Zazitek z aukce na Aukru

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
fova

Zazitek z aukce na Aukru

Příspěvek od fova » 01 dub 2009 23:32

Dnes vecer jsem si pekne zabojoval v jedne aukci na Aukru a prislo mi to natolik zajimave, ze jsem to napsal jako fejetonek do sveho blogu.
Davam to sem pro pobaveni i vam.
Predpokladam, ze mnozi z vas maji podobne zkusenosti z Ebaye.

1.4.2009 Aukce na Aukru

Tento týden jsem objevil na Aukru aukci na originální kryty kol Ford. Zřizovatel aukce ji zřejmě omylem zařadil do špatné kategorie, takže zůstala stranou zájmu aukčních harcovníků a ještě poslední den aukce byla nejvyšší nabídka za 4 kryty 150Kč (nové kryty se prodávají za 1350Kč). Rozhodl jsem se, že jdu do toho.

Osobně jsem doposud s aukcemi měl jen minimální zkušenosti, zúčastnil jsem se jich jen jako pasivní pozorovatel, když moje žena o něco bojovala. Do této aukce jsem se dokonce přihlásil pod jejím profilem, protože žádný svůj nemám. Nastudoval jsem si důkladně pravidla přihazování a promyslel taktiku boje. Chystal jsem se v posledních okamžicích aukce přihodit na poměrně vysokou částku 300-500Kč a tímto bleskovým úderem kryty vyhrát.

Asi 3 hodiny před skončením aukce však někdo přihodil na částku 675Kč. Mrzelo mě to a znovu jsem zvažoval, zda jsem ochoten za kryty dát víc. Nakonec jsem se rozhodl, že půjdu maximálně na 1000Kč.

Svůj plán jsem postavil na tom, že Aukro umožňuje zadat maximální výši, jakou je uživatel ochoten za zboží zaplatit, ale systém přihazuje jen takovou částku, abych o něco málo přebil nejvyšší nabídku ostatních. Když tohle provedu v posledních vteřinách aukce a budu mít dostatečnou finanční rezervu, ten druhý už nestihne zvýšit částku natolik, aby mě přebil. Odhalit, kam až sahá můj limit trvá nějakou dobu – je třeba provést několik pokusů s přihazováním.

Když zbývalo posledních 5 minut, nervozita a vzrušení už byly na solidní úrovni. „Ještě ne, ještě ne.“ říkal jsem si a připadal jsem si jako William Wallace ve filmu Statečné srdce, když se nepřítel proti němu řítil na koních a on držel svoje muže na uzdě, aby předčasně neodhalili svůj plán. Nechtěl jsem zatím nic přihazovat, abych neprozradil, že tady čekám a mám o kryty zájem.

2 minuty. Tušil jsem, že ten druhý také sedí u počítače a nemůže se dočkat konce aukce. Zřejmě doufal, že si nikdo už té aukce nevšimne a nepřihodí. Přihlásil jsem se do systému a vyčkával.

1 minuta. „Ještě ne, ještě počkej.“ Nervy jsem měl napnuté k prasknutí. Už jsem to chtěl napsat a odeslat, ale pak jsem to neudělal. Nechtěl jsem dát tomu druhému čas na protiútok a promyšlení další strategie.

Když už zbývala dle mého odhadu jen půl minuta (vteřiny už se v odpočítávání nezobrazovaly), nevydržel jsem to a zadal jsem svých 1000Kč. Okamžitě jsem se stal nejvýše přihazujícím s cenou 685Kč.

Na druhé straně zřejmě vypukla panika. Ten druhý zjevně nezadal vysokou maximální částku jako jsem to udělal já a zkoušel mě zdolat postupným přihazováním.

„Dělej, dělej! Ať už to skončí!“ povzbuzoval jsem odpočítávání. Cena meztím rostla: 720Kč...760Kč...800Kč...850Kč... Stále jsem ale vedl já.

