Zazitek z aukce na Aukru

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
abuse

Příspěvek od abuse » 02 dub 2009 19:45

RIMMER: Takže jsem vzal zase kostky... To bys nevěřil! Další dvě šestky.
LISTER: Rimmere!
RIMMER: Co?
LISTER: Nikoho nezajímá tvoje pitomá historka o tom, jak jsi to nandal v kostkách svýmu učiteli na kadetce.
RIMMER: A najednou zvrat!
LISTER: Ne!
RIMMER: Hodil jsem dvojku a trojku. Caldecott vzal kostky a hodil dvě jedničky - nevzdal jsem to!!!
LISTER: Kocoure, řekni mu něco.
KOCOUR: (Vyndá si vatu z uší) Co je?
RIMMER: Abych vás dlouho nenapínal. Hodil jsem pětku a čtyřku, což přebilo jeho pět a další dvě šestky. Po nich dvě čtyřky a dvě pětky. Když pak hodil trojku a dvojku, padla mi šestka a trojka.
KOCOUR: Ten blbec by moh´ nudit za vlast!
LISTER: Mě by zajímalo, jak si můžeš pamatovat jaký kostky jsi hodil, když ti bylo 17 let.
RIMMER: Zavedl jsem si herní záznamník. Všechny hody jsem zvěčnil, abych si moh´ nad sklenkou brandy přehrávat své okamžiky slávy. Znáte snad lepší způsob, jak trávit neděle?
KOCOUR: Dostals mě.
RIMMER: Tak! Šestka a trojka a on hodil trojku a dvojku.
LISTER: Nechápeš, že tahle historka jde úplně mimo mě? Ona sama je totiž totálně mimo. Do kosmu! Ty seš naprosto jetej mimoň! Drž už sakra hubu!
RIMMER: Ty nechceš slyšet tu historku?
LISTER: Dyť o tom mluvim už víc jak čtvrt hodiny.
RIMMER: Asi proto, že jsem se nedostal k tomu nejlepšímu...
LISTER: A co bylo to nejlepší?
RIMMER: Ááá, to přišlo o dvě hodiny později, když on hodil trojku a dvojku a já hodil čtyřku a trojku. Vzal jsem kostky...
LISTER: Počkej, Rimmere, přestaň. To nejlepší je stejný, jako ten kýbl nudy předtim.
RIMMER: Ale nevíš, co jsem s kostkami udělal. Třeba jsem mu je nacpal do nosu a praštil mu nosem o stůl, až mu vystřelily z uší. To by se ti líbilo, viď?
LISTER: Dobře, Rimmere. Co jsi s kostkama udělal?
RIMMER: Hodil jsem pětku a dvojku.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 dub 2009 22:56

rastis píše:
fova píše:Dnes me kolega pri diskuzi o aukcich uzemnil tim, ze nekteri prodejci se pry prihlasuji pod jinym nickem a sami prihazuji ve svych aukcich. Tim vysponuji cenu vyse.
V nejhorsim pripade (kdyz aukci vyhraji) zbozi prodaji sami sobe.
To by uplne menilo pohled na moji vcerejsi vyhru :-)
na druhej strane riskuje, ze to nepreda. ludia vacsinou maju predstavu, co ma aku realnu hodnotu a ked nemaju, ich chyba. okrem toho ak si to dotycny nakoniec pre vlastne prihadzovanie "kupi" sam, odvadza za uskutocnenu drazbu nejake percenta a ma stratu - aspon na ebay to tak funguje.
na mimibazare to funguje tak , ze predavajuci za dva dni oslovi druheho v drazbe , ze ten prvy je nespolahlivy a nezaplatil a ze ci si to chce on zobrat za svoju ponuku ..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 02 dub 2009 23:18

Na eBayi je neco podobneho - Second Chance offer.

rastis

Příspěvek od rastis » 02 dub 2009 23:26

Pytkin píše:
rastis píše:
fova píše:Dnes me kolega pri diskuzi o aukcich uzemnil tim, ze nekteri prodejci se pry prihlasuji pod jinym nickem a sami prihazuji ve svych aukcich. Tim vysponuji cenu vyse.
V nejhorsim pripade (kdyz aukci vyhraji) zbozi prodaji sami sobe.
To by uplne menilo pohled na moji vcerejsi vyhru :-)
na druhej strane riskuje, ze to nepreda. ludia vacsinou maju predstavu, co ma aku realnu hodnotu a ked nemaju, ich chyba. okrem toho ak si to dotycny nakoniec pre vlastne prihadzovanie "kupi" sam, odvadza za uskutocnenu drazbu nejake percenta a ma stratu - aspon na ebay to tak funguje.
na mimibazare to funguje tak , ze predavajuci za dva dni oslovi druheho v drazbe , ze ten prvy je nespolahlivy a nezaplatil a ze ci si to chce on zobrat za svoju ponuku ..
aha - tak je v tom teda dost vychcanosti :)

