Vydání svého CD

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 zář 2007 13:46

http://tamizdat.org/ meli a snad jeste maj prodejnu v praze kde se prodaval i juanita ale hlavne ruzny experimentalni veci...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 zář 2007 14:17

Brooklyn / juanita juarez píše:
zajimava doba - dnesek je dobou 'niche' zanru. o tom vi asi ivo svoje.

fanzinovske, ezotericke, prisne 'niche' zalezitosti se proda mnohem vic nez - treba - nadprumerny rockovy kapely.

i kdyz se vinyl riti do zahuby (pry), proda se - treba - pres tisic kusu myho vinylu. proda se jednak proto, ze je v jedny z vsehovsudy tri distribuci, ktery se tim stylem zabyvaji, objevi se v online obchodech, ktere setrvacnosti navstevuji DJs, a hlavne: skladby maji urcitou ocekavanou formu a mixdown, ktery DJs zaruci, ze se bude 'dobre hrat'.
Ano, protože už tě lidé znají, máš své publikum ... to je ideální stav. Je mnohem výhodnější a zajímavější prodat třeba 2000ks vlastního titulu vydaného vlastním vydavatelstvím (a většinu přes svůj webshop nebo na koncertech atd.) než 10 000 ks přes velkého vydavatele. Musíš mít ale (velký a rozšiřující se) okruh lidí, kteří tě znají a čekají na každé nové CD. A musíš být s nimi nějakým způsobem ve styku (koncerty, prezentace atd)
Získat to není jednoduché a trvá dlouho. Rozhodit pár neznámých CD po obchodech asi není ta nejpřímější cesta ...

Někdy to nefunguje ani v případě relativně dobře zpropagovaných interpretů. Jednoho takového lehce extravagantního jsme masterovali, byl vydáván renomovaným brněnským vydavatelstvím s dobrou distribucí a do dnešního dne (po roce) se prodalo 84 ks :wink:

fova

Příspěvek od fova » 27 zář 2007 14:21

Je to trochu OT, ale pred nejakou dobou jsem dokoncil knizku, kterou jsem chtel vydat a mel jsem moznost to resit take svepomoci pres kamarada, ktery by mi zajistil vytisteni na offsetu a sam si to distribuovat. Musel bych do toho vlozit nejake penize na to vytisteni, ale zase bych na tom mohl slusne vydelat, pokud bych zajistil uspesnou distribuci.
Nakonec jsem to nabidl jednomu vetsimu vydavatelstvi, ktere zajistilo vse ve sve vlastni rezii - tisk i distribuci. Samozrejme si na tom nakapsovali, ale knizka byla vytistena ve dvoutisicovem formatu a diky konexim toho vydavatelstvi se pomerne uspesne leckde prodavala.
Nakonec jsem byl rad, ze to takhle dopadlo. Tim ze jsem zacinal, tak pro me bylo podstatne to, ze se nekdo postara o masove rozsireni a ja vstoupim ve znamost, prestoze na tom nic nevydelam.
Ted dodelavam druhou knihu a zase to pohrnu pres vydavatelstvi, protoze oni dokazi s tim produktem rychle proniknout vsude mozne.
Podle me tady svepomoc moc nefunguje a je to hrozne narocna zalezitost.
Ale resim to z pohledu hobbisty, ktery se tim nezivi. Clovek, ktery ze zisku potrebuje zaplatit svou rodinu na to bude mit mozna jiny nazor.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 zář 2007 14:25

fova píše:Je to trochu OT, ale pred nejakou dobou jsem dokoncil knizku, kterou jsem chtel vydat a mel jsem moznost to resit take svepomoci pres kamarada, ktery by mi zajistil vytisteni na offsetu a sam si to distribuovat. Musel bych do toho vlozit nejake penize na to vytisteni, ale zase bych na tom mohl slusne vydelat, pokud bych zajistil uspesnou distribuci.
Nakonec jsem to nabidl jednomu vetsimu vydavatelstvi, ktere zajistilo vse ve sve vlastni rezii - tisk i distribuci. Samozrejme si na tom nakapsovali, ale knizka byla vytistena ve dvoutisicovem formatu a diky konexim toho vydavatelstvi se pomerne uspesne leckde prodavala.
Nakonec jsem byl rad, ze to takhle dopadlo. Tim ze jsem zacinal, tak pro me bylo podstatne to, ze se nekdo postara o masove rozsireni a ja vstoupim ve znamost, prestoze na tom nic nevydelam.
Ted dodelavam druhou knihu a zase to pohrnu pres vydavatelstvi, protoze oni dokazi s tim produktem rychle proniknout vsude mozne.
Podle me tady svepomoc moc nefunguje a je to hrozne narocna zalezitost.
Ale resim to z pohledu hobbisty, ktery se tim nezivi. Clovek, ktery ze zisku potrebuje zaplatit svou rodinu na to bude mit mozna jiny nazor.
ANo. Člověk musí vždy počítat s tím že musí na úvod něco investovat (třeba v podobě nulového zisku). Úvodní prezentace s pomocí velké distribuce je v tomto velmi užitečná. Pak je možné se úspěšně osamostatnit (tak jsem to měl i já ...)
PS: můžu se zeptat na jaké téma jsou tyto knížky ?

