Rozsah Hammond varhan

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
EXCOM

Re: Rozsah Hammond varhan

Příspěvek od EXCOM » 04 lis 2012 23:47

ty si jak Fico, vsetko otocis vo svoj prospech

koniec OT

dano

Příspěvek od dano » 04 lis 2012 23:48

amen

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 04 lis 2012 23:51

ok a mozme zacat teda o hammonde,
vysvetli nam teda, preco by mal mat clovek "vysoku skolu" na to ked chce pouzit vo svojej skladbe zvuk hammondiek.. toto by nas asi vsetkych zaujimalo..

lebo mam pocit, ze na co neviem hrat, tak som nepoctivy ked to pouzijem z workstationu alebo zo sample banky..

dano

Příspěvek od dano » 04 lis 2012 23:57

ach jo. tak este raz a slusne:

1. ked pisem nieco pre nejaky nastroj, je fajn o nom vediet aspon zakladne informacie... ked nesuhlasis, tvoj problem, ja neviem co je na tom spam

2. ked uz o tom nepotrebujem vediet nic a staci mi to, tak predsa minimalne pocujem, ci ten nastroj znie prirodzene alebo nie. ked nesuhlasis, tvoj problem. ja neviem co je na tom spam

tymto by som moj vstup do tejto diskusie uzavrel, Tonymu prajem vydarenu skladbu a tebe viac sexu.

K studio

Příspěvek od K studio » 05 lis 2012 00:45

Dano!

ad 1. Ano, měl by vědět základní informace o nástroji pro který chce psát, proto se zeptal! Že se zajímá o jednu věc ještě neznamená, že další neví.

ad 2. Třeba píše skladbu, která má být realizována na skutečný nástroj, tak chce znát prostě limit. Skutečné reálné rozsahy všech nástrojů má v hlavě málokdo, setkávám se s tím dost často, že i v profi notových partech jsou věci mimo rozsah..

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 lis 2012 00:47

No já se do toho vmísím.
Tak já se samozřejmě o nástroje zajímám průběžně už mnoho let. Jak o tvorbu tónů, tak i techniky hraní atd. V tomto vlákně mně šlo pouze o to zjistit jaký tónový rozsah mají Hammondky protože to mně prostě uniklo a nemohl jsem to vygooglit. Já tyhle varhany nevlastním, mám je pouze virtuálně.
Na druhou stranu kdybych chtěl např. napsat skladbu pro harfu, tak si ji taky nebudu kupovat a učit se na ni hrát. Prostě si zjistím potřebné údaje jako je např. rozsah, techniky hŕaní, jestli je na ni možno hrát chromaticky, nebo diatonicky a samozřejmě si ji naposlouchám, toť vše.

dano

Příspěvek od dano » 05 lis 2012 00:51

ok pohodicka, ja som ti len dal podnet za seba, nic viac a nic menej... ze na tvojom mieste by som sa tomu povenoval komplexnejsie a pripdane si to aj osahal, aby si mal realnu skusenost. ono ked niekto povie ze PISE (pre mna to znamena za tvori partitury) skladbu specialne pre nejaky nastroj, ocakaval by som ze o tom nastroji aj nieco bude vediet. na tom snad nie je nic zle :-) samozrejme keby som bol tusil co to tu sposobi, drzim zobak. ale tak co uz. nech sa skladba podari, rad potom vypocujem..

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 lis 2012 00:58

Dano dobrou noc tobě i ostatním.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 lis 2012 01:04

nabuduce nechaj rozvynut debatu a az po tom sa radsej vyjadruj, lebo zavedies debatu tam kde je teraz.. maj aj druhu stranu mince a nie len to ako to vidis ty sam. podla mna si reagoval neadekvatne az zbytocne. mal posmesom uplne neopodstatneny na tonyho, tak som to zas videl ja a zareagoval. kebyze aspon cusis ale zajebes sem este aj flautu a hry na trubku, pritom sa tu bavime o klavesach a este mas aj uplne zbytocne narazky na mna.

myslim si ze tentokrat si nemal pravdu a tvoje obhajovanie sa je prinajmensom detinske a zbytocne to tu znasilnujes

ok, venuj me sa pani teme

dano

Příspěvek od dano » 05 lis 2012 01:06

:D bru noc

vasek

Příspěvek od vasek » 05 lis 2012 14:18

Já bych předpokládal, že simulace jako NI B3 nebo Charlie se drží předlohy, takže snad by mohly být vodítkem (pokud se předpokládá hra na "velký" model).
Dano: fakt bys mohl přibrzdit, myslím, že Excomova výchovná intervence byla v tomto případě opravdu adekvátní. Myslím, že skládat pro nástroj bez jeho dokonalé znalosti je zcela legitimní záležitost (zvlášť u těch, kde je technika hry celkem jasně daná, což je případ varhan).

dano

Příspěvek od dano » 05 lis 2012 14:25

ok ja si myslim ze nie, ale uz sme sa o tom vcera bavili viac ako dost a je zbytocne to rozoberat.

Tony hovoril o PISANI pre organ, co nie je hrackarstvo, ale napriklad toto: Obrázek

Samozrejme este je mozne ze je niekto genius a naozaj mu k tomu aby napisal skladbu staci vediet rozsah daneho nastroja.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 lis 2012 14:52

dano : stale nechapem tvojej intervencii v tomto threde,.. neviem komu tu chces co dokazat..
s tym poslednym prispevkom si uplne odveci.. ale vidim, ze tu prezentujes svoju neomylnost a dokonalost a tony by sa mal asi na to vysrat, lebo pisat pre organ nie je hrackarstvo.. co znamena ze pouzivat zvuky zo syntakov a samplerov by sme nemali lebo PISAT hudbu moze naozaj len ten co rozumie tvojmu obrazku, lebo to predsa nie je hrackarstvo

myslim, ze si dost trapny teraz.. a len si za tym spravil tu spravnu bodku

dano

Příspěvek od dano » 05 lis 2012 15:00

to snad nie je pravda Excom co tu davas. kto tu povedal ze sa ma na to vysrat? ved toto cele je praveze o tom, aby sa tomu venoval co najviac. uz sa na to vykasli, alebo daj nieco k teme. ty mas nejaku obsesiu? lebo mam pocit ze ked tu nebudes mat posledne slovo tak dovtedy budes davat. ok mas ho mat, daj bodku aku chces, ja uz nemam co k tomu.

ale cumim ako sa da varit z vody - nic nepovedat k teme a len tu jebat ako sijaci stroj. ide ti. moderator ako ma byt.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 lis 2012 15:02

trosku sebareflexie dano by ti pomohlo

Odpovědět