhodil hrebicek na hlavicku, mam uplne ten stejnej nazor, pojmenoval jsem si ho jako "cloveka, ktery se zivi tim, ze byl disident". Krom toho kolem sebe casto siri bludy (viz. nektere jeho nedavne vyroky ohledne Nohavici, ktere si dost pribarvil, atd.)

dano

Příspěvek od dano » 29 dub 2008 14:03

ked uz sa bavime aj o Janečkovi. Neviem ci si pamatate na toto genialne dielo. Ze Kim Collins...

http://www.aukro.cz/item347574859_2lp_k ... legro.html
Naposledy upravil(a) dano dne 29 dub 2008 14:05, celkem upraveno 1 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 dub 2008 14:05

Kermitak: jj, tak to je trefné pojmenování, úplně to sedí :) no a jak nedávno začal veřejně pranýřovat Nohavicu, už jsem nad ním nadobro zlomil hůl...

rastis

Příspěvek od rastis » 29 dub 2008 14:08

Nohavica je ten odhaleny agent Stb ? ci si ho pletiem s niekym ?

docital som z dlhej chvile Haniga - nieco medzi napinanim na grcanie a zachvatmi smiechu.

Odpovědět