fova

Příspěvek od fova » 27 zář 2007 15:56

Prvni byl sci-fi roman z blizke budoucnosti, kde se moci v cele EU chopi diktatorska organizace. Neco jako film Sit se Sandrou Bullock.

To, co ted dokoncuji je neco na pomezi sci-fi a fantasy. Odehrava se to na jine planete, kde je stredoveka civilizace. Tam pristane kosmicka lod ze zeme a zacne zapletka... Vzdalene se to podoba Panu prstenu.

Takova akcnejsi, ctiva beletrie.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 zář 2007 17:15

fova píše:Prvni byl sci-fi roman z blizke budoucnosti, kde se moci v cele EU chopi diktatorska organizace. Neco jako film Sit se Sandrou Bullock.

To, co ted dokoncuji je neco na pomezi sci-fi a fantasy. Odehrava se to na jine planete, kde je stredoveka civilizace. Tam pristane kosmicka lod ze zeme a zacne zapletka... Vzdalene se to podoba Panu prstenu.

Takova akcnejsi, ctiva beletrie.
Nějaký link na tu již vydanou ? :wink:

Shodan

Příspěvek od Shodan » 27 zář 2007 17:16

fova: sci-fi já rád... jak se to jmenuje? Prohledám shopy...
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 27 zář 2007 17:34

...tak navrhujem aspon doplnit nazov temy na "Vydani sveho CD nebo knihy"
inak samozrejme Fova gratulujem, pisat knizky je moj druhy sen... hned po hudobnej produkcii :?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 zář 2007 17:49

PiKey píše:...tak navrhujem aspon doplnit nazov temy na "Vydani sveho CD nebo knihy"
inak samozrejme Fova gratulujem, pisat knizky je moj druhy sen... hned po hudobnej produkcii :?
Knihy mají kromě toho tu nebývalou výhodu, že se nedají kopírovat ... Zlaté časy knihkupců a vydavatelů :wink:

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 27 zář 2007 18:38

... a k citaniu nepotrebujes iLook :D

nunu

Příspěvek od nunu » 27 zář 2007 18:56

iLook sice ne,ale zase bryle -)))

fova

Příspěvek od fova » 27 zář 2007 19:31

Dnes uz se asi doprodavaji posledni kusy, nemam od vydavatelstvi o tom presne informace.
Vydana byla v roce 2002 a zavadeci cena byla kolem 170Kc.

http://gesto.servery.cz/shop/php/main.p ... ght=195890

Obrázek

fova

Příspěvek od fova » 27 zář 2007 19:39

PiKey píše:...tak navrhujem aspon doplnit nazov temy na "Vydani sveho CD nebo knihy"
Na to clovek musi mit vytrvalost.
Nejdriv vymyslis zapletku, jsi nadseny, intenzivne na tom pracujes. Po par mesicich te to prestane bavit a zaver uz dodelavas jen silou vule. V te dobe uz te to hrozne stve a chces to mit za sebou.
Tak to bylo s obema myma knizkama.
Ted uz mam tu druhou takrka hotovou a docela bych se pustil do treti :wink:
Ale moc nejde skloubit hudba a psani - cas neni nafukovaci, takze psani asi ted na nejakou dobu necham a budu se vic venovat muzice.
Tu jsem ted hooodne zanedbaval.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 zář 2007 21:00

Ivo píše: Knihy mají kromě toho tu nebývalou výhodu, že se nedají kopírovat ... Zlaté časy knihkupců a vydavatelů :wink:
No tak to neni pravda... ale cist knihu na monitoru je vopruz. Pokud jde ale napr. o technickou prirucku, jde to.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 02 říj 2007 10:52

Ivo píše:Někdy to nefunguje ani v případě relativně dobře zpropagovaných interpretů. Jednoho takového lehce extravagantního jsme masterovali, byl vydáván renomovaným brněnským vydavatelstvím s dobrou distribucí a do dnešního dne (po roce) se prodalo 84 ks :wink:
84ks? tak to byl nejspis Bruno Ferrari. ....ono je to tim ze pokud se nekdo v minulosti hudebne totalne zprofanuje, tak mu pak nepomuze vubec nic, ja osobne se divim, ze tohle vubec nekdo mohl vydavat.

Odpovědět