Tanecni scena budoucnost nebo konec?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
DJDave

Tanecni scena budoucnost nebo konec?

Příspěvek od DJDave » 17 srp 2005 00:39

Pride mi ze v posledni dobe uz tanecni hudba neni to ce bejvala pred par lety,dneska vsichni zacinaji letet na hip hop,rnb a podobny a tanecni scene se vysmivaj,pomalu se vraci mezi maldy punk a vetsina lidi dnes prechazi ne mene znamy styl ska.Jestli to takhle pude dal tak to asi s nama trencarema nedopadne dobre a my budem ti co budem rikat trance is not dead misto punks is dead to doufam ze snad ne,ale myslim ze v technu byl v poslednich letech upadek posluchacu,dneska uz dost lidi technu vysmivaj a srovnavaj to s diskem.Myslite te dance music bude upadat dal?Nebo to dopadne tak ze casem upadne a pak po letech zase nestane jeho era?
....:::: DJ Dave ::::....

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 srp 2005 03:31

Potvrzuju ...jde to do haje /branil jsem se to pred casem priznat ale jeto tak.

Problem je ten, ze nic novyho se leeeeta nestalo a lidi to prirozene uz nudi, nic je neprekvapuje, vcetne mne . Od roku 1980 a pozdej 1990 je zvuk elektronicky hudby prakticky stejnej, no ne? Az na drobny odlisnosti furt stejny bici basa harmonie vsechny postupy, stava se z toho dnes uz nudne predvidatelny klise...

Promne moc fajn si tohle priznat, hlavne ted kdy bych mel pripravit matros na vydani novyho alba. Mam trochu pocit ze to nema valny smysl protoze uz mne to nefascinuje jako driv. Hudbu ale neopustim, jen nevim jestli muzu cekat nejaky vetsi zapaleni nebo vidinu svezi inspirace jako kdyz to bylo promne kdysi novy.

Breakbeat a Drum n Bass mne uz taky netahnou jako driv. Jediny co ted posloucham jsou stary neprekonatelny alba z roku 1990 ktery mi nikdy nezestarnou: DEPECHE MODE - VIOLATOR (a vse od DM), KLF - The White Room, KRAFTVERK - THE MIX atd. Nebo posloucham klasiku, Dvořak, Smetana, Janacek - to je nesmrtelny.

Mimochodem nektery RnB posloucham docela rad (teda pokud to neni ten trapnej minimal $$$ RNB/HipHop 50Cent $$$ s jednim kopakem +tleskatkem a pozlacenym cernochem$$$ to pak zvracim...).
Cejtim v kvalitnim RnB hudebnost melodicnost a muzikalni koreny ktery soucasna EL klubova hudba vpodstate opustila.

Co bude dal netusim, ted je to uz jen bludnej kruh. Prijde urcite naproso novej styl radikalne odlisnej od toho co ted zname. Mozna to ani nebude mit koreny Rocku ci Electru. Bude neco uplne NOVYHO, neco jako zacatkem 90let nastup House a Jungel - to bylo naprosto skvely obdobi, vse bylo svezi a zajimavy! Bohuzel kdejakej podprumernej cicmunda s TR-909 Hajtkou a kopakem moh bejt uspesnej protoze to bylo novy. Ale hlavne - Muzikanti vydavali, lidi nadsene kupovali a chodili za muzikou, no a firmy prirozene uspesne bohatly. Dnes je to unavena starena:)
Nejakej uplne novej mladej styl, naprosto nova vlna proste urcite prijde a vse bude zase novy!! Ale kdy, to je ve hvezdach. RocknRoll taky umiral a rikalo se nic novyho nebude..a bylo a kolik!
Nojo my pametnici a nase "tanecni klubova hudba" ..jsme uz OLDIES:) starne to i snama. AMEN
.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 17 srp 2005 07:29

Ja sa uz tesim ked niekto vymysli ten brutalne novy neokukany styl a vsetci zlatokopi typu Michaela Salacova sa hromadne preorientuju na ten novo vymysleny styl, lebo ten bude v mode a stary zahnity trance dnb house atd ostanu robit a pocuvat len ti, ktorych to naozaj bavi a nejdu do toho so zamerom vyzmykat slavu alebo uspech. Mne osobne az tak nezalezi ci hram pre 200 alebo 2000 ludi.

PS: melodicnost nie je jedine meradlo v hudbe, az vobec nie automaticka znamka kvality

sparX

Příspěvek od sparX » 17 srp 2005 07:51

Nic není death jen to už nemá ten drive jako dřív :--)
Zvuk se stále mění ... nebo jste nezaznamenaly SOFT sound ?
Soft syntíky a bicí z MicroTonic = úplně něco nového .... je to stále o tom jednom o čem to bylo … o hledání .

