Kompresory Art Pro Vla 2 // Alesis 3632

Zvukové procesory, ekvalizéry, crossovery, kompresory, gate atd.
Survey Petticoat

Kompresory Art Pro Vla 2 // Alesis 3632

Příspěvek od Survey Petticoat » 13 dub 2014 20:36

Zdravím,
rozhodl jsem se pořídit si do domácího studia hardwarový kompresor. Volba padla na tyhle 2 kousky:
Art Pro Vla 2 // Alesis 3632

Rád bych ho využíval na vlastní bicí smyčky, na vokály a ideálně na konečnou finalizaci nahrávky (hudební styly house, techno, ambientní hudba). Dosud jsem používal výhradně softwarový kompresor. Ale konečně bych chtěl mít možnost editovat všechny parametry na kompresoru fyzicky .

Alesis 3632 se dá sehnat za výbornou cenu, ale nejsem si jist, že bych zvukově dosáhl zajímavějšího výsledku, než z využitím vst pluginy. Co jsem se dočetl, tak s ním pracovali i Daft Punk (ikdyž to možná byla starší verze 3630). Líbí se mi že má i SideChain konektory.

Art Pro Vla 2 je cenově o 2. třídy výš. Naprosto mě ale uchvacuje svým designem a zpracováním. Reference na něj jsou také relativně pozitivní (http://www.music-store.cz/recenze/art-pro-vla-ii) a mám dojem, že by mohl můj zvuk posunout dopředu. Na "vylepšení" zvuku mám již doma skvělou mašinku Aphex Aural exciter 204.

Ještě mám v hledáčku kompresory od firmy dbx, konkrétně dbx 166xs, ale nemyslím si že by se v příliš lišil od Alesis 3632.

Díky za rady

W.Cable

Re: Kompresory Art Pro Vla 2 // Alesis 3632

Příspěvek od W.Cable » 13 dub 2014 21:52

Tyhle levny krabice se do studia nevyplati kupovat, lip posluzi pluginy. Tyhle veci vetsinou byvaji zvukove plochy, uzky, nijaky, usetri si zklamani.

m4x

Příspěvek od m4x » 13 dub 2014 21:57

Lepší než levné hw kompresory bude většina pluginů uvedených v této diskusi nakupova-poradna/co-koupit-na-domaci-ma ... 20916.html Nic ti nebrání si namapovat kontroler a pracovat s ním stejně jako s hardwarem.

Survey Petticoat

Příspěvek od Survey Petticoat » 13 dub 2014 22:06

Namapování není problém, ale už mě ty pluginy až tak moc nebaví :-) Přece jen si říkám, že třeba ten Art Pro Vla by nemusel bejt až tak špatnej. Rád bych tu našel někoho kdo ho používá... zde na foru jsem nanašel žádný příspěvek, který by se tomu intezivněji věnoval. Když už zmiňujete ty "levné" krabice, tak aphex exciter se pohybuje někde kolem 8000,-, takže se na to hodí označení levná krabice, ale to co to umí ze zvukem bych rozhodně nesnižoval.

m4x

Příspěvek od m4x » 13 dub 2014 22:33

Otazníkem je, čeho chceš s kompresorem vlastně dosáhnout. Kompresi jako takovou zvládnou pluginy na jedničku. Pokud budeš chtít řešit něco jako charakter, prodej Fabii "v plný palbě" a rozhlídni se třeba tady http://www.velvetsound.net/cz/4-kompresory/ nebo se poohlédni po nějakém kvalitním klonu klasických kompresorů. ART bude šidítko. Nakoukni sem do masteringového studia http://www.velvetmastering.com/studio a nech si od Iva něco doporučit.

Pročti si tu diskusi "Co koupit na domácí mastering za VST" od počátku do konce a nech se inspirovat od profesionálů (matucha, Ivo), kteří mají topend hw k dispozici.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 14 dub 2014 00:03

Ten exciter & big bottom jsem mel. Pozira to detaily a vysledny mix tim prohnany je takovy celkove mensi, min konkretni. Ale pri nejakym kreativnim vyuziti na stopach v elektronice si misto najde.
Ty kompresory jsou ale jina pisnicka, ne v dobrym.

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 14 dub 2014 01:17

mozna by stalo za zamysleni, o co ti vlastne jde. mne to prijde jako hon na chimeru.

Survey Petticoat

Příspěvek od Survey Petticoat » 14 dub 2014 09:13

Aphex exciter používám na jednotlivý stopy, třeba když potřebuju zvýraznit klavír, nebo upravit kopák. Na výslednej mix ho dávám jen tak zlehka, především tím zesiluju vyšší frekvence. Někdy ho na nahrávku nepoužiju vůbec, protože tomu spíš uškodí.

Elektronickou hudbou se bavím už pár dnů, měsíců, ... a používal jsem jak Ozone, tak třeba T-Rack. Nejsou to špatný vst, ale chybí mi v nich jednoduchost a přehlednost. Nemám problém s tím, že na hardwaru je potřeba si jednotlivý prvky nakroutit a pak někam napsat.

V tuhle chvíli mám 6ti kanálovou zvukovku, a tu mám napojenou na 6 kanálový mix, a na ten mám napojen efektor mx200. na první 2 šavle dávám většinou kopák (ten ladím přes Arturia spark), nebo celou bicí smyčku (také Arturia Spark). na šavli 3-4 pak dávám většinou melodie (ty ladím přes midi klaviaturu a parmametry upravuju přes Uc-33e) případně perkuse. No a na šavle 5-6 dám vokál (mikrofon zatím nemám, ale taky je v plánu). Co zrovna potřebuju tak efektuju přes mx200 (na každým kanále mám 2 efektový poťáky, a přes ty efektuju dle potřeby). Na master výstupu z mixu mám pak právě Aphex exciter. Všechno tohle následně nahrávám do pc, bud jako jednotlivý stopy a nebo jako celý finální mix. A onen kompresor bych rád zapojil právě na bicí party, případně ho hodil před nebo za aphex exciter. Každopádně díky moc za rady :-)

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 14 dub 2014 15:01

ja som riesil nedavno tiez a urcite doporucujem. Pokial robis normalne na mixpulte so vstupmi mas Hw efekty tak pridat do retazcu kompresor aj ked len na bici stopu je neporovnatelne lepsie pre pochopenie ako pracovat s kompresiou a naco pouzivat kompresiu ako taku. Dnes sa o kompresore hovori pomaly viac ako o hudbe samotnej ale nie je nic lepsie ako si vsetko co ta napadne pri vlastnej tvorbe vyskusat, osahat. Ludia ti mozu napisat vlastne dojmy, ale to ked si tu cestu prejdes sam a presne zistis co ti treba a co nepotrebujes - to je k nezaplateniu a posunie ta to len a len dalej. Ak ta praca s VST nenaplna treba skusit.. nech sa dari :palec+:

Survey Petticoat

Příspěvek od Survey Petticoat » 14 dub 2014 15:39

Taky si myslím, že hardwarový hračky mi dají víc než jen vst pluginy, který si člověk tak jako tak musí koupit. Díky za rady

m4x

Příspěvek od m4x » 14 dub 2014 16:27

Z pohledu soundu to bude regrese, ale ten feeling... :)

Survey Petticoat

Příspěvek od Survey Petticoat » 14 dub 2014 16:33

Probíral jsem to s Vlachanem z firmy disk.cz, který se kolem zvuku točí poměrně dlouho, a neříkal že je to vyloženě špatná volba. Ono to asi každému sednout nemusí, stejně tak jako ten Aphex Exciter. Každopádně, jestli si Art Pro Vla pořídím, tak se milerád podělím o postřehy.

rastis

Příspěvek od rastis » 14 dub 2014 19:07

Alesis 3630 som si kedysi kupil, lebo bol strasne lacny a ja som si myslel, ako ma ten HW postupne vynesie do vyssich levelov. ten kompresor je sikovny, intuitivny, vyborne sa s nim robi. par razy som sa "snazil" ho na nieco pouzit, v roznych situaciach, pred prevodnikom, na mixaz, na konkretny nastroj, atd... nakoniec som sa prestal ojebavat a uznal som si, ze bola blbost to kupit, pretoze to v dnesnej dobe nema jedine vyuzitie. akykolvek free plugin robi to iste a velmi vela aj free pluginov robia toho proste viac, ako taketo lacnucke HW...

Survey Petticoat

Příspěvek od Survey Petticoat » 14 dub 2014 19:50

Rastis, z vašeho příspěvku nevím jestli jste si nalhával že je intuitivní a šikovný, a až po čase jste si přiznal že tomu tak není, a nebo jste si prostě řekl, že opravdu šikovný je, ale že zbytečně zabírá místo na stole a že stejných výsledků dosáhnete nějakým free pluginem :-)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 14 dub 2014 20:18

ten alesis je za tu cenu jak se dneska prodává super věcička, pouze ale pokud používáš další hardware, mikrofony, trackuješ, na pódium atp. rozhodně ne na finalizaci, v tvém případě by ti nic nepřinesl, akorát by tě zpomaloval

pokud to chceš pro dobrý pocit a pro to mít hardware a naučit se s ním dělat, jdi do toho, za těch pár pětek to stojí

Odpovědět