Provizorni homestudio v podkrovi aneb co je mensi zlo

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Provizorni homestudio v podkrovi aneb co je mensi zlo

Příspěvek od Neural_I »

Potrebuju docasne umistit svuj hudebni elektronicky koutek do akusticky totalne nevyhovujici podkrovni mistnosti a potreboval bych radu co je mensi zlo v danem prostoru.

mistnost siroka cca 4,5m, vysoka ve vrcholu cca 3,5m, u sten v nejnizsim bode 1,3m, dlouha 8 m (predelim cca v pulce aspon zavesem)

moznosti:
a) bedny dat do stitu tak, ze budou hrat v ose podkrovi, bocni steny budou sikme, asi by se kvuli divnym odrazum mely treba natahnout nejake zavesy nebo hadry, nechci tam lepit moc molitanovy piramidky, je to reseni docasne na par mesicu, ale pracovat potrebuju tak to zase nechci uplne odflaknout

b) umistit to vsechno na jednu bocni stenu, tohle reseni mi neprijde vubec dobre kvuli tomu ze monitory hrajou proti sikmy stene

co si o tom myslite ? jak byste za co nejmensi naklady upravili prostor aspon tak aby to nejak rozumne hralo a nemlatilo se to ?

diky za nazory a napady

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

co mas proti sikmej stene cece? ved to je idealne... podkrovie je navyse riadne zatlmene
moja odpoved na otazku je vyskusat... to je ovela relevantnejsie ako nejake teoretizuvanie. urcite neodporucam zasunut monitory uplne nadoraz bocnej steny, ten sikmy strop by fungoval ako vlnovod neurcitych vlastnosti... urcite by zdvihol spodok pasma, co nemozes potrebovat. ovsem dat ich k bocnej stene ale dostatocne daleko a na stojany, to moze byt optimalne, ta sikmina bude skvele potlacat stojate vlnenie

Uživatelský avatar
syncro
Příspěvky: 1287
Registrován: 09 čer 2002 11:30

Příspěvek od syncro »

Neural I: Hele, moje studio sídlí v podkroví a z šikmý stěny se raduju. To vůbec nemusí bejt akusticky špatnej prostor. Vzal bych bedny, postavil bych je na různý možný místa a vybral bych si to, kde se mi to nejvíc líbí. Místo závěsů bych případný nežádoucí odrazy vyřešil spíš pyramidkama...

Saša
GunJah Records
Bandcamp | Spotify | YouTube | Mixcloud | Soundcloud

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

ted to mam takhle a nejsem moc spokojenej, je to provizorium a neni to uz ani moc aktualni, ale cca takhle nejak sem to mel a nic moc teda

http://sweb.cz/NEURALI.NEURALI/PICT1044.JPG

http://sweb.cz/NEURALI.NEURALI/PICT1052.JPG

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

to je to co pisem... monitory su moc v kute, musia ist dopredu. takto ti to musi desne duniet a imaging 0 bodov

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

no presne tak, je to desne necitelny, nic na tom nenamicham, blby je ze to nemuzu vystrcit do prostoru, tak uvazuju ze to hodim do stitu, aspon to bude symetricky na stred a obe strany budou stejny, pak to muzu vysunout dal od stitu, takhle jak to ted je tam to misto nemam

taky takhle mam bedny moc nizko a musim si k tomu doslova sedat na zem a sundavat zidli uplne na doraz dolu :wink:

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

oukej, vyzkousim vsechny vatrianty a uvidim

wir
Příspěvky: 186
Registrován: 24 led 2005 11:12

Příspěvek od wir »

btw, trosicku offtopic ale jak to vidite vy s polozenim monitorov - horizontalnym/vertikalnym? ked som dal moje bm6a horizontalne tak pekny zvuk vyrovnany vsade vo stvorci pred bednami ale oproti vertikalnej polohe priestor a detajlnost nula bodov.. je mi jasne ze keby sme robili naraz dvaja traja tak lepsie asi na tom horizontalnom polozeni, ale ma to nejaky prakticky vyznam aj pre jedneho?
Apple MacPro 2x2,66Ghz,LogicStudio 8,RME Fireface 800,Dynaudio BM6A,EMU Xboard49,Oram Sonicomp,Roland R880,Lexicon PCM91,Soundtracs CM4400, Crysonic Plugs,Effectrix,Discovery Pro,Soundtoys Native,AbbeyRoad Brillance EQs,StillwellAudio TheRocket

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

kazdy profi nearfield to ma mat definovane vyrobcom. lacniaky treba vyskusat, obecne pravidlo neexistuje. na polohe samozrejme dost zalezi. tiez nie je jedno ci je hore tweeter alebo woofer... moje prcky hraju najlepsie nastojaka vyskacmi dole.