A když si poslechu třeba Pete Hellera nebo Mylo je mi jasný , že cesta tu je .... :--) .... tak do práce a nefnukejte , at je co poslouchat :lol: :lol:

DJDave

Příspěvek od DJDave » 17 srp 2005 08:27

To sparx:Super nazor tak by to melo bejt!
To EW:No premsne takhle jak to tady popisujes je to v mejch myslenkach,nedokazu si predstavit ze bych se zajimal o ten uplne novej styl.a opustil svuj milovanej trencik,a svoji tanecni hudbu kterou mam dost rad,
rnb si taky poslechnu obcas mam nejaky vybrany inteprety a prijde mi to takova pomala melodicka a uklidnujicu hudba.Muzu od vseho vsechno,v kazdy hudbe se najde neco peknyho,akorat ze pro me je ta tanecni scena to nejlepsi.To no nove co prijde bude mozna hodne na pocitacovi bazy protoze v dnesnim svete modernizace....Ale co to pak muze bejt nez dance,v dnesni dobe se daj delatna PC snad vsechny styly.
Tak doufejme ze Prezijeme!!!

syncro

Příspěvek od syncro » 17 srp 2005 08:58

DJ Dave: "pomalu se vraci mezi maldy punk a vetsina lidi dnes prechazi ne mene znamy styl ska" Což je jedině dobře, protože až trochu povyrostou a povyhulí se, tak začnou masově poslouchat ještě méně známý styl reggae 8-)

Ale vážně, elektronickou taneční scénu jsem sledoval od roku 1991, co se mi do ruky poprvý dostal Logic Trance 1, už předtím jsem znal S-Express, Bomb the Bass a podobný pecky, ale teprve Logic Trance a první Trancemastery mě přivedly k systematickýmu sledování týhle scény. Postupně jsem se dostal k acidu, pak goa. House mě moc nebavil, protože už dávno bylo jasný, že je to spolu s německým happy hardcore a pozdějším shit-trance cesta k plnejm sálům a marný kultuře. Takže když house a skůtroviny vyhrály, zhruba v 97 jsem tuhle muziku postupně úplně přestal poslouchat. Přešel jsem na dub a reggae, který se mi líbily už před tím a užívám si to moc, protože to má trochu tu atmosféru undergroundu, jako kdysi taneční hudba. Ta mi přišla mrtvá už v tom 97 a za poslední záchvěv inspirace považuju jungle a přidružený dnb styly. Jinak je to, jak už psal EW, omílání nápadů i zvuků z počátku 90 furt dokola. Je mi úplně jasný, že spousta lidí bude do omrzení tvrdit, kolik se toho děje novýho a tak, ale pohledem zvenku říkám, že tahle scéna už nemá drajv a mimo svejch příznivců nikomu jinýmu nemůže nic dát. Pop už ji dávno vysál a zužitkoval, přetavil do všech možnejch podob od Madonny, přes Kylie až po nu-metal a underground ji odvrh (kromě systémovejch věcí). Kožíškářů ubejvá a mladý lidi jdou radši na hipec... Logickej vývoj. Já osobně sázím na živou muziku, nebo kombinaci elektroniky a živý hudby, samotná elektronika mě už dneska málokdy zaujme.

Taneční muzika samozřejmě přežije, stejně jako dodneska žijou máničky nebo folkaři, který maj taky svoje koncerty, svoje fes?áky, časáky, hvězdičky a hvězdy. Akorát to prostě nebude takový pozdvižení, jako to bylo ve druhej půlce 90tejch let. Aspoň to budou dělat lidi, který to fakt baví a ne lakýrky, co na tom chtěj nabouchat ego a případně kačáky...

Saša

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 17 srp 2005 09:28

takmer kazdy novy styl hudby zazil svoj !boom! kde to pocuval hocikto z dolnej hornej a po case pri tom zostali len skutocni fanusikovia a povrchni konzumenti sa posunuli o dom dalej...

tak to jednoducho je a nic sa s tym narobit neda..

obcas ale nastane po par rokoch obroda stylu a zase ho pocuvaju hufy ludi... to sa ale moze a nemusi stat...

peteness

Příspěvek od peteness » 17 srp 2005 10:00

podle mne s novym svezim stylem muze prijit jedine nekdo, kdo posloucha prakticky vsechny styly bez omezeni s tim, ze bere jen kvalitu a neztraci cas se srackama. Mne zatim zajimala muzika pocinaje zhruba rokem 1924, ale zjistuju ze je nutne zajit jeste hloub do historie a nejen evropske. Tohle vsechno se musi ulezet v podvedoni a jednou v budoucnu pri priznive konstelaci z toho treba neco vzejde. Taky to zalezi na tom, aby to spravni lidi ve spravny cas na spravnym miste zachytili, dali tomu formu a poslali mezi "nás, sprosté lidi, kurva" :-)

Nejhur mi je, kdyz koupim Xmag s tim, ze na CD je to nejnovejsi a nejsvezejsi ze sveta nebo minimalne z Nemecka. Pustim to v aute a ta muzika me od zacatku do konce presveduje o tom, ze tanecni muzika je v prdeli. Nastesi mam dobrou viru v to, ze nekde na svete jsou ohniska, kde uz neco hodnotneho klici, zatimco tady brecime.