peteness

Příspěvek od peteness » 02 dub 2009 23:48

otazka je, jestli se na ceskem pidiaukcnim portalu da mluvit o vychcanosti. Zatimco eBay je ve svete brany jako jeden z vaznych prodejnich kanalu pro importery a vyrobce, Aukro apod je spis jak okresni motoburza, kde deda nabizi karburator z Wartburga. Mne se na tom libi, ze se treba dostanu k nesehnatelne starsi literature nebo VHS a obdivuju ty prodejce, ze za vicemene symbolickou cenu jsou ochotni to zabalit a zajit s tim na postu.

nooly

Příspěvek od nooly » 03 dub 2009 11:34

abuse píše:RIMMER: Takže jsem vzal zase kostky... To bys nevěřil! Další dvě šestky.
LISTER: Rimmere!
RIMMER: Co?
LISTER: Nikoho nezajímá tvoje pitomá historka o tom, jak jsi to nandal v kostkách svýmu učiteli na kadetce.
RIMMER: A najednou zvrat!
LISTER: Ne!
RIMMER: Hodil jsem dvojku a trojku. Caldecott vzal kostky a hodil dvě jedničky - nevzdal jsem to!!!
LISTER: Kocoure, řekni mu něco.
KOCOUR: (Vyndá si vatu z uší) Co je?
RIMMER: Abych vás dlouho nenapínal. Hodil jsem pětku a čtyřku, což přebilo jeho pět a další dvě šestky. Po nich dvě čtyřky a dvě pětky. Když pak hodil trojku a dvojku, padla mi šestka a trojka.
KOCOUR: Ten blbec by moh´ nudit za vlast!
LISTER: Mě by zajímalo, jak si můžeš pamatovat jaký kostky jsi hodil, když ti bylo 17 let.
RIMMER: Zavedl jsem si herní záznamník. Všechny hody jsem zvěčnil, abych si moh´ nad sklenkou brandy přehrávat své okamžiky slávy. Znáte snad lepší způsob, jak trávit neděle?
KOCOUR: Dostals mě.
RIMMER: Tak! Šestka a trojka a on hodil trojku a dvojku.
LISTER: Nechápeš, že tahle historka jde úplně mimo mě? Ona sama je totiž totálně mimo. Do kosmu! Ty seš naprosto jetej mimoň! Drž už sakra hubu!
RIMMER: Ty nechceš slyšet tu historku?
LISTER: Dyť o tom mluvim už víc jak čtvrt hodiny.
RIMMER: Asi proto, že jsem se nedostal k tomu nejlepšímu...
LISTER: A co bylo to nejlepší?
RIMMER: Ááá, to přišlo o dvě hodiny později, když on hodil trojku a dvojku a já hodil čtyřku a trojku. Vzal jsem kostky...
LISTER: Počkej, Rimmere, přestaň. To nejlepší je stejný, jako ten kýbl nudy předtim.
RIMMER: Ale nevíš, co jsem s kostkami udělal. Třeba jsem mu je nacpal do nosu a praštil mu nosem o stůl, až mu vystřelily z uší. To by se ti líbilo, viď?
LISTER: Dobře, Rimmere. Co jsi s kostkama udělal?
jo chtel jsem napsat neco podobnyho, shrnul jsi to za me =)

fova

Příspěvek od fova » 03 dub 2009 12:08

rastis píše:
Pytkin píše:
rastis píše:
aha - tak je v tom teda dost vychcanosti :)
Zase na druhou stranu na Aukru funguje system hodnoceni prodejcu i kupujicich, ktery napomaha potirani podvodu.
A na Ebay pokud vim funguje take.
Pokud ja jako kupujici mam opravneny duvod stezovat si na prodejce, muzu mu to napsat do hodnoceni a jemu se tam pak bude zobrazovat stale.
Treba moje zena se jako prodejce nekolikrat zachovala vuci kupujicimu velmi dobre - dokonce na prodeji i tratila a kupujici ji za to odmenili vynikajicim hodnocenim.
To se pak zobrazuje u nicku.
Podle hodnoceni si pak muzes udelat obrazek o tom, jak je prodejce solidni.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 03 dub 2009 12:32

