Pouliční muzikanti...

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Kermitak
Moderátor

Re: Pouliční muzikanti...

Příspěvek od Kermitak » 09 úno 2011 14:55

Ivo: jsou i verejna mista, kde neni shon a hluk. A v nekterych pripadech muze dochazet k interakcim, ke kterym na beznem koncerte nedojde. Neprijde mi to jako degradace hudby, spis jina forma jeji prezentace, ktera s ni nekdy i skvele ladi (samozrejme zalezi na konkretnim pripade, nekdy je to fakt hruza :)
BTW takovej dubFX na ulici funguje stejne dobre jako na podiu.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 09 úno 2011 14:56

Tyjo, zrovna ty peruansky indiany fakt nesnasim. Aspon to, co znam z Brna, tak tam stoji jeden dva sasci v nejakych krojich, z discmana tam jede podkres a maximalne hraji na Panovu fletnu... Navic kdyz predelavaji veci od U2, Erica Claptona apod., tak to zni OPRAVDU nepatricne.

Souhlasim s Kermitakem (mozna tak podruhe za tu dobu, co jsem tady? :D), ze nekdy to proste na ulici patri.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 úno 2011 14:56

No ale i v zámeckém parku je myslím lepší uspořádat koncert, na který lidé přijdou a vědí, že na to jdou, naladí se na to a můžou se na to soustředit (včetně hudebníků). Aby se někdo někomu vnucoval tím, že hraje někde, kde ho nikdo nezve a kam třeba lidé přišli za uplně jiným účelem (např. projít se v klidu v parku) mi přijde divné ... Nevím, já bych se cítil hodně blbě kdybych měl někde hrát na ulici nebo na jiném veřejném místě mimo rámec ohlášeného koncertu ... (kde lidi procházejí a koukají na to pár chvilek jako na jakousi kuriozitu a na komedianty)

Kermitak: pokud jsou místa kde není shon a hluk, tak je možná občas fajn když to tam i tak zůstane a ne že se tam někdo samozvaně postaví a začne tam cosi vykřikovat a vyhrávat ... :)

Ale mluvím jen za sebe, tak jak to připadá mně ... Nemám to moc rád a mám z toho vždycky takový divný pocit, když kolem něčeho takového jdu ... jakýsi druh "prostituce" (s těmi otevřenými pouzdry, kam mají lidi házet peníze) mi to do jisté míry připadá ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 úno 2011 15:05

Jo, kam se podeli takovyty indiani co kdysi porad v Praze nekde hrali? Nekde doma mame jeste kazetu, myslim ze se to jmenovalo Machu Picchu, porad jsem to sjizdel :) Uz jsem je leta nepotkal... No a pak by se dali mozna k poulicnim hudebnikum zaradit i nabozensti agitatori z "Triumfalniho centra viry" - takovej chlap s zenskou co ma sukni pres kalhoty, obvykle hystericky jecej na Andelu u metra...

Ivo: vidim to stejne jako ty... kdyz se k tomu jeste pridaj hladovy pohledy nebo okazale vystaveny telesny postizeni, prida se k tomu jeste neprijemnej pocit viny... a to vede skoro ke vzteku, ze je clovek defacto obeti vydirani
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 09 úno 2011 15:16

mám rád dobovú hudbu na hradoch a zámkoch, multi-inštrumentalistu na Trnavských jarmokoch a ešte jednu holku čo chodí bubnovat k nám do parku... inak sa pouličnej hudbe skor vyhýbam, nemám rád tých "indianov" a bongujúce skupinky v parkoch (čest výnimkám).. lutujem ludí čo majú byty v centre.. keby bol niekde na námestí dubFX tak toho by som si pozrel, ale keby mi hulákal pod oknom tak by som ho oblial olejom..

