Podle vás nejlepší sériově montovaný "Car audio"

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
jeany_jeany_jeany

Re: Podle vás nejlepší sériově montovaný "Car audio"

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 14 pro 2009 11:28

ivo: jestli chceš fakt dobrej poslech, zvážil bych to dynaudio (do V70 ho budou montovat určitě taky..) i když i ta střední varianta co nabízí nehraje úplně marně ( s tou nejniží zkušenost nemám..)

syncro: jo, u volva - dynaudio jich je fakt 12: 4 v předních dveřích, 4 v zadních, 2 v zadním okně, 1 ve středu na palubce a 1 subwoofer..
6 repráků, to asi bude ta úplně základní sestava.. volvo má celkem 3 typy audiovýbavy

BTW. do novýho jagáru XF montujou pro změnu bowers and wilkins, neslyšel jste to někdo? Asi se oháknu a pudu předstírat zájem :mrgreen:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 pro 2009 12:14

No já to volvo nekupuju zbrusu nové na přání :) takže co tam bude, to tam bude :)

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 14 pro 2009 12:37

Ivo píše:No já to volvo nekupuju zbrusu nové na přání :) takže co tam bude, to tam bude :)
Aha, tak to jo, u ojetiny jsou přeci jen jiný kriteria, než audio, jako třeba esli to brzdí, zatáčí a jede :mrgreen:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 14 pro 2009 12:39

jeany_jeany_jeany píše:
Ivo píše:No já to volvo nekupuju zbrusu nové na přání :) takže co tam bude, to tam bude :)
Aha, tak to jo, u ojetiny jsou přeci jen jiný kriteria, než audio, jako třeba esli to brzdí, zatáčí a jede :mrgreen:
Proti mým 2 repro u Omegy to myslím bude upgrade podstatný ... Jinak zmíněné parametry budou bez problému, ona to zase až taková ojetina nebude :) |Dám tento týden vědět ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 pro 2009 09:37

Tak už nějakou chvíli jezdím novým Volvem. Audio (zvukem i ovládáním) je opravdu na trochu jiné úrovni než u Omegy a auto je podstatně tišší, takže se dá v pohodě poslouchat. Reprodukce je celkem detailní s pěknými basy i výškami (je tam i EQ a též balance LR i předozadní), reproduktorů je tam tuším 6 a něco je i na předním panelu pod čelním oknem. Ale i přes podstatně vylepšenou úrovneň poslechu zjišťuju, že poslouchání hudby v autě není pro mě úplně ono ... Jednak je tam přirozeně nevyvážené stereo (pokud by člověk neseděl na řadící páce :) a i to nejtišší auto vydává zvuky (pneumatiky, šumění vzduchu, okolní hluk), takže ten poslech je vždycky trochu rušený ... Na poslouchání rádia nebo nějaké "nadupanější" hudby asi OK, ale jemnější hudba, to nějak není ono ... Příliš hlasitý poslech nemám rád. Spíše se mi líbí poslouchat mluvené slovo a rozhlasové hry (včera jsem si při cestě z Moravy poslechl Cimrmana České Nebe - poslech fajn, hra se mi nelíbila vůbec,připadalo mi to pokračování úpadku z Afriky ... ale to už je OT). Ale na kontrolu masteringu vyběhnutím ze studia do auta to může být fajn :) Jo, a je tam ještě přepínač na 3 kanálový surround (?) a dolby PL2. Je to pak prostorovější zvuk, ale trošku "umělejší" ... :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 pro 2009 10:17

ja som dost spokojny zo zvukom co mam v X3jke ... mam pocit ze je tam dynaudio (kupoval som ho z druhej ruky nie nove takze si nie som isty este to preverim) kazdopadne hrato dost "referencne" - cize ani moc basov ani malo a detto to plati o stredoch a vyskach ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 pro 2009 10:25

dendy píše:ja som dost spokojny zo zvukom co mam v X3jke ... mam pocit ze je tam dynaudio (kupoval som ho z druhej ruky nie nove takze si nie som isty este to preverim) kazdopadne hrato dost "referencne" - cize ani moc basov ani malo a detto to plati o stredoch a vyskach ...
Mně ten zvuk připadá taky docela "referenční", příjemně vyvážený ... nijak "zabarvený".

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 pro 2009 10:31

jo napriklad zena co ma sluzobneho passata tak tam to duni jak prasa.. zrejme tam je riadne predimenzovany subwoofer niekde ... teda pre takych tych co oblubuju ked im basy pri jazde idu vysmazit mozog z hlavy super vec :-) ale inak treba tam mat dost stiahnute basy v EQ inak je to peklo duuum duuum duuum :-)

matucha

Příspěvek od matucha » 30 pro 2009 14:27

Nejlepsi co sem slysel byl nejakej system od Focalu za cca 4000eur. To melo uplne vsechno co bych si moh prat ve studiu (krome teda sterea).

Ted sem jezdil s par ruznejma lidma trasu praha-krnov-praha a slysel sem tak ruzny veci, ze mi to prislo az sileny, pro jak ruznorody poslechy vlastne clovek dela ;). Vetsinou prevazuje ultra U smajlik, nejhorsi mi to prislo ve volvech, kde me uplne zabijej basy, neco syci nahore a uprostred neni ani naznak stredu. Ale jel sem taky v nejaky felicii, kde mel ten majitel nastaveny radio tak, ze mi krev z usi pusobily krabicovy frekvence, fakt hodne neprijemny, nastesti si to nechal postelovat a hned to bylo...

syncro

Příspěvek od syncro » 30 pro 2009 14:37

matucha: "nejhorsi mi to prislo ve volvech" A to byl originál Volvo zvuk? A jak stará ta Volva zhruba byla? Zajímavé, mě současný Volvo / Dynaudio zvuk přijde dost nedunivý a vyvážený...

Jen můj názor, Saša

matucha

Příspěvek od matucha » 30 pro 2009 15:08

Jo bylo to neco starsiho... ja se v autech moc nevyznam a ve volvech uz skoro vubec, ty mi pridou rada od rady stejny, takze ti nereknu co to presne bylo.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 pro 2009 15:15

Taky bych řekl, že to byl asi trochu starší exemplář, mně to v tom mém (a ne proto že to je moje) zní velmi OK ...

syncro

Příspěvek od syncro » 30 pro 2009 15:27

matucha: Aha, tak to jo, kamarád měl staré 240 a tam byl ten zvuk opravdu dost děsivý...

Jinak mi přijde, že se Volvo design dost změnil, Matouši 8-) 8-) 8-)

Obrázek
Staré Volvo

Obrázek
Nové Volvo

Omlouvám se za offtopic, Saša

matucha

Příspěvek od matucha » 30 pro 2009 15:34

tusim, ze to bylo neco jako 5-6 let stary, mozna vic

Odpovědět