fova píše:Zase na druhou stranu na Aukru funguje system hodnoceni prodejcu i kupujicich, ktery napomaha potirani podvodu.
A na Ebay pokud vim funguje take.
Pokud ja jako kupujici mam opravneny duvod stezovat si na prodejce, muzu mu to napsat do hodnoceni a jemu se tam pak bude zobrazovat stale.
Treba moje zena se jako prodejce nekolikrat zachovala vuci kupujicimu velmi dobre - dokonce na prodeji i tratila a kupujici ji za to odmenili vynikajicim hodnocenim.
To se pak zobrazuje u nicku.
Podle hodnoceni si pak muzes udelat obrazek o tom, jak je prodejce solidni.
Jo, tohle funguje dobře.
Nedávno jsem na inzerát kupoval nějakou kartu z druhého konce republiky a o prodávajícím jsem nic nevěděl. Než platit za dobírku, přesvědčil jsem ho, ať to "schová" na Aukro s možností "kup teď" za cenu, na jaké jsme se domluvili + 5% provize Aukru.
Vzhledem k jeho pozitivním hodnocením, jsem platil převodem dopředu a to co jsem ušetřil na dobírce, jsem mu vlastně dal na tu provizi Aukru.
Navíc mi taky přibylo pozitivní hodnocení :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 dub 2009 13:08

fova : to ze si dakto sam prihadzuje nesuvisi s hodnotenim

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 03 dub 2009 21:01

abuse píše:LISTER: Dobře, Rimmere. Co jsi s kostkama udělal?
... ;-DDDDDD u mne mas bod !
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

lep

Příspěvek od lep » 04 dub 2009 10:48

jj, ja jsem byvala taky nadsena priznivkyne aukra... dokud me jednou nevypekla jedna krava... neslo ani o ty promarneny prachy, ale o ten pristup... prodala mi totalni sunt - fuj, hnus... neodpovidalo to popisu ani fotkam a prislo to ve stavu jako krava...

Snaha domluvit se po dobrem na vraceni penez se ukazala jako marna a jeste mi dala tak hnusny negavitni komentar, ze mi to vzalo celou chut na nejake dalsi drazeni...

A taky jsem si konecne (kdyby to clovek fakt udelal pokazdy hned...) precetla podminky Aukra... vsude se kasaji, jaka je tam ochrana kupujiciho - ze vrati prachy, kdyz se ukaze, ze ten obchod byl bogus...

LEDA HOUBY - o nahrade skody se s vama bude nekdo bavit az pote, co si zajdete na policii, podate na prodvajiciho trestni oznameni, policie to prozkouma a da vam za pravdu... pak vam teprve aukro neco mozna da... hahahahaha

No radsi uz budu zase nakupovat jenom v normalnich kramech, kde si na to clovek sahne a ma jistotu, ze kdyz se to podela, tak ma zaruku... :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 dub 2009 10:54

lep: no, tak pokud mas adresu odesilatele, da se to resit i nasilim ;)

kexik

Příspěvek od kexik » 04 dub 2009 11:08

lep: miesas slusne internetove obchody a podivne ceske aukcne servre dohromady. vracal som veci do amazonu aj thomanna a nikdy nebol nijaky problem.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 04 dub 2009 11:08

Lep: doufám, že jsi jí dala pořádně negativní hodnocení, aby příště měla problém něco prodat.
Já když měl s nějakým prodávajícím nějaký problém, který se pak ale vyřešil třeba vrácením části peněz (slevou), tak jsem mu pak dal neutrální hodnocení a tu situaci tam popsal, aby každý věděl, na co si má dát pozor.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

bledule

Příspěvek od bledule » 05 dub 2009 11:19

Nedávno jsem na Aukru cosi vydražil /cca 500,-/,vůbec se mnou nekomunikovali .Třikrát jsem urgoval a zboží nakonec poslali /místo dohodnuté dobírky/zadarmo.Zase jsem urgoval,že jim prachy pošlu a zase bez odezvy.Už na ně kašlu,obchodujou ve velkým a maj v tom bordel.

Jinak obecně na Aukru nesnáším sportovce co přihazujou na poslední chvíli,prodejce co pošlou nekompletní zásilku,protože usoudili že cena jaksi nedosáhla jejich představ a nejvíc mně štvou lidi,který "bezdůvodně" ukončujou aukce.Borec chce za zboží 10 000,- ,dá to od koruny a těsně před koncem to stopne ,protože mu za to lidi nedaj ani polovinu.Má dát vyvolávačku 10 000,- a nevodit přihazující za nos.Nesdílím názor,že peníze nejde z podvodníků dostat.Aukro není anonymní a u všech nekorektních prodávajících vždycky nakonec zabral výhrůžnej email /negativní hodnocení,odstavení Aukro účtu,trestní oznámení,žaloba o zaplacení.../.Pokud dotyčnej neudělá cíleně větší akci a nezmizí ze světa,nic není ztraceno.O svý prachy je třeba bojovat.
Naposledy upravil(a) bledule dne 05 dub 2009 12:07, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět