Provizorni homestudio v podkrovi aneb co je mensi zlo

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
synth
Příspěvky: 182
Registrován: 18 čer 2005 13:35

Příspěvek od synth »

to si myslim ze je reseni /post.stul ke stitu/ale ne uplne ke stene...- a bude po problemu ....na pude jsem zacal stavet studio ...kdyz to mas totiz na strane tak ti ty konicke stropy mrvjeji odposlech ...mam to otestov. na chalupe :-) stitova stena 1 m mezera a stul v te mezere 70 cm zavesene monitory smerem na stred /tva osoba/ ...
jinak difuzory umisti na tu stitovou stenu a pak na tu opacnou stitovou ...ja mam na pude jeste konicke basove pasti ve vsech rozich ....
Naposledy upravil(a) synth dne 23 pro 2005 10:36, celkem upraveno 2 x.

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

dam stul tak tech 70centaku od zdi, mozna dam bedny na stojany mimo stul, jeste uvidim, no aspon to bude symetricky.
no ale hlavne toho kabelovani zase, to se z toho po... :roll:

synth
Příspěvky: 182
Registrován: 18 čer 2005 13:35

Příspěvek od synth »

snury.... to je taky ma smrt .no jo...hw-rari budou asi stale kabelari :-) leda ze pristi TI a Ms a dalsi bude s infraportem :-)

Rošky
Příspěvky: 120
Registrován: 12 srp 2004 11:08

Příspěvek od Rošky »

To Neural_I: jelikož mám studio v podkroví, přidám svou zkušenost: po určitém laborování jsem nakonec postavil zařízení tak, že za mými zády je šikmina, tj nesedím podélně v ose krovu. Vznikalo by tak totiž IMO stojaté vlnění a tzv hřebenový filtr. Mám sice trošku atypický tvar krovu (jednu stranu střechy/krovu jsme zvedli a postavili pod ní stěnu, takže ZA moniitory je stěna svislá). Nicméně sešikmená střecha za mnou spolehlivě rozfláká odrazy. Tvar stěn je náhodou navíc tak nepravidelný (nic není s ničím kolmé, strop není rovnoběžný s podlahou), že ani nemusím nic extra dotlumovat.
Rošky

Uživatelský avatar
safa
Profesionál
Příspěvky: 2849
Registrován: 12 říj 2003 18:37

Příspěvek od safa »

OT: .... aaa to mame hosty, Ahoj Petre ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Rošky
Příspěvky: 120
Registrován: 12 srp 2004 11:08

Příspěvek od Rošky »

Aaa nazdar Safo, tak jsem se při procházení místními diskuzemi dozvěděl že MOTU je vlastně low-end...tak jsem se chvili vzpamatovával...no on ten Lavry Blue je asi fakt dobrej, ja jsem mj ze Sona zvyklej na Apogee... (thread Forum/Hardware/PC/HiEnd A/D prevodnik), ten Ivo tam má nejspíš pravdu, akorát že mně ta honička nebaví. Zatím jsem se spíš snažil to dostat co nejlepší až k vstupu převodníku (udělal jsem si radost Neumannem U87 a lampáčem VP-5051 TLA)...on ten kvalitativní kolotoč vlastně nikdy nekončí...A podle mne je to i věc vkusu osobního. A? se Ti daří ! Omluva za OT, Šafu pozdravit musím:-)
Rošky

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

rosky: no hlavne ivo je brutalny hajendista a lovec ambientu (v tom dobrom zmysle slova, aspon ja myslim). z tohto fora ako takeho ti MOTU ako lowend rozhodne vyjst nemohlo, pac 40% ucastnikov ma audiofilku a 50% soundblastra :)

Rošky
Příspěvky: 120
Registrován: 12 srp 2004 11:08

Příspěvek od Rošky »

Kexik: Asi jo, já jsem si poslechl ty ukázky. Rozdíl tam velejemnej je a je věc vkusu jestli ve prospěch toho Lavry. Každopádně po tom poslechu jsem se tím přestal zabývat - ty nuance jsou tak subtilní, že se to u muziky, kterou převážně dělám, vůbec neprojeví. V těchto intencích se to dá nahradit tou trasou signálu a jeho kvalitou, Ostatně mám dojem že ten Lavry se používá hlavně v masteringovejch studiích, kde jsou ty jemnosti opodstatněný. Další zajímavej objekt diskuze, co jsem tady objevil, je podle mně B&W Matrix 801 S3. To, řekl bych, stojí za úvahu, slyšel jsem je.
P.S.:Oblast soundblastera bych si dovolil neřešit.
Rošky

Odpovědět