Uživatelský avatar
syncro
Příspěvky: 1287
Registrován: 09 čer 2002 11:30

Příspěvek od syncro »

wir: Já jsem zastánce vertikálního postavení. Přijde mi pak věrnější stereo. Zase je náročnější najít výšku, kde maj stát...

Neural I: Jasně, vysuň bedny do prostoru, aspoň 70 cm od zdi. Obzvláš?, jestli jsou výdechy wooferů dozadu.

Saša
GunJah Records
Bandcamp | Spotify | YouTube | Mixcloud | Soundcloud

wir
Příspěvky: 186
Registrován: 24 led 2005 11:12

Příspěvek od wir »

kex: vyskace dole som este nevidel
mne to podla tych dynaudii vychadza tak ze horizontal robi stvorec pred bednami, proste vies ze lava strana priestoru konci pri lavej strane bedne. kdezto vertikalne polozenie robi klasicky trojuholnik. pomer priestoru by som odhadol tak 1:20 (hor:vert).
pri horizontalnom umiestneni sa mozem pohybovat kdekolvek vtom stvorci a nezda sa mi ze by sa zvuk menil. pri vertikalnom pohnem hlavu o 10 cm do lubovolnej strany a uz pocut ze sa to seliak mrvi..
toz pri vela monitoroch pisu ze su na oboje. jedine co treba zachovat je myslim to aby boli tweetre k sebe.
Apple MacPro 2x2,66Ghz,LogicStudio 8,RME Fireface 800,Dynaudio BM6A,EMU Xboard49,Oram Sonicomp,Roland R880,Lexicon PCM91,Soundtracs CM4400, Crysonic Plugs,Effectrix,Discovery Pro,Soundtoys Native,AbbeyRoad Brillance EQs,StillwellAudio TheRocket

wir
Příspěvky: 186
Registrován: 24 led 2005 11:12

Příspěvek od wir »

syncro: u bm6a rozhodne vertikal :)
inak miestnost sa tiez ovela viacej stazovala ked som ich mal nalezato.
ja bych chcel priestor vertikalneho a volnost pohybu pred bednami ako pri horizontalnom :) no jo ja viem ze chcem moc :)
Apple MacPro 2x2,66Ghz,LogicStudio 8,RME Fireface 800,Dynaudio BM6A,EMU Xboard49,Oram Sonicomp,Roland R880,Lexicon PCM91,Soundtracs CM4400, Crysonic Plugs,Effectrix,Discovery Pro,Soundtoys Native,AbbeyRoad Brillance EQs,StillwellAudio TheRocket

Uživatelský avatar
syncro
Příspěvky: 1287
Registrován: 09 čer 2002 11:30

Příspěvek od syncro »

No jasně, já to mám hodně zjednodušený tím, že prakticky pořád jsem ve studiu při míchání na jednom místě (za pultem, +-30cm do stran), takže mě nejakej pohyb do stran moc netrápí...

Saša
GunJah Records
Bandcamp | Spotify | YouTube | Mixcloud | Soundcloud

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

pred nearfieldami nie je ziadna volnost pohybu... optimalne miesto posluchu je jedno a mimo osy to byva kadejake, len nie rovne
ovsem nie vsetky bedne co tu spominame su cisty nearfield, bm6 trebars :)

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

tak sem se vcera odhodlal a vyzkousel sem vysunout celej pracovni stul asi pul metru od steny a i postavit bedny na stojaka a tak ruzne s tim laborovat a nejak nejsem spokojenej, asi jeste zkusim postavit stul ke stitovy stene a mit obe sikmy steny po stranach, vidite v tomhle nejakej problem ? neco co bych mel udelat, treba piramidky na sikmy steny strechy nebo tak neco ?

Odpovědět