komasix

Příspěvek od komasix » 09 úno 2011 15:56

Cyril píše:Zazil jsem i jednoho manika u vchodu do metra na Palackyho nam. (Praha) a ten hral na kytaru, ale mel ji obracene (jakoby levoruce, ale nemel prehozeny struny). No ale zajimavy bylo, ze mu to znelo dobre!!! :) Vyvinul si asi vlastni hmaty, akordy...
... přesně takhle hraje náš kytarysta a troufám si tvrdit že výborně... a tak už mi to taková exotika nepřijde. Na bicí už ale hraje normálně obráceně a na klavír uplně normálně )))

peteness

Příspěvek od peteness » 09 úno 2011 16:29

Poulicni hrani beru jako romantiku. Vetsinou je to prijemne rozptyleni, pokud je to na spravnym miste ve spravny cas a neni z toho rutina.
Po revoluci jsme jezdili s brachou za rodinou do Frankfurtu a tam to na pesi zone v centru bylo na kazdym rohu. Zadne povoleni tam byt nemuselo. Clovek mohl mit i rozumne ohulene kombo. Byl tam naky rusky soubor v krojich co furt hral ty jeich narodni picoviny a byla legrace jak pak chodili s tamburinou kolem lidi at jim tam jako neco hodi a nikdo nic :)
U nas by meli v prvni rade vypakovat ty ruzne trosky alkoholem degradovane. V Brne je to dost rozsireny jev.

jdou sem nejak nahrat fotky?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 úno 2011 17:02

peteness: jo jasne, bud das odpoved upravit v editoru a das link pres tlacitko Img, nebo to muzes prilozit jako prilohu k prispevku
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 09 úno 2011 17:26

na poulicni muzicirovani \pokud se tim chces zivit\ je nejlepsi: svycarsko, dansko, norsko, svedsko, finsko a tak trochu britanie a irsko... jinak to nema cenu, delat ze sebe nekde saasu

v nekterych tech zemich si na to samozrejme muzes zalozit zivnost (neco jako volna zivnost - umelec - hudebnik) pak si ale musis pronajmout prostor, neco jako standpoint - stanek - no nic veseleho, hlavne kdyz nejsi obcan tee zeme...

jinak je nejlepsi predstirat ze si utek z iranu, albanie nebo cote d'ivoire, no ale nehrej vltavu pak ale :mrgreen:

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 09 úno 2011 20:04

Kdysi davno - par let po revoluci hraval na karlove moste na kytaru takovej typek z brazilie myslim..
uplne obycejny vypalovacky vseho druhu...
Sedaval sem tam s lahvi cervenyho a uzival si tu atmosferu... bylo to hodne v pohode a hodne adekvatni mistu...
chvilema tam bylo tolik lidi ze se nedalo projít.. A dost často lidi zpívali s nim... dost hipí atmosféra..

Myslim ze sem tam tenkrát vídaval Cyrila - Měl dlouhý mastný vlasy se sojčím pírkem a čelenkou, a hrával tam na bongo - zpíval ktomu myslim něco od
Boba Dylana.. :) jo a byl imrvére zkouřenej...

A pak sem potkal nekde v Ládví v metru houslistu - mladej kluk co tady studoval na konzerve nebo co - od nekud kyrgyzu - byl to dost silnej zazitek..
a tam bylo prosteredi tezce neadekvatni , ale prave diky tomu to bylo hodne netradicní a okouzlující.....

Fractal

Příspěvek od Fractal » 10 úno 2011 08:55

jestli muzu tak vzpomenu fousateho pana, co hral na nejakou levnou samohrajku bachovy varhanni skladby a ruzne improvizace pred katedralou panny marie snezne v olomouci... asi 3 roky tomu, co uz hraje na "lepsich" tam nahore

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 úno 2011 08:59

neda mi nespomenut nestora poulicnych muzikantov ..

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 10 úno 2011 09:21

pytkin: tak to je nejvic..
byl bych rad aby mne ucil anglicky..
verim ze pak odzpivam i pisnicky, ktere neznam.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 10 úno 2011 09:26

dedko: trochu se nam to tu odchylilo od tveho dotazu..

Hele ja si myslim, ze kdyz si peclive vyberes misto a zvazis vsechny okolnosti, které z toho vyplývají - jakej typ lidí tam chodí, akustika atd..
tak si myslim ze v tvym pripade pujde vsude v podstate o malej konzert..
takze dustojnost neres - ta vyplyva z kvality podani.
No a myslim ze to muze bejt dobra legrace - nikdy nevis jaky bude publikum...

Di do toho!

BS

Příspěvek od BS » 10 úno 2011 09:31

mne se to hodne libi. dost casto jezdim do parize, a tam jich je jak maku. osobne se mne to libi a skoda, ze u nas toho neni vic. bohuzel se na to lidi divaji povysenecky a s despektem, cehoz jsem si venku nevsiml. ma to svoje kouzlo, a kdyz mne to otravuje, tak popojdu o kus dal a mam klid, ze jo.

Odpovědět