Sylenth1 kick ass Virus

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
elektri

Příspěvek od elektri » 25 pro 2007 18:08

http://www.edisk.cz/stahni/14293/Sylent ... .73MB.html

další dávka ukázek, tentokrát 17 kousku v mp3 a už jsem i já někde použil limiter

bassline

Příspěvek od bassline » 25 pro 2007 21:39

elektri píše:http://www.edisk.cz/stahni/14293/Sylent ... .73MB.html

další dávka ukázek, tentokrát 17 kousku v mp3 a už jsem i já někde použil limiter
no jo znie to fajn tlusto, tento plugin sa mi na phat zvuky pozdava najviac zo vsetkeho asi :lol:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 25 pro 2007 22:22

Vim, ze se tu bavite o jinych syntech, ale co Reaktor? Namatkou sem z nej vybral par veci. Prvni je Green matrix synth, druhej je Carbon 2, treti Oki Computer 2, ctvrtej Kaleidon.
Reaktor

elektri

Příspěvek od elektri » 25 pro 2007 22:36

Taky dost dobrý, hlavně se mi líbí Oki Computer 2

Sylenth + Reaktor a zatím nejsme ani zdaleka na ceně Viru

bassline

Příspěvek od bassline » 25 pro 2007 23:13

testoval som teraz dlhsie sylenth a zistil som ze delay a reverb za moc nestoja :lol: ...dost zly zvuk...a taktiez sa mi zda ako keby attack a decay obalok bol dost linearny, znie to tak priamociaro...inak ale moc fajn...

Amorph: Reaktor je kvalita :-)...najviac ma pohltil Carbon 2, Limelite a Photone

biscuit

Příspěvek od biscuit » 26 pro 2007 11:38

elektri a fakt si myslis, ze to jde takhle pomerovat? reaktor + sylenth janevimco / kontra virus? ja ti muzu rict, ze kdybych ho nemel, koupim si ho ted zrovna tak, jako pred skoro dvema rokama. samozrejme bych si nekoupil nic jinyho nez ti.

peteness

Příspěvek od peteness » 26 pro 2007 11:57

citace: "testoval som teraz dlhsie sylenth a zistil som ze delay a reverb za moc nestoja..."

tohle jsou dalsi body pro Vira. Zatimco drtiva vetsina VSTi ma delaye+reverby takrka nepouzitelne, Virus je v tomhle skvely. ....taky je otazka nakolik je kdo schopny v tom neprebernym mnozstvi waveforms a modulace z nej neco slusneho ziskat. O tom svedci i mraky soundsetu k Viru od znamych producentu, ktere stoji uplne za prd. Tim nemyslim to co je ke stazeni na Access webu, ale mraky lepsich co si musi clovek opatrit jinde. Moznosti nastroje jsou naplno vyuzity tak v kazdym patym nebo spis desatym IMHO..........to jsou pak zvuky se vsim vsudy vcetne bezchybneho rozhozeni do prostoru.

elektri

Příspěvek od elektri » 26 pro 2007 12:37

Spočívá to právě v tom co píše peteness.

Je jen velmi málo lidí, kteří z Viru dostávají jiné zvuky, než ty co jsou v soundsetech od známých techno, house atd. producentů. Přitom ty zvuky jde uplně bez problému nahradit VSTčkem, které stojí oproti Viru pakatel.

Celý ten boom kolem Viru je velmi směšný....vemte si jen toho idiota co byl na videu, které sem dával Bassline.... Ti před sebou a používal z toho uplně ty dva nejběžnější presety, které jdou nakroutit téměř na čemkoliv.

Například Nord Modular je podstatně komplexnější synth, taky podstatně levnější a žádný boom se kolem něj neděje.

Nedávno jsem viděl někde anketu o nejlepšího výrobce synthů v historii a vyhrál to samozřejmě Acces....až hluboce za ním byly firmy jako Moog, Clavia, Korg atd. to mi přijde docela dost k smíchu.

Samozřejmě že Vir nejde porovnat s ničím a už vůbec ne s Reaktorem, který má téměř neomezené možnosti, ale ten primární Virovskej zvuk, kvůli kterému sedí na prdeli půl světa, jde uplně bez problému nahradit... o to mi jde.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 pro 2007 21:47

sylenth je super synth, patri fakt k top VSTi .. jediny jeho nedostatok je ze ma hodne obmedzene modulacne moznosti (napr. aj v porovnani s virom)..

ja som si vela odzil so soft synthami a nezanevrel som na ne.. ale odkedy som zacal viac fungovat s hw synthami uvedomil som si ze mat v ruke realne zelezo na mna posobi ovela viac inspirativne, proste ma to viac "bavi" a o to predsa hlavne ide, nie ??

takze ja by som povedal kazdy nech pouziva to, na co ma $$$ a co ho najviac inspiruje, a nesnazme si navzajom vnucovat svoje presvedcenie.. kazdy nejake mame, tak sa ho drzme, a nech vysledky (hudba) hovoria za nas ;-)

Magion

Příspěvek od Magion » 27 pro 2007 11:41

Dendy to napsal přesně. Jestliže ho hw víc inspiruje a baví ho s tím muzika dělat víc než se sw, tak není co řešit. Pro 99% posluchačů, bude supersaw ze sylenthu a z vira úplně stejný a budou mít ze zvuku stejnej pocit. Mnohem důležitější je potom dojem a ta radost z tvorby, kterou do kompozice člověk otiskne. Radost z tvoření je přece mnhoem podstatnější, než o chlup pevnější bas na tom a tamtom jiným synthu... :wink:
Takže at si dělá kdo chce na čem chce, hlavně ať si udělá setup, kterej ho inspiruje a kterýmu zvukově věří.

No a pro mě je ještě podstatná věc, že hw nežere CPU i při nejsložitějších zvucích, takže já osobně nedám na hw dopustit. Jo, pro mě je taky mnohem zábavnější kroutit s knobem, než tahat myší a blikající ledky udělají ve studiu v noci taky správnou atmosféru...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 srp 2008 15:37

Obcas mi Sylenth pod Fruitem na sekundu zasekne cely zvuk a pak to jede dal, nekdy to dela dost pravidelne. Nevite nekdo, cim to muze byt? Stve me to...

demsky

Re: Sylenth1 kick ass Virus

Příspěvek od demsky » 27 říj 2010 15:47

http://www.musicradar.com/tuition/tech/ ... 18#content

trocha ma prekvapil tento "rebricek" to akoze Sylenth je vazne bestseller? trocha uvazujem o tom ze portnem moje najlepsie zvuky
co som za 10 rokov vytvoril ako komercny 3rd party soundware na syntak, kde by aj boli potencionalni zakaznici.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

BS

Příspěvek od BS » 27 říj 2010 15:59

pokud je na 3.fleku sracka typu ReFX Nexus, tak se vsi uctou o tom zebricku nemam valny mineni.

James L.

Příspěvek od James L. » 27 říj 2010 16:49

BS píše:pokud je na 3.fleku sracka typu ReFX Nexus, tak se vsi uctou o tom zebricku nemam valny mineni.
no néasi! :cry:

James L.

Re:

Příspěvek od James L. » 27 říj 2010 17:00

Jindy2 píše:Obcas mi Sylenth pod Fruitem na sekundu zasekne cely zvuk a pak to jede dal, nekdy to dela dost pravidelne. Nevite nekdo, cim to muze byt? Stve me to...
taky se mi to děje. Je to nějaká matematická operace, co Sylenth dělá a dělá to každá jeho instance vzlášť. Čet jsem to na fórech výrobce nebo na KVR, teď už nevim. Jakou máš verzi?

Odpovědět