Mozna bude muset prijit treti svetova, po ktere prijde bida a ta lidi znova nakopne. Mozna. Doufam, ze ne.
Naposledy upravil(a) peteness dne 17 srp 2005 10:08, celkem upraveno 1 x.

DJDave

Příspěvek od DJDave » 17 srp 2005 10:01

To Syncro:Presne tak jak napsal EW vsechno se to toci dohromady...Zvuky porad je to stejny jenom se to zrychluje a vznikaj novy zvuky na principu tech starejch...Ale me se to libi mam to rad,treba az casem bude festak trance for people.....

sparX

Příspěvek od sparX » 17 srp 2005 10:40

Myslím , že je to celé způsobeno nudou a otráveností ...
O rocku se taky furt vykládalo jak je v úpadku a vytlačuje ho dance .. ted se zase tvrdí , že je rock IN .... a jen Karel si zpívá v pohodě dál :-------)))

ABBA už je taky jak trilobit ale furt se to poslouchá , prodává a hraje .... mě se nedávno hodně líbili Global Deejays .... snad nejprofláknutější linka a sound z TB330 + útržky songu ze The Sound Of San Francisco , American Pie a Dont Stop . Myslím , že se na tom dost "zahojili" i přes to , že dance prej upadá a i přes to , že to nepřineslo nic nového ....

DJ Wire (of the freeze)

Příspěvek od DJ Wire (of the freeze) » 17 srp 2005 11:09

zalezi na tom jestli nam ta krize vadi... podle me kdyz se trance/house vrati zpet tam odkud prisel a to do klubu kam na to chodej fanousci stylu a my jim tam budem servirovat dobry veci tak budem vsichni spokojeny a nikdo nebude moct nadavat ze hrajem komerci a podobny kraviny...

juan

Příspěvek od juan » 17 srp 2005 11:12

Nemyslim si, ze je to cele zpusobeno nudou a otravenosti. Fakt se to hodne oposlouchalo a vetsina muziky porad jen kopiruje par zajetych sablon a nic moc novyho. O vikendu jsem dal Hradhouse a byl jsem hodne prekvapenej, jak spatna je vetsina DJs v jedne veci - skoro nikdo se netrefoval do me nalady :) po dlouhe dobe jsem byl na party, kde byly tisice lidi, mel jsem chut na vokaly, extazoidni melodie, zivy nastroje a misto toho jelo to neslany nemastny elektro, jen basova linka a na tom par pazvuku, vsechno v rytmu materske skolky pres pul taktu nebo takt, to fakt nevim, koho by oslovilo... par peknych veci jsem slysel, takze vychazi, nevim, proc vetsina DJs je tak zbabela zahrat pekny veci, kde jsou i dva tri ruzny tony a ne jen jeden :)
na svezim stylu uz vsichni pracujem, vedomky nebo nevedomky, informace se prenasi nejen medii, ale i uplne metafyzicky, takze se na tom podili vsichni, co delaji muziku :)-*
ja porad verim tomu, ze nova kvalitni muzika prichazi zaroven s novou kvalitni drogou, jeste je cas, tak 5-6 let a pak to vypukne naplno :)

juan

Příspěvek od juan » 17 srp 2005 11:13

2 DJ Wire: Cas se neda vratit.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 17 srp 2005 11:16

hej z upadku sa daju obvinit aj skostnateli DJs ktori sa boja hrat nieco nove, pretoze to nemusi fungovat a zbabeli producenti, ktori sa boja ze im to DJs nezahraju, pretoze sa boja ze to nebude fungovat tadadada... :lol:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 17 srp 2005 12:02

muj nazor je a sasa to dobre rek, ze to je proste jen ustup a ne pad. elektronika ma porad dost co nabidnout. rozhodne vic nez rockenroll - ten je ted jen cerstve recyklovanej a jelikoz uz ztratil ten smrad, co jim tedko zapacha elektronika (mozna ze tolik ani nesmrdel), hodne mladejch lidi oslovuje. nevim proc se mi porad spojuje elektronika a tanecni hudba, ale ono je to asi fakt zprazeny.
zijeme v dobe hudebniho recyklovani a neco novyho vznikne v nejblizsi dobe podle me jenom z fuzi. reknete mi nekdo, jak by jste si to "novy" predstavovali? :) me to prijde srandovni. hudba je svym zpusobem vycerpana - mozna neco "novyho" se zacne objevovat az lidi zacnou dospivat na vyssi mentalni uroven - dozijeme se toho? osobne si myslim, ze neni treba to nejak resit. kazdej z nas toho urcite posloucha hromadu z ruznejch zanru (o kvalitu rozhodne nouze neni - muzeme poslouchat v podstate vsechno co doposud lidstvo hudebne stvorilo) :)

Odpovědět