Velvet Sound - nová verze stránek

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 lis 2008 21:34

matucha píše:
Ja myslim, ze pro kazdyho nadsence je dobra cesta kupovat veci z 2 ruky.

Není to DOST off topic ? :)
matucha píše:tak ci tak se mi libi, ze tam mas ivo polozku Bazar ;-).

Ty ji tam někde vidíš ? Já ne ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 lis 2008 21:39

Ja jo :) To tam mate bazar a ani o tom nevite? ;)
Asi to tam zustalo z nejaky betaverze, klikni si na jakykoliv vyrobek a menu se zmeni (pribyde bazar a analog summing).

fova

Příspěvek od fova » 19 lis 2008 21:56

Presne tak. Najednou se mi ten bazar objevil, pak jsem na neco klikl a zase to zmizelo a v menu uz to pak nebylo.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 lis 2008 22:02

Aha :) Změní se menu ... On tam ten bazar původně byl a zase bude ... jen jsem měl pocit že tam ted není a on tam napůl tajně je ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 lis 2008 22:03

Ivo píše:
matucha píše:
Ja myslim, ze pro kazdyho nadsence je dobra cesta kupovat veci z 2 ruky.

Není to DOST off topic ? :)
Ja myslim, ze vas tahle matuchova veta neohrozi :) Oni to lidi myslim vedeli uz predtim, nez to matucha napsal :)

fova

Příspěvek od fova » 19 lis 2008 22:13

K webu:
Barevne tecky mi nevadi, libi se mi.
Fotografie by chtely nejak sjednotit - ruzne velikosti a zaostreni.
U Avocetu (a i jinde) nejde kliknout na odkazy.
Odkazujes-li na externi web, mel by se otvirat v novem okne.
Libi se mi osobni Ivovy komentare k vyrobkum.

Tady je pro inspiraci jeden high end seller v USA:

http://www.mercenary.com/newgear.html

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 lis 2008 22:19

Sladit fotky u vyrobku tolika ruznych vyrobcu je, obavam se, temer nemozny, pokud neexistuje moznost si vsechny vyrobky nafotit. Mohlo by pomoct aspon pouziti vykrytych (bez pozadi) fotek a snad je i trochu poladit, aby to aspon castecne pusobilo jako foceny ve stejnym svetle.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 lis 2008 22:24

fova píše:
Tady je pro inspiraci jeden high end seller v USA:

http://www.mercenary.com/newgear.html
Důvěrně známý :wink: Ale tam to mají taky vizuálně docela pestré, že ?

fova

Příspěvek od fova » 19 lis 2008 22:28

Duverne znamy kontroverzni Fletcher z Gearslutz :-)

Ty fotky maji ale docela upravene - rozmazane okraje tam, kde bylo treba, odriznute rusive pozadi, atp.
Uprava fotek nejakou praci proste da.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 lis 2008 22:33

fova: klikni si tam na jakoukoliv znacku na tom Mercenary a uvidis, ze je to kazdej pes jina ves, maj to pekne zpraseny... nebo koukame kazdej na jiny stranky :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 lis 2008 23:52

Cyril píše:Sladit fotky u vyrobku tolika ruznych vyrobcu je, obavam se, temer nemozny, pokud neexistuje moznost si vsechny vyrobky nafotit. Mohlo by pomoct aspon pouziti vykrytych (bez pozadi) fotek a snad je i trochu poladit, aby to aspon castecne pusobilo jako foceny ve stejnym svetle.
Nemožný to neni, jde to, ale je to práce k zblbnutí. Já to jednou dělal u asi 200 fotek - navíc jsem je ještě scanoval z 10ti různých katalogů a potom z každé ručně vyříznul jen ten produkt, udělal to všechno do jedné velikosti, na jedno pozadí atd. Byly to sekačky na trávu, křovinořezy, traktory atp. a ty stály na trávě nebo měly vždy pozadí, žádné bílé čisté hotovo.
To bylo dost náročný, taky jsem si za to nechal dobře zaplatit, ale stejně asi ne dost, asi na to nikdy nezapomenu, bylo to hrozný, dokonce se mi o tom několikrát zdálo, myslel jsem jenom na to, no šílenost.

