Pouliční muzikanti...

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dedko
Vybavení

Pouliční muzikanti...

Příspěvek od dedko » 09 úno 2011 12:53

Panstvo, máte niekto nejaké skúsenosti s pouličným muzicírovaním? Blíži sa leto...

Prvotsky

Re: Pouliční muzikanti...

Příspěvek od Prvotsky » 09 úno 2011 13:28

Jednou sme zhulený bubnovali na mostě na slavnostech města v Krumlově. Jedna hipízaččka k tomu tancovala a vybrali sme si na další kalbu.
super.
:D

c9000

Příspěvek od c9000 » 09 úno 2011 13:33

viděl jsem minulý rok pěkný dokument o pouličních muzikantech ( Na lfšu Uherské hradistě).Byl to islandský dokument, bohužel si nevzpomínám na název. Ale je to zajímavej způsob života.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 úno 2011 13:53

Jo, vetsinou je vidam v metru. Pokud to neni vylozene priserny, tak mi to prijde lepsi, nez zebrat jen potichu. Aspon snaha. No a nebo pak o Vanocich, to se mi libi. Zajimalo by me, jak je to s legalnosti poulicniho hrani. Zazil jsem kdysi jak hral nekdo na housle na ulici, bylo to kousek od Karlova mostu jak je ten reckokatolickej kostel, a nekdo nad nim otevrel okno a rval na nej at jde s tim vrzanim do prdele, kdo to ma vydrzet :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 09 úno 2011 14:02

Cyril: to s tou legálnosťou by ma tiež zaujímalo... Skôr som mal na mysli či ste to niekto neskúšali

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 úno 2011 14:05

nejlepsi street muzikanty jsem zazil v new yorku - bubenik na kyble z times square je povestnej, urcite bude na youtube. mam nekde doma i stary cedecko kapel, co hrajou v metru, asi by strcily do kapsy vetsinu mistnich hracu, ale vsichni vime, ze o tom to vubec neni.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 úno 2011 14:08

Cyril píše:Jo, vetsinou je vidam v metru. Pokud to neni vylozene priserny, tak mi to prijde lepsi, nez zebrat jen potichu. Aspon snaha. No a nebo pak o Vanocich, to se mi libi. Zajimalo by me, jak je to s legalnosti poulicniho hrani. Zazil jsem kdysi jak hral nekdo na housle na ulici, bylo to kousek od Karlova mostu jak je ten reckokatolickej kostel, a nekdo nad nim otevrel okno a rval na nej at jde s tim vrzanim do prdele, kdo to ma vydrzet :)
mam pocit, ze v nyc je na metro potreba povoleni, schvaleni nejakou komisi. to by praze prospelo, hippie bubenicka extaze na bongo a recyklovanyho vlcaka na florenci podzemkovou ikspirijnc nevylepsuje.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 09 úno 2011 14:16

Osobne som bohužiaľ tých NewYorkských nezažil, ale celkom žerem aj toho harfistu v Trnave...

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 09 úno 2011 14:20

Mne sa v Trnave najviac páči ten multi-inštrumentalista čo býva na jarmok, to je iný akrobat..

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 úno 2011 14:21

Zazil jsem i jednoho manika u vchodu do metra na Palackyho nam. (Praha) a ten hral na kytaru, ale mel ji obracene (jakoby levoruce, ale nemel prehozeny struny). No ale zajimavy bylo, ze mu to znelo dobre!!! :) Vyvinul si asi vlastni hmaty, akordy... Pokud by me ale nekdo takovej (a specialne nejlip hippici s bubnama) sral pod mejma oknama, asi bych na ne (pokud by se s nima nedalo domluvit) zavolal policii...

tohle by mi ale nevadilo:
:)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 09 úno 2011 14:23

V Lidovkach nebo MF Dnes na to par tydnu ci mesicu zpet vysel zajimavej clanek - holka (konzervatoristka) projela nekolik ceskych a moravskych mest a zkousela, kolik si tam "vyzebra" a jaky s tim budou problemy...
Busking upravuje mestska vyhlaska, v Brne to napred zakazali, pak to zas potichu povolili... Nekde na to musi mit clovek "zebraci prukaz" (proste papir od mesta), nekde ne, ale policajti treba delaji problemy, nekde je to v klidu.
Bohuzel v Brne jsem moc opravdu dobrych muzikantu nepotkal, na druhou stranu do mesta chodim temer vyhradne chlastat, mozna se tam vyskytuji v jiny doby :D Na druhou stranu po hospodach se obcas sejdou nejaci konzervatoristi nebo nejaka "mobilni" kapelka ma neplanovany koncert, to byva fajn.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 09 úno 2011 14:24

ReaktoplazmAR píše:Mne sa v Trnave najviac páči ten multi-inštrumentalista čo býva na jarmok, to je iný akrobat..
toho poznám, voľakedy nakupoval nejaké veci v hudobninách kde som robil, riešili sme s ním problém MIDI klávesnice na ovládanie nohami...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 úno 2011 14:28

Nevím, mně to vždycky přijde takové v něčem divné a ponižující ... Takový jiný druh žebrání a hudba na naprosto neadekvátním místě ... (lidi v poklusu, ulice, hluk, bordel ...). Kdesi koluje jakási sladkobolná zpráva jak nějaký houslista hrál v metru na stradivárky Bacha a skoro nikdo si ho nevšiml - jako jakýsi poukaz na degeneraci naší civilizace atd. Podle mě je to blbost, je to ve skutečnosti hudba na naprosto nevhodném místě a konstelaci, lidi nejdou do metra aby poslouchali hudbu, ale uplně z jiného důvodu. Proč by tam měl někdo hrát ? Na to jsou jiné místa, kam lidé kvuli tomu přijdou

Všechno potřebuje svoje. To je jako kdyby v tom metru hodili na podlahu nejvybranější jídlo z 10 hvězdičkové restaurace a pak si stěžovali že nikdo neochutnal ... a že lidi jsou barbaři ... asi tak ...

Kromě toho toho je to taky často docela opruz :mrgreen:

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 09 úno 2011 14:46

Čas od času narazím na peruánce,to si nesmím nechat ujít,sedl bych tam klidně s nima a hrál,většinou jsou to opravdoví muzikanti,mají nalaďěno,pokud zpívají,dobře intonují.Jednou jsem si s nima zablbl,mám někde doma fotky.Připadá mi,že ta muzika je mi stejně blízká jako naše moravské lidové písničky,manželce vždycky říkám že tam někde v Andách mám druhý domov.http://www.youtube.com/watch?v=VJORncFwNOU

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 09 úno 2011 14:48

Cyril píše: tohle by mi ale nevadilo:

"youtube - GameBoy music"

:)
No tu už začína byť podstatné čo ešte ide na baterky a na čo si najprv musíš vyžobrať od niekoho 220... V tomto majú klávesáci asi smolu - buď akustika a 300 kg klavír alebo synťák a nemáš ho kam zapojiť...

Ivo: no samozrejme, voľba miesta je podstatná, hrať to isté v nejakom miestnom/mestskom/zámockom/hocijakom parku alebo pred hajzlami na stanici sú rôzne veci. Ten istý muzikant môže byť na jednom mieste žobrák a na druhom umelec... (škoda že pred tým WC asi nazbiera viac drobákov...)

Odpovědět