Debata o politice - vazne aj nevazne

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: Debata o politice - vazne aj nevazne

Příspěvek od dendy »

ivo: ano presne viem o com hovoris ... ja hovorim jednu vec - na zemi je neuveritelny klud a denne sa musi udiat strasne kvantum pozitivnych veci.. lebo verim.. ze keby sa za den udialo viac katastrof, vrazd a svinstiev, tak by vecerne spravy urcite natiahli na hodinu, alebo hodinu a pol aby im to tam vsetko voslo.. ale ked sa za CELY DEN na CELEJ ZEMI tym 7 MILIARDAM ludi stane zasadnych zlych veci len tolko, tak ze to ledva vystaci na polhodinku vecerneho spravodajstva, potom je to fakt SUPER ..

jusuf

Příspěvek od jusuf »

Oranžová revolúcia : bola namierená proti vtedajším výsledkom prezidentských volieb, ktoré sa zdali zmanipulované. Dovtedajší "zlí", čo boli pri moci - Leonid Kučma (prezident), Janukovyč (premiér). "Revolúcia" viedla k opakovaniu prez. volieb, kde vyhral Juščenko, Tymošenková (ako pro-revolučná postava) sa stala premiérkou. "Zlou" sa stala až niekoľko rokov potom.
Terajší stav - asi pnutie medzi pro-európskymi a pro-ruskými stranami. Podľa mňa by si to mali "vyriešiť" novými voľbami a referendom o niekoľkých otázkach (ústava, celistvosť územia...). I keď, čo riešia voľby, že ?
Hombre - pekný článok...
Najviac ma udivujú reakcie ľudí , ktorí neustále poukazujú na to, že : aha, akí revolucionári, veď násilne napádajú políciu, Polícia mala revolúciu dávno zlikvidovať atď. Pritom tento pohľad väčšinou prezentujú ľudia, ktorým vadí "systém" u nás, EU, zaoberajú sa témami ako Gorila, banksteri, ilumináti atď.
A pritom je jasné, že nič neni čiernobiele...

Čo sa týka médií, ani tak nejde o to sledovať/nesledovať, ale neutvárať si životný postoj, svetonázor, neriadiť sa kampaňami v správach. I keď vlastne z toho vychádza, že sledovať=buď strata času, alebo iná funkcia (napr. spoločenská zábava).

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Media su pre masy. Inteligent si vyberie zakladne info, prefiltruje ich cez logiku a urobi si obraz. Samozrejme to nefunguje na 100%, ale funguje to. Hlavne netreba relativizovat pravdy a nezabudat na historicke suvislosti - to su veci, o ktore sa pri posudzovani pravdy vzdy da opriet.
(tym samozrejme nemyslim, ze som s urovnou medii spokojny...)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

http://tkachenko.blog.idnes.cz/c/397257 ... bcane.html

takychto blogov od obycajnych ludi co maju navyse korene v ukrajine si cenim viac nez medialnej masaze

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Pri tom cteni a nasledne diskusi jsem si vzpomel na jednu aneknotu...

Jsou dva sousedi, kteri maji spor a jdou ho vyresit ke starostovi. "Vyslechnu Vás jednoho po druhem" rekne starosta a zavola si k sobe prvniho souseda.
Ten mu vylici svuj problem a pote co ho vyslechne, starosta se zamysli a rekne "No jo máš pravdu"
Pote si necha zavolat druheho souseda, ten mu opet vylici problem. Starosta se zamysli a rekne "No jo máš pravdu"
Kdyz soused odejde, vyjde manzelka z druhe mistnosti, kde oba rozhovory poslouchala a rika "Vaclave, jakej ty jses starosta, kdyz kazdymu rikas, ze ma pravdu?!"
Starosta se zamysli a rekne......"No jo vlastně máš pravdu"

:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

k tomu ftipu ma hned napadlo toto video :

MDudas

Příspěvek od MDudas »

"Jak nemas na svy strane ukrivdeni, ublizeni a neschopni, tak to dlouhu nepovedes...."
to je krasna - to je vlastne idea uz z prvej Marxovej Internacionaly, nie?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dendy píše:http://tkachenko.blog.idnes.cz/c/397257 ... bcane.html
takychto blogov od obycajnych ludi co maju navyse korene v ukrajine si cenim viac nez medialnej masaze
Jo, ako osobne vypovede na dotvorenie obrazuje je to fajn. Aby to clovek nevidel iba biele alebo cierne....
Ale dost casto tomu chyba nadhlad.

rozpoviem Ti, dendy, taky jeden presporacky fakt:
Ked tadialto zaciatkom vojny isli fasisti do Ruska, bola to poslusna, dobre zasobena, civilizovana armada. Ludi v podstate obisli bez nasilnosti a hrubosti. Ak nieco potrebovali, tak si to za peniaze kupili. Nerabovali, nekradli, posluchali velitelov, casto mali na predaj veci, ktore tu boli zaujimave.
Ked tadialto isla v 1945 Ruska armada do Nemecka, boli to grazli, kriminalnici, zabijaci, ludia so znicenym charakterom. Hladni, chori, zniceni otrhani. Kradli, brali, obtazovali zeny. Civilisti sice pochodujucej armade tlieskali a davali jedlo a kvety, ale ked dostali vojaci rozchod, tak radsej zatvarali domy, len aby sa s nimi zbvytocne nestretli.
Dodnes by Ti bratislavske stare babky a dedkovia odprisahali, ze Nemci boli fajn, slusny, civilizovani... Ze urcite nepalili zidov a tabory je iba vymysel propagandy. :cry: A keby bol v tej dobe internet, boli by z nich fajn blogeri...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

..
Naposledy upravil(a) dendy dne 23 úno 2014 23:56, celkem upraveno 1 x.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

To je nejaky spravodajsky server KSCM ?
Takyto Russia-lovery by mali absolvovat povinne dlhgodobe staze v Rusku. Ale nie v teple, na ceskej ambasade, ale niekde v terene...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

povedal american.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Jiste hombre, aj ty mas svoju davku Rusko-respektu...
Ja nevidim okrem kultury a vedy na Rusku nic pozitivne.

Ak by som Ti dal objektivny priklad - staci porovnat tie masy ludi, co chcu emigrovat do Ruska s tymi, co chcu odtial zdrhnut.... Asi je v tom Rusku hotovy raj... :lol: A potom to staci porovnat z USA.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

jenom dokazujes, ze jsi cely clanek vubec nepochopil...

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ak to ma byt recesia, tak to som skutocne nepochopil. (nebolo podla coho)
Ak je to myslene vazne, tak toho autora lutujem.

Odpovědět