ROLAND SH-201

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
synth

Příspěvek od synth » 14 bře 2006 00:08

no Dendy ... slušné :o)))) dobře že jsi to nechal dozrát ...některé nástroje jdou z domu a pak toho clovek lituje :o)

synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 04 čer 2007 11:06

vzhledem k faktu, ze jsem nikde nenasel vhodnou alternativu k SUPERSAWU /tomu RolandovskemuJP8000/ tak jsem se rozhodl pred nejakym tydnem koupit SH201/bohuzel nove - protoze to tu nikdo bazarove neprodava a do JP se mi uz znovu nechtělo- musim se priznat ze to byl jeden z nejlepsich kupu klapek ktery jsem za posledni roky udelal - i kdyz pisou 2x osc.... tak v dualu bezi vlastne 4krat nezav. -nadhera ....atd ..- hrozne dobre se mi na nem delaji zvuky ........ sice uz drive byl u me doma ale nem. jsem na neho tolik casu a az ted jsem docenil jeho dusi - SUPERSAW :lol: /jj-jsem tim zvukem posedlej-i kdyz je pro nekoho old/zitra sem hodim nejake ukazky

jinak pokud ho nekdo ma tak si muzem vymenit patche - mam uz nakroucenych kolem 50 ruznych forem SuperSawu pro Trance,HardTrance...atd.

info o SH-201 si asi kazdy precte - predpokladam

jen me trochu zamrzelo MADE IN CHINA 8)
byl jsem zvyklej u Rolanda na MADE IN JAPAN 8) :lol:
Naposledy upravil(a) synth_synth_synth_synth dne 04 čer 2007 11:11, celkem upraveno 1 x.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 04 čer 2007 11:09

synth_synth_synth_synth: jj casem taky bude :) jak rikas.. supersaw je supersaw :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 čer 2007 11:11

no tesim sa - ja som tiez supersaw pozitivny :-)

inak ten sh32 uz demam bo som si tu povyse vsimol v diskusii jak som sa hlasil k tomu ze ho nepredam :-) nuz.. clovek meni nazory.. nakoniec preds siel z domu ale nelutujem ho - vyzmykal som z neho co sa dalo a pootm som ho posunul dalej ;-) ale stale si myslim ze je to trosku podcenovany synth tu na ezone - nieje to prevrat ale uplne zly nieje ... ;)

synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 04 čer 2007 11:29

je mi prijemna i ta koncepce + to ovladani / step seq. jednoduche vytvareni arpu- zadne slozite prochazeni ruznych urovni - Akorát udělali soudruzi chybu v manuálu – v časti nastavování parametru co bude chodit přes USB – včetně time code /Sychra/ - ale par pokusu a provedl jsem do manualu korekci :o)

Dendy mas jeste nejakou ukazku te SH32 ? posles mi ju ? ale jen *.rar zipka ani mp3 wav atd neprojde proxi - ¨mozna to sosnu z http://www.yousendit.com/ nebo tak neco ... dik

a jak valčí TOM-Thak ? daří se ?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 04 čer 2007 11:33

Zasadni ukazky na SH201 najdete na http://www.synthdesign.de/roland.htm

synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 04 čer 2007 11:43

TOM-Thak píše:Zasadni ukazky na SH201 najdete na http://www.synthdesign.de/roland.htm
jj- znam
jeste jsem jim trochu pomohl/to je ale podle vkusu - nekdo radeji hodne rozladeni dalsi mene hall atd. :o) vyzdimes jeste luxusnejsi zvuky
:)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 04 čer 2007 11:54

synth_synth_synth_synth: i kdyz si rikam, jestli by pro me nebylo lespi koupit NORD LEAD 2 za 17K by se mozna sehnal. Ja mam Virus B a na tom udelam taky hutný pady. Takze spis neco na perkusni synthy / tvrdy basy / plechovy synty. Zas Rolandovskej nezamenitelnej sound a ty JPckovsky Klapky + to ma USBcko.. je to otazka :)

bassline

Příspěvek od bassline » 04 čer 2007 12:01

synthesizer: a neznie to SH-201 tak trochu ' crispy ' ? ...najma saws...mal som taky pocit nazivo ked som ho skusal...ale asi som mal zdegenerovane usi virom :lol:

synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 04 čer 2007 12:42

to- bassline - nemuzeme porovnavat vira a sh - zvuk je jinej - za sebe mohu rict ze ani horsi ani lepsi jen jinej - vir a jeho editacni mozosti + palba ruznych prubehu ..... ale bohuzel tu nadhernou razanci spodku supersawu jsem nikde nenasel - delal jsem treba srovnani Novation K- station, Xio vs VST V-station - init zvuk stejny/VST mozna trochu citelnejsi-jen lehka uprava eqvalizace- jinak filtry i efekty 1:1 - z toho mi vzeslo ze na Novation zvuk nepotrebuji HW ale staci VST
Detune u SH-201/i u JP/ mnam *** Neco sem zitra hodim
Zkousel si na tom udelat nejakej vlastni zvuk ?

To : TOM-Thak
+ v tom mas efektovku /relativne dobrou/
+ seq. - da se pouzit pri live
+ muzes do SH napechovat vlastni arpa
+ pracuje jako host VSTi

Nord je zase spec. sound - je to podle gusta ....
treba MS2000BR mi vubec nesedlo
Kdyby si neb. tak daleko tak jsem ti to nejakej tyden nechal na vyblbnuti -se lepe rozhoduje pred nakupem :o)
A chce to se v tom trochu postarat :-)

bassline

Příspěvek od bassline » 04 čer 2007 12:55

synth:...nemyslel som to v porovnani s virom, ale v tom zmysle ze som mal asi usi inac adaptovane, zo zvuku vira...ja som presety na tom rolande moc neskusal, hral som sa trosku s obalkami a priebehmi, ale supersaw mi pri otvorenom LP filtre znel tak zrnito vyskovite, ako keby tam bol nejaky HI EQ, to bol moj PRVY dojem zo supersaw zvuku...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 čer 2007 12:58

to preto ze na vire je vsetko "prebasovane" - ma umelo dvihnute spodne spektrum :-) hlavne ked mas zapnutu featuru "analog boost" :)

a preco sa vsetky debaty nakoniec vratia k viru ????? :))))

bassline

Příspěvek od bassline » 04 čer 2007 13:01

no zrovna ten analog boost som na virovi dost skusal, a vlastne to neni nic ine nez EQ, ziadny zazrak som v tom okrem korigovania spodneho pasma nezaznamenal :lol:...myslel som ze to doda fakt nejaky zaujimavy charakter zvuku - nejake nahodne detune, warm, alebo cojaviem co...
Naposledy upravil(a) bassline dne 04 čer 2007 13:03, celkem upraveno 1 x.

demsky

Příspěvek od demsky » 04 čer 2007 13:03

no konecne uz viem o com je tu rec, a akoze ten supersaw sa neda urobit na inych masinkach? v podstate je to 7x saw oscilator, kazdy mierne rozladeny a spusteny po stlaceni klavesy o nejaku tu milisekundu neskor...

The Supersaw is a special waveform originally created by Roland for their JP-8000 and JP-8080 line of analog modeling synthesizers. The idea behind the Supersaw is to emulate the sound of more than one sawtooth oscillator using just one oscillator. The waveform is described as a freerun oscillator and its shape is produced from 7 sawtooth oscillators detuned against each other over a period of time.
Since production of the JP-8000 ceased, several companies have incorporated "Supersaw like" oscillator algorithms into their hardware and software synthesizers. SUPERWAVE P8 is an example of a software synthesizer inspired by the architecture of the JP-8000 with its multiple sawtooth oscillators. In 2005 Access Music released their new TI-line of synthesizers which feature an oscillator typed called Hypersaw, which has similar functionality to Roland's Supersaw oscillator. Roland has also continued to produce other synthesizers such as the SH-201, the Roland V-Synth, and the Roland V-Synth XT that have the Supersaw as an available oscillator type.
The Supersaw gained much popularity in electronic dance music, specifically trance music.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

bassline

Příspěvek od bassline » 04 čer 2007 13:08

demsky:...nemusi byt 7x :D ...a na kazdom syntaku to znie inac, nie je supersaw ako supersaw :lol:

Odpovědět