Debata o politice - vazne aj nevazne

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Debata o politice - vazne aj nevazne

Příspěvek od Pytkin » 21 lis 2015 16:47

dendy píše:za nebezpecnu situaciu a narast terorizmu nemoze islam ako taky a nemozu za to ani imigranti..
imigranti za to nemozu .. ale ako tu ivo dava posty , tak z nich vyplyva , ze s imigrantami prichadza aj kopa teroristov .. takze sa bezpecnostna situacia vyrazne zhorsuje ..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 lis 2015 17:07

lavender píše:Ivo: ak nechces, aby tu bolo viac moslimov ako "europanov", prispej aj Ty - zarabaj o dusu deti ;) chapem, to uz si clovek musi aj co to odopriet a prestat mysliet iba na seba...
to je dufam vtip.. riešenie typu "nepači sa ti čo sa deje ? tak to rob aj ty" zrejme neni to správne..

rastis

Příspěvek od rastis » 21 lis 2015 17:13

spravne je prskat jedy na fore, ktore s tym ani nema nic spolocne

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 lis 2015 17:23

Pytkin píše:
dendy píše:za nebezpecnu situaciu a narast terorizmu nemoze islam ako taky a nemozu za to ani imigranti..
imigranti za to nemozu .. ale ako tu ivo dava posty , tak z nich vyplyva , ze s imigrantami prichadza aj kopa teroristov .. takze sa bezpecnostna situacia vyrazne zhorsuje ..
medzi imigrantmi sa určite zopar teroristov najde, o čosi viac aj takých čo hodia druhých do mora len preto že su krestania, ešte o čosi viac takých čo europu vidia ako ciel zneužitia, ale určite aj kopa normalnych ludi.. pomer je otazny..
čo je ale isté je že keby sa europa v pripade pristahovalcov zachovala nekompromisnejšie tak riešenie teroristickych utokov by bolo jednoduchšie..
polarizovanie spoločnosti je prave to čo europe škodi najviac.. media to živia uplne perfektne..
dnes už je to tu len samý xenofobny nacek alebo xenofilny oikofob.. nič medzi tým..

rastis: ma s tým spoločné tému na smetisku: Debata o politice - vazne aj nevazne

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 lis 2015 18:16

Ivo a dalsi: Ja rozhodne nezastavam opacny extrem nez Ivo. Ale reseni problemu pausalinim odsouzenim urcite skupiny lidi (jeste navic nerozlisuje muslimy, teroristy a problem uprchliku) se mi nelibi (a z toho co jsem tu v rychlosti od Iva precet se mi to tak opravdu jevi) a takovehle zjednoduseni a polarizace je podle me velmi nebezpecna. Sorry za ten prvni zbytecne necivilizovany post, tou Ivovou jednostrannou agitaci jsem se nechal trochu vytocit.

lavender

Příspěvek od lavender » 21 lis 2015 19:37

@reakto: reagoval som tak z dovodu, ze je fakt zabavne, ak ludia placu, ze porodnost rastie iba v ciganskej komunite a teraz v moslimskej a pritom deti nemaju (v tom najextremnejsom pripade)...

Hammond

Příspěvek od Hammond » 21 lis 2015 21:56

ReaktoplazmAR píše:
lavender píše: ... zarabaj o dusu deti ;) chapem, to uz si clovek musi aj co to odopriet a prestat mysliet iba na seba...
to je dufam vtip...
Nie na sucasnej Europe prave toto najtragikomickejsie? Akonahle niekto pomenuje problem jasne a presne tak, ako je.... reakcia na to je ze "to je dufam vtip". Nie nieje to vtip. Vymierame!! Strasne jednoduchy a prosty fakt.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 lis 2015 22:55

to ano, znamy fakt.. ale aj keby sme mali každý 15 detí tak to v tomto nepomože a tiež by to nebola tu na slovensku zrovna idealna situacia.. mne tie 2 zatial uplne stačia :) .. imho o to logickejšie je pri tomto trende si tie hranice aspon kolko tolko strážit ..
btw: ja denne stretam dost ludi.. niekedy až moc :D (pardon)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 22 lis 2015 00:26

Hammond: Vymierame a asi nás nebude ani žiadna škoda...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 lis 2015 00:29

Len tie chudence, nase deti .. Do akej buducnosti sme ich priviedli ? Az je mi z toho smutno ..

mistergo

Příspěvek od mistergo » 22 lis 2015 01:45

Amorph píše:Ja rozhodne nezastavam opacny extrem nez Ivo. Ale reseni problemu pausalinim odsouzenim urcite skupiny lidi (jeste navic nerozlisuje muslimy, teroristy a problem uprchliku) se mi nelibi (a z toho co jsem tu v rychlosti od Iva precet se mi to tak opravdu jevi) a takovehle zjednoduseni a polarizace je podle me velmi nebezpecna
Souhlasím. Já bych se doporučil držet tématu "uprchlíci", protože to je politické téma (jsme ve vlákně o politice) a plést do toho terorismus je celkem bezdůvodné, i když se tam dají najít styčné plochy.
Může mi kdokoliv vyjmenovat nějaké výhody, které pro nás, ČR nebo Evropu, momentální příliv tohoto velkého počtu muslimů má? Buďme teď na chvíli sobci a mysleme jen na své zájmy prosím. :-) Jen takové myšlenkové cvičení.
Ptám se proto, že už se nějakou dobu snažím pochopit, s jakým záměrem provádí naši EU představitelé to, co provádějí. Co je podle nich v našem zájmu? A pak taky proto, že té propagandistické