Zaujimave spravanie monitora (?) / grafiky (?) - VYRIESENE

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 14 led 2008 23:15

Jupí! Můj stý příspěvek na foru = SPAM

dano

Příspěvek od dano » 15 led 2008 07:59

pytkin: nie ine nastavovanie Hz. ale umozni zaskrtnut tu polozku "nezobrazovat Hz, ktore monitor nemoze mat zapnute".

uvedomujem si, ze som sem napisal strasne vela informacii ktore z toho robia trochu gulas. takze este raz sem dam chronologiu, aby bolo uplne jasne co a ako sa stalo:

1. Pouzival som monitor Prestigio - vsetko fungovalo ako malo, spravne zobrazenie (iba tych) Hz, ktore mohol monitor realne zobrazit, ziadne sekundove vypadky pri kliknuti na "settings obrazovky - advanced" ani pri kliknuti praveho tlacitka mysi na urcite video subory. Jedinym problemom bolo, ze som pouzival netienenu predlzovacku a robilo to tie "tiene (stíny)" co sme vyriesili v inom topicu

2. Zapojil som sirokouhly Samsung - nadalej spravne fungovanie, len tie "tiene" objektov sa este viac zvyraznili.

3. Zakupil som v Roline tieneny kabel, ktory mal vyriesit tie tiene.

4. Zapojil som kabel Roline, avsak na povodny monitor Prestigio, nakolko Samsung nemal pekne farby.

5. Zacalo to robit tie blbosti ktore som opisal na zaciatku threadu - blikania, zobrazenie vsetkych moznych Hz na svete

6. Pripisoval som to nejakemu zblbnutiu kvoli vymene monitorov.

7. Preinstaloval som windows - bolo to uz treba.

8. Problem pokracoval aj po preinstalovani systemu a spravnom nahodeni driverov.

9. Na skusku som odpojil kabel Roline a pripojil povodny kabel (teda firemny kabel + netienenu predlzovacku)

10. Problem prestal, len treba doriesit to tienenie. Cize asi iny kabel.

To je cele. Vychadza mi ze je to teda jednoznacne tym kablom. Vyskusam este kabel Roline na inom PC a uvidime. Idem teraz na dva dni na sluzobku a potom sem hodim ako to dopadlo.

Este k tomu monitoru: Prestigio je PnP, cize ziadny driver sa na neho stiahnut neda. Samsung bol konkretny monitor s driverom. Aj preto som najskor myslel, ze mi to blbne kvoli vymene monitorov. Ale ocividne nie.

Zatim diik.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 led 2008 16:19

dano: ja som ta pochopil .. ale ak ti ponuka ine moznosti nastavenia (napriklad to zobrazenie rozliseni ktore monitor podporuje) , tak je daky problem v komunikacii .. cize kabel moze byt inak zapojeny .. este by som porobil pokusy s tym ..

dano

Příspěvek od dano » 19 led 2008 12:10

Pri skracovani tohto threadu doslo omylom ku zmazaniu dost podstatnej informacie a teda zistenia konecnej priciny problemu. Ako sa ukazalo pri vyskusani kabla Roline na inom PC, bol problem v kabli (na inom PC sa dokonca nedalo kvoli kablu nastavit ani spravne rozlisenie obrazovky). Netusim ci to bolo sposobene podstatnou hrubkou kabla, alebo chybou kabla. To sa zisti az pri reklamacii a potom sem dam konecny vysledok.

Odpovědět