„Že bych to přece jen nakonec projel?“ Aukce dosud neskončila a cena se řítila nahoru. Ten na druhém konci ty puklice zřejmě chtěl hoooodně hoooodně moc.

Pak se cena dostala až na 920Kč a najednou byla aukce ukončena. Stále jsem byl nejvýše přihazujícím a aukci jsem vyhrál. Oddechl jsem si a veškerá nervozita opadla. Hned mě napadlo, že ten na druhém konci je teď asi pěkně naštvaný, jak v poslední půlminutě o vše přišel.

Někdy je život prostě boj! :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 dub 2009 23:47

toto je chore tieto aukcie .. zena drazi veci na mimibazar , a tam sa nezadava maximalna vyska ale normalne prihadzujes ako na beznej drazbe .. s kazdym prihodenim sa odpocitavaju 2 minuty kedy mozes znova prihodit .. velmi dobry system .. ako realna drazba ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 01 dub 2009 23:49

no pak nam napis az budou poklicky doma, to je boj teprv vyhranej... 8)

fova

Příspěvek od fova » 01 dub 2009 23:52

Pytkin: Zena take prodava a nakupuje na Mimibazaru a me se naopak ten system vubec nelibi.
Tam kdyz 2 minuty pred koncem prihodis, tak aukce zase pokracuje dal a tak to muze trvat donekonecna a nikdy to neskonci, pokud bude nekdo prihazovat (treba po korunach). Strasna nuda. Toho druheho doslova vycerpas po korunach.

Na Aukru mi to prijde jako pravy nefalsovany adrenalin. Jak je to na Ebay?

Biscuit: Na tehle aukci mi bylo sympaticke, ze ten prodejce je z Plzne jako ja, takze jsem doufal, ze se domluvime na osobnim predani. Kdyz se prodej nepovede, tak me to nejak extra mrzet nebude. Nejake puklice na aute mam a tyhle jsem chtel jen proto, ze jsou to originaly.
Naposledy upravil(a) fova dne 01 dub 2009 23:56, celkem upraveno 1 x.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 01 dub 2009 23:54

To moc dobre znam :D Hlavne ten pocit, kdyz se cloveku podari opravdu dobry kauf, to je parada :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 dub 2009 00:07

fova píše:Pytkin: Zena take prodava a nakupuje na Mimibazaru a me se naopak ten system vubec nelibi.
Tam kdyz 2 minuty pred koncem prihodis, tak aukce zase pokracuje dal a tak to muze trvat donekonecna a nikdy to neskonci, pokud bude nekdo prihazovat (treba po korunach). Strasna nuda. Toho druheho doslova vycerpas po korunach.

Na Aukru mi to prijde jako pravy nefalsovany adrenalin. Jak je to na Ebay?
na ebay je to asi ako na aukre .. nemam s tym skusenosti .. Ale mne to pride chore .. je predsa na tebe co spravis na mimibazare .. ty mozes prihodit stovku miesto koruny .. je to ako realna drazba .. aj tam sa caka az prihodi posledny .. na tom aukre sa mi nepaci , ze nemozes reagovat do konca .. ked ta dakto prehodi , tak uz nemas cas reagovat .. co je chujovina podla mna . .

kexik

Příspěvek od kexik » 02 dub 2009 00:17

mam pocit ze na ebay existuju obsluzne softy, ktore si nakonfigurujes, nechas behat komp a on prihadzuje za teba. to uz je len chore ;)

peteness

Příspěvek od peteness » 02 dub 2009 00:45

na ebay je to stejne. Kdyz po necem touzis hodne, das si nejaky hodne nadsazeny strop a vzdycky kdyz druhy prebije tak ty ho automaticky nato trumfnes o tusim 1, 5, 10 atd podle toho v jakych radech se to hybe. Nema logiku, aby nejaka cetka-tretka naskakovala po 10ti eurech a zase naopak je nesmysl, aby drazba drahe masiny byla brzdena navysovanim o 1 euro. Minutu dve pred koncem se zhruba ukaze, kdo ma jak ten strop no a pak si ho clovek zvysi podle uvazeni, kdyz veme v potaz kolik lidi tam je, ze kterych statu se to rekrutuje treba, co ja vim, kazda informace se hodi. Taky se mi stalo, ze uz jsem byl tak nadrzeny na neco, ze jsem tam dal hodne vysoky strop a celou dobu se to pohybovalo hluboko pod nim a ja si uz uz mnul ruce a sekundu pred koncem to hodne navysil podobny blazen a ja to vyhral za nerealnou vysokou cenu tesne pod tim stropem, ktery jsem tam v euforii od pasu strelil.

btw fova, to je teda thriller. Zajit se tak v noci podivat nekam na parkoviste a opatrit si poklice za pet prstu, to by pak musela byt pro nektere osoby asi neuroexploze.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 02 dub 2009 10:40

No, nic ve zlym, ale taky nevim, jestli bych tenhle "zazitek" takhle sepisoval a nekam posilal... :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

komasix

Příspěvek od komasix » 02 dub 2009 10:47

Aukro je speciální partička. Přijde mi že někdo tam přehazuje už jenom z principu. Před pár dny se vydražila sada mikrofonu asi za 4,5 tisíce. V krámu stojí nová trojku s dopravou.
Já zase před pár dny házel na kopii PRSa od Vintage. den před koncem cena asi 1500,- já plánoval max 3100,- a minutu před koncem šup - 3200,- prodáno. I na aukro existuje přihazovací program kterej to umí fouknout v poslední minutě.
... ale všeho s rozvahou... jsou schopný vydražit i nefunkční autorádio s CD za 2500,-

fova

Příspěvek od fova » 02 dub 2009 11:05

Dnes me kolega pri diskuzi o aukcich uzemnil tim, ze nekteri prodejci se pry prihlasuji pod jinym nickem a sami prihazuji ve svych aukcich. Tim vysponuji cenu vyse.
V nejhorsim pripade (kdyz aukci vyhraji) zbozi prodaji sami sobe.
To by uplne menilo pohled na moji vcerejsi vyhru :-)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 02 dub 2009 11:09

Jo, je to sice proti pravidlum, ale myslim, ze tomu moc zabranit nejde.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 dub 2009 11:12

fova : to je tak vsade ..

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 02 dub 2009 11:12

Aukce s pevně daným koncem jsou adrenalinovej sport, velmi dobře si umím představit, že se člověk na této verzi "sázení" stane lehce závislej.
Aukro je ale celkem v poho, občas jsou některý aukce nesmyslný, jinak se někdy nají najít zajímavý předměty ev. prodat to, co by jinde prostě nešlo.
Naopak velmi neseriózní je iKup, aukce některých prodejců jsou uměle přehazovány, aby opravdový zákazník byl nucen bojovat a měl pocit, že jde skutečně o výjimečný předmět dražby. Výsledkem jsou naprosto nereálné finální ceny a zajímavá zjištění, že konkrétní prodejci mají sídlo podnikání ve stejné budově jako iKup:-/ Na Aukru jsem na podobný praktiky zatím nenarazil.

rastis

Příspěvek od rastis » 02 dub 2009 19:31

fova píše:Dnes me kolega pri diskuzi o aukcich uzemnil tim, ze nekteri prodejci se pry prihlasuji pod jinym nickem a sami prihazuji ve svych aukcich. Tim vysponuji cenu vyse.
V nejhorsim pripade (kdyz aukci vyhraji) zbozi prodaji sami sobe.
To by uplne menilo pohled na moji vcerejsi vyhru :-)
na druhej strane riskuje, ze to nepreda. ludia vacsinou maju predstavu, co ma aku realnu hodnotu a ked nemaju, ich chyba. okrem toho ak si to dotycny nakoniec pre vlastne prihadzovanie "kupi" sam, odvadza za uskutocnenu drazbu nejake percenta a ma stratu - aspon na ebay to tak funguje.

Odpovědět