Podobný galerie produktů dělám poslední dobou hodně často a jak vidim, asi ještě budu, zase to po mě někdo chce ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 lis 2008 07:30

Otázka do jaké míry má tohle úsilí skutečný smysl. Tohle přece jen není umělecké dílo na výstavu, ale komplexní soubor praktických informací. Momentálně asi spíše zaměřím úsilí na rozšíření spektra těchto informací spíše než na pracné úpravy jemné kosmetiky, která bude až na případném dalším místě. Díky za komentáře a poznámky - otevírání odkazů v novém okně nefunkční linky atd. co nejdřív upravíme

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 lis 2008 10:51

Jednotná velikost náhledů + otevírání odkazů v novém okně fixed :wink:

matucha

Příspěvek od matucha » 20 lis 2008 11:27

Jo je to lepsejsi... i kdyz stezi skvely... a mikraky by mohly mit uzsi obrazky.

Me tyhle veci nijak neztezujou projit si to, kouknout na to co prodavas a pripadne ti napsat ze neco chci koupit.

No a ted mam jednu zasadni otazku. Co prinasis na trh, krome seznamu vybaveni, ktery nam muzes objednat a prodat?
Nabizis pripadne zapujceni veci pred koupi? Moznost veci vratit do 14 dni? V cem je to jiny nez si to koupit primo (pokud to de) nebo z jinyho evropskyho obchodu? Nektery z tehle otazek by ty stranky mozna mohly objasnit... ja sem to teda jen probeh, takze sem to treba prehlid.

Me je jasny, ze spousta jinejch obchodu u nas sou jen databaze vyrobku, ktery si muzes laskave objednat a oni ti to pre-prodaj. Taky je mi jasny, ze to delas v malym a leccos si proste nemuzes dovolit. Taky vim, ze kdyz mas neco "na sklade", tak je mozny za tebou dojet a ozkouset si to na miste. Tyhle veci sou tady asi taky vsem znamy, ale pisu je aby to neznelo jako moje oblibeny rejpani do vseho. Spis je to jen k zamysleni, jestli bys o necem z toho nemel na tech strankach napsat.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 lis 2008 11:47

matucha píše: No a ted mam jednu zasadni otazku. Co prinasis na trh, krome seznamu vybaveni, ktery nam muzes objednat a prodat? Nabizis pripadne zapujceni veci pred koupi? Moznost veci vratit do 14 dni? V cem je to jiny nez si to koupit primo (pokud to de) nebo z jinyho evropskyho obchodu?
No vzhledem k tomu, že ceny jsou ve většině případů lepší než v kterémkoliv jiném evropském obchodě (kde ještě navíc platíš mezinárodní poštovné), myslím že to už samo o sobě je argument (též i pro případnou záruku - neposíláš zpět do zahraničí ale sem).

Další věc je, že s podstatnou částí nabízených věcí mám osobní zkušenost a srovnání s jinými, takže je možné docela dobře poradit ...(což není úplně běžné), nejedná se o "posunování krabic" bez představy co je uvnitř ... V tom je celá základní filozofie tohoto projektu - nabízet "high end boutique" věci, ke kterým máme dlouholetý osobní vztah a které se nám líbí ... a víme jak fungují a jak se chovají ...

Je to i mnohem výhodnější než objednávat z USA, kde ceny v některých případech (ne ve všech) mohou být zdánlivě o trochu nižší, ale stačí si připočíst poštovné, clo , dlouhé čekání, opruz na celnici atd. a uvědomit si co nastane když se to pokazí (posílání na vlastní náklady do USA, několik měsíců čekání atd). Většina značek, které nabízíme, má nejen svou centrální EU distribuci, ale zároven i technické zázemí a servis, takže opravy se většinou neřeší v USA, ale tady. A pokud věc má nějakou závažnější potíž, vymění se prostě za novou a zbytek už je na nás (jako např. před časem v případě API 2500. Kdyby to dotyčný koupil v USA, tak bude ještě pár měsíců čekat, takhle už má dávno nový přístroj). Když někdo třeba koupí v USA Royer mikrofony a chce je pak re-ribonovat (poškození nebo věc času), musí je posílat s velkými náklady do USA. Pokud koupí u nás, děje se to v EU s minimálními náklady. Atd

Co se týče možností vyzkoušení, je to individuální a samozřejmě záleží na tom, co je momentálně k dispozici. Preferujeme vyzkoušení a porovnání v některém z našich studií, případně asistované vyzkoušení ve vlastním studiu.
Vždy je to ale věcí individuální domluvy v konkrétních případech.

Odpovědět