Kompresory Art Pro Vla 2 // Alesis 3632

Zvukové procesory, ekvalizéry, crossovery, kompresory, gate atd.
Survey Petticoat

Re: Kompresory Art Pro Vla 2 // Alesis 3632

Příspěvek od Survey Petticoat »

Jsem pořád na vážkách :-D Navíc jsem dneska šel mrknout na Art Pro Vla 2 do audioteku a sakra, je to krásná mašinka!! Přítelkyně z toho moc nadšená není, ale snažit se jí vysvětlit že je to pro mě určitá forma fetiše, to nemá cenu :-) Alesis 3630 by asi překousla, těch pár stovek nic není. Chtělo by to fakt slyšet někde ukázku, idálně nějakej pořádně našlapanej housík :-) sorry chlapy, se mnou je to těžký. Chci ještě něvíc kupovat macbooka na live projekt a tak mám trošku napnutější rozpočet.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Tak byt tebou vyzkousim z druhy ruky ten Alesis, kdyztak ho asi za podobny penize posles dal.

m4x

Příspěvek od m4x »

Jak píše biscuit, po?ádáš hon na chiméru. Prohán?t sound z homestudio p?evodník? p?es levný komponenty audio?et?zce zpátky p?es homestudio p?evodník není progres, ale regrese. Podobn? sice pracují profesionální studia, ale s outboardem v hodnot? nového automobilu. S tvým equipmentem je výhodou z?stat u zpracování v 1 a 0. Alesis 3630 dost možná Daft punk v hodn? dávný minulosti používali, nejspíš ale na živý hraní.

Pokud ti nejde o kompresi samotnou, ale ?ešíš zvuk, pro? neza?neš tam, kde tvé problémy za?ínají? Kvalitn?jší p?evodníky, lepší monitory, kvalitn?jší nástroje? Se slušným analogovým syn?ákem, tím nemyslím drahý nástroj, ale ten co hraje, t? dost pravd?podobn? nenapadne ?ešit prohán?t signál lampovým nebo fotooptickým kompresorem. To si myslím, že by pro tebe m?la být "cesta z m?sta". Až reáln? uslyšíš, co levný kompresor a mixpult s tvým zvukem vlastn? d?lá, pak má smysl ?ešit outboard.

Interesantní demo analogového syn?áku Analogue Solutions Semblance postoval dendy
Naposledy upravil(a) m4x dne 14 dub 2014 21:16, celkem upraveno 3 x.

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit »

+1 a na house zvlast. ja skoro kompresory nepotrebuju... nekdy mozna na virbl nebo clap, nekdy trochu na nejakou groupu pro stmeleni a semtam na neco co neumim zkrotit jinak (nejakej vokal apod.)... ale radej ekvalizuju a zvuk obhospodaruju uz v sampleru nebo syntaku (velocity a obalky rules).

investuj do syntaku. dobrej a ne nutne prilis drahej analog je porad neco, co ma vyznam mit jako kus zeleza.

Survey Petticoat

Asi je na ?ase trošku ukázat co že to vlastn? tvo?ím za music :-) všechno si bastlím sám doma, ve svým minihome studiu, na promo doslova a do písmene kašlu, nejsem ten typ co by se n?kam výrazn? tla?il, takže o m? vlast?n skoro nikdo neví. Hudbu d?lám vyložen? pro svoje pot?šení... zde je m?j osobní profil https://soundcloud.com/survey-petticoat K nalezení je zde pár track?, n?kdy více, n?kdy mén? kvalitn? zpracovaných, avšak s láskou tvo?ených :-) N?kdy mi to moc peakuje, n?kdy je tam málo basy, hotl to je cena za to že mnohdy d?lám tracky p?es noc a na sluchátkách a ne vždy je prostor si to naplno pustit na poslechových monitorech. Zkuste poslechnout . Ne?íkám že je to upln? housová v?c, ale pro m? osobn? hodn? p?íjemná záležitost, tech-housový track s "bohužel" vykradeným vokálem (mikrofon budu mít ve studiu ?ase - chci zapojit p?ítelkyni na vokály). Do skupiny pomalýho housík až chilloutu si troufnu za?adit tenhle track, bohužel také ne s vlastními vokály Mám tam toho vícero, kdo bude chctít, tak si to proleze... A zde je t?eba ost?ejší techno . Se?teno, podtrženo, nemyslím si že bych byl kdovíjakej profík, ale rozhodn? se nepovažuju za uplnýho amatéra :-) Externí kompresor je pro m? n?co jako "odm?na" nikoliv jako p?ítež. Moc bych si p?ál aby Art Pro Vla 2 byl díky elektronkám a optokompresoru pro m? posunem kup?edu. V??ím že by mi díky p?ehlednému ovládacímu panelu dal mnohem vetší možnost mít zvuk více pod kontrolou než vst pluginy, které jsou sice super, protože jich ?lov?k m?že vyzkoušet mraky, a jsou dosta?ující, ale nikoliv hudebního fetišistu uspokující :-D

m4x

Příspěvek od m4x »

Potřebu odměnit se hardwarem plně chápu a podporuju (kdo z nás nemá rád hardware), ale znovu bych se musel odcitovat. Pokud řešíš zvuk, jdeš na to od špatného konce, i kdyby sis na to měl jednou přijít sám ;) To, že děláš muziku doma neznamená, že si musíš "mrvit" sound. Dendy, od kterýho pochází to demo, dělá taky muziku doma a nezní to vůbec špatně.

Pokud chceš dělat muziku, a ne zvučit live nenáročný kapely, uděláš líp, když si pořídíš hw mašinku, která hraje - Dave Smith Instruments Mopho, Analogue Solutions Semblance, Moog Sub Phatty, Jomox Xbase, Waldorf Pulse, Mutable Instruments Shruthi, Ambika, s trochou sebezapření Arturia Microbrute, Korg MS20mini, Moog Minitaur... a hned bude s čím kroutit. Zajímavý mašinky občas najdeš na bazarech http://www.midi.cz/

rastis

Příspěvek od rastis »

Survey Petticoat píše:Rastis, z vašeho příspěvku nevím jestli jste si nalhával že je intuitivní a šikovný, a až po čase jste si přiznal že tomu tak není, a nebo jste si prostě řekl, že opravdu šikovný je, ale že zbytečně zabírá místo na stole a že stejných výsledků dosáhnete nějakým free pluginem :-)
intuitivny a sikovny ozaj je. ja som mu vyuzitie nakoniec aj nasiel, mam ho navzdy defaultne nastaveny v domacom git. retazci na ciste zvuky :) v ramci prace so zvukom v PC je to absolutne nevyuzitelna vec, lebo vo vsetkom maju pluginy navrch... aspon pre mna :)

Survey Petticoat

Tak jsem se zdravě naštval a řekl si že testnu Alesis 3630. Do konce týdne ho mám doma. Jakožto od přírody nerozhodný optimista si myslím že mě bavit bude :-D

m4x

Příspěvek od m4x »

Ať tě ta zklamání moc finančně nebolí;) http://www.midi.cz/kategorie/13/efekty-a-procesory/

Odpovědět