vst na efekty jako z kaosspadu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Jindy2

vst na efekty jako z kaosspadu

Příspěvek od Jindy2 » 29 led 2008 21:59

Už mě nebaví pro různé nájezdy používat samply a tak se poohlížím po nějakém efektoru, co by dělal takové ty pěkné efekty podobně jako kaosspad :)
Chtělo by to nějaký efekt co bych dal na master a mělo to dost presetů. Nevíte o něčem?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 led 2008 13:39

hm, myslel jsem, ze kaoss pad je tak nejak univerzalni efektak a sampler. Nemam teda vubec predstavu, co za efekt shanis.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 led 2008 14:01

Amorph: Viděl jsem kaosspad v akci jen na pár videích. Mě se líbí takové ty kosmické zvuky/efekty co to vydává. Chtěl bych nějaký takový synth/efekt přímo na tyhle efekty, nejlépe na xy (jako kaosspad) a kdyby to šlo namapovat na touchpad u notebooku, bylo by to ideální.
Zatím používám kolekci efektů Vengeance Effects - pokud to znáš, tak bych chtěl něco, co bude vyluzovat podobné efekty a bude to přímo jen na ty efekty.
Ale nejde jen o efekty ze synthu, to spraví skoro jakýkoliv vst synth. Chtěl bych také něco pověsit na master, aby to třeba udělalo kovový zvuk, při nějakém nájezdu - potom bych to zase vypnul. Měl jsem na to kdysi jeden efekt, který kombinoval různé flangery, chorusy, reverby, delaye atd. v jednom a měl docela pěkné presety, ale bylo to takové dost low-endové, nic moc.
Snad jsem popsal dobře, co chci. Jinak já to sám nikde nejsem schopný najít - vidíš, jak to tu složitě popisuji (vždycky popisuji složitě něco, co je jednoduché, je to nemoc!), takže přítel Google si s tím neporadí ;)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 30 led 2008 14:05

Jindy2: Dobre veci dela Flanger v cubase 4 tam kdyz si pohrajes s feedbekem tak to dela krasny elektricky zvuky, co se ted hodne pouzivaj treba v elektronicky muzice do prechodu apod. Ale VSTcko a zaroven efektak na master to je orisek.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 led 2008 14:10

TOM-Thak: v cubase nejedu, ale stejně dík...jn, oříšek, ale nemusím to mít spojené dohromady...co jsem koukal, tak dost velké množství VST synthů (asi) funguje i jako efekty (třeba z3ta), jenže zaprvé to neumím pořádně rozchodit a za druhé mám dojem, že nic z toho co mám, není přímo dělané jako efekt...a vím že existují efektové vst které kombinují již mnou zmiňované flangery, delay, chorusy atd....jenom nevím kde to hledat a co je na tomto poli nejlepší...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 led 2008 14:15

kosmicke zvuky, no tech muzes dostat spoustu ruznymi zpusoby. Docela zajimavy a free prznitka jsou treba od Darkware: http://www.liquidclear.net/darkware.html

A opet zminim muj oblibenej reaktor:) Ted me jeste napada, spousta lidi zapomina, ze vlastne vetsina veci od NI (teda vlastne obecne spousta VSTi) jde pouzit i jako efekt, takze treba takovej Absynth ti umozni delat se signalem hodne zajimavy veci - vstup muzes totzi naroutovat jako oscilator a pak ho prohnat celym Absynthem.

Hodne se da dosahnout i kombinovanim zakladnich modulacnich efektu, nebo jejich extremnim nastavenim. Treba chorus s vysokou hloubkou modulace a feedbackem dokaze pekne bublat pri vysoky frekveci, nebo znit pekne kovove pri nizky.

Hodne taky dela automatizace parametru efektu - dynamicky meneni casu delaye a podobne.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 30 led 2008 14:17

Jindy2: no a jeste mi uniklo - proc si nekoupis Kaospad mini ? a nepropojis? Ja vim, kdyz uz mas notase tak je dobry to delat na nem. Ale napadlo me.. ja hraju z abletonu a treba mam XY joystick na ozonicu a umi ovladat 4 hodnoty na raz.. co si dat na master vic efektu a namapovat si je zaroven a potom ti to bude makat najednou. Btw. pochybuju, ze bude existovat nejaky zarizeni, co budes ovladat touchpadem notebooku. To by na to musel bejt nejakej soft, kterej ti ten pohyb prevede na midi informaci.. pac tyhle touchpady a joysticky kdyz neco ovladaj tak jak jinak nes pres midi ? :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 led 2008 14:25

díky za tipy...

tím touchpadem na notebooku bych docela rád ovládal x-y, protože ho moc nepoužívám, myš je lepší...
někde jsem tu teď četl, že pro tablet existuje nějaký soft, co to umožní použít jako x-y...tak nevíte někdo o něčem pro touchpad?
sorry za OT podotázku, před chvílí mě to napadlo a bylo by to fajn, kdyby to šlo ;)

elektri

Příspěvek od elektri » 30 led 2008 14:25

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 led 2008 14:25

Teda, kdyz jsem dal do googlu VST XY Controller, tak mi to vyhodilo zajimavej link. Myslim, ze vsichni uzivatele fruity z nej budou mit radost, teda az na to ze to je jen obsah:) Nicmene je tam zmineny Fruity X-Y controller.

A dalsi odkazy ti daj, co hledas.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 30 led 2008 14:34

elektri: pekne, ale to asi bude jen pro WIN OS

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 led 2008 14:34

elektri: no to vypadá hodně nadejně! díky!

amorph: samozřejmě fruity x-y znám...ten je ale dělaný pro mapování parametrů synthů zvlášť...třeba na x dám cutoff a na y třeba reverb...dá se na to mapovat cokoliv, ale samo o sobě tohle x-y nic nedělá, musí to být připojeno k nějakému synthu nebo efektu...a kdybych byl spokojený s těmi vst a efekty co mám, tak bych nic jiného nehledal...ale moc s tím spokojený nejsem, pro tento účel a tak jsem hledal něco univerzálního, speciálního...
nakonec to asi dopadne tak, že tu nic takového nenajdu a budu muset nebýt linej a hezky si pohrát s tím co mám a vytvořit vlastní unikátní efekty různými kombinacemi...no já to jenom zkoušel, vždycky mám radši tu snazší cestu ;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 led 2008 15:08

hlásím, že ten Touchpad2Midi mi funguje :) díky Elektri!
mno, musel jsem to ale zprovoznit přes nějaký virtual midi cable a Savihost (to je supr věcička)...potom to ale jde v každém vst hostu...ale asi jenom pro winy...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 30 led 2008 20:28

jakej máš tablet?
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 led 2008 21:26

a.tom.x.: pozor, rozlišuj mezi tablet a touchpad (já tu omylem také jednou napsal tablet, sorry)...mám tedy touchpad, na notebooku, od Synaptics...u toho touchpad2midi píší, že to podporuje snad pouze ty od Synaptics, takže mám štěstí :) ...jen je škoda, že to nešlo přímo ve fruity, musel jsem to rozchodit oklikou, ale návod byl přímo v manuálu k tomu pluginu...

Odpovědět