Tanecni scena budoucnost nebo konec?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
fagaras chalturscik

je to taky o úhlu pohledu

Příspěvek od fagaras chalturscik » 24 srp 2006 14:58

Přijde mi, že každý nový hudební styl je zpočátku "moderní", takže se k němu "natáhne" spousta posluchačů a producentů. Ale vše, co má nádech škatulky a tudíž je to stylově omezené a zároveň se to nevyvíjí, se jednou oposlouchá. Jenom ty skalní posluchači a producenti zůstanou. To je jako když se v 80. letech letech někdo zamiloval do stylu baddisco v podání Michala Davida, bude to poslouchat i v důchodu. K tématu: konec rozhodně nebude. Naopak - taky se mi zdá, že celková technická úroveň (i vás - domácích producentů :) stoupá. Co jsem měl možnost slyšet zde, mám takovýto pocit z vašich kusů neustále!
Hypoteticky: možná to vyústí v kombinaci současných stylů (která se už samo děje) nebo strojů + live nástrojů, možná přijde nějaká revoluce v technice, v pojetí skladby, ve zvuku... prostě to vidim na rozšiřování záběru a prolínání jednotlivých stylů...

nimm2

Příspěvek od nimm2 » 24 srp 2006 15:01

fagaras chalturscik: mě se zdá, že styl Michala Davida se vzhlíží spíše v Italo Disco...a mě se to pro zasmátí i kupodivu docela líbí...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 24 srp 2006 15:07

Ja chci zit nonstop je nahodou docela hitovka... ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

nimm2

Příspěvek od nimm2 » 24 srp 2006 15:12

Cyril: no jistě, pro mě to zní ironicky, je to komerce...ale když slyšim Davidovi starší věci, tak prostě cejtim nostalgii k době, kdy tu skoro každej jezdil v žigulíku a tehdy tahle jeho music byla prostě good...to samý Italo Disco Diamonds, což je kolekce asi 10 cd kterou necelou mám a cítím z těch skladeb nadšení pro tvorbu hudby, je to fakt něco jinýho než dneska...

zrovna poslouchám třeba - Mark Mcdean - Italian Girl, Grant Miller - Wings of Love, Lou Sern - Swiss Boy, Mozzart - Devils Rendez-Vous, Lift Up - Diamonds Never Made A Lady, Babys Gang - America, Michael Fortunati - Into The Night, Michael Bedford - More Than A Kiss, Squash Gang - I Want An Illusion, Charly Danone - Ed Lo Ti Trovero; no a všechno to mám ve winampu přes tempo plugin zrychlené o 15% :) dneska je prostě rychlejší doba a mě to tak zní rozhodně lépe...

kexik

Příspěvek od kexik » 24 srp 2006 16:42

nimm2: tak na mna tie veci co si vymenoval, funguju presne ako dva prsty v krku ;)

nimm2

Příspěvek od nimm2 » 24 srp 2006 16:50

kexik: hmm, každý má jiný vkus a mě Italian Disco příjde jako dobrá zábava pro zvrácené retro zasmání, oproti tomu, co se plodí dnes (i zde)...ale jasně, máme prostě jiné názory - ty bereš například teroristy jako fajn chlápky, co se snaží akorát udržet lidi v bdělosti a ve střehu a já je beru jako hajzly, co zabíjí lidi...takže naprosto opačné názory...prostě já když vidím starší film, kde mladí jdou na diskotéku a poslouchají tam takovéhle disko, tak vzpomenu nostalgicky na dobu, kdy nebyly mobily, svět nebyl přetechnizovaný a kdy se ještě pořád věřilo, že v roce "dva tisíce" budou létající auta běžnou záležitostí...

fagaras chalturscik

este k tomu Davidovi

Příspěvek od fagaras chalturscik » 01 zář 2006 08:29

... z predchozich prispevku je patrne, ze vkus je ciste individualni zalezitost... a nostalgie je v tom taky strasne dulezita. Cloveka podle myho ovlivni do budoucna nejvice hudba kolem puberty, kdy se prozitek hudebni kloubi s idealismem uz samostatne uvazujiciho cloveka. A jeste k tomu M.Davidovi: Uznavam, ze je to svym zpusobem hitmaker. Ty jeho "pecky" vznikaly v 80.letech, kdy byl boom samohrajek spojeny diky zelezny opone s nemoznosti konfrontovat ceskou pop-music se západni kulturou. A prave proto mi prijde, ze ty jeho kusy byly zvukove strasny, nevyvazeny az přepíčený, proste infantilni hudba od kolotocaru. Za kazdou cenu se v tý dobe pouzivali "moderni" zvuky. Dalsim prikladem muze byt Dalibor Janda, specialne zvuk bicich z jeho songu me desi. Nebo skupina Elán - mam z hlasu J.Ráže uz od malicka deprese. Miro Žbiro - škoda mluvit. Zvukove to bylo vsechno ve svy dobe taky sileny. Ale opet zalezi s jakym prozitkem to clovek poslouchal... a to nikdo nikomu neodpáře... A jak řikal Vladko: 100 lidí = 100 chutí :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 zář 2006 11:17

myslim ze odpoved na otazku

"Tanecni scena budoucnost nebo konec?"

je jednoznacne budoucnost.. uz len preto ze ludia proste VZDY budu chciet tancovat a bavit sa a preto tu VZDY bude tanecna hudba ... myslim ze tanecna hudba je ovela silnejsia ako akakolvek ina lebo tancovat proste ludi nikdy neprestane bavit ;)

DJDave

Příspěvek od DJDave » 23 říj 2006 18:52

dendy píše:myslim ze odpoved na otazku

"Tanecni scena budoucnost nebo konec?"

je jednoznacne budoucnost.. uz len preto ze ludia proste VZDY budu chciet tancovat a bavit sa a preto tu VZDY bude tanecna hudba ... myslim ze tanecna hudba je ovela silnejsia ako akakolvek ina lebo tancovat proste ludi nikdy neprestane bavit ;)
Mas pravdu..

i kdyz dneska sou diskoteky plny RnB, tak na takovou rychlejsi skladbu s rychlejsima beatama se dostanes do jiny dimenze lip :D
....:::: DJ Dave ::::....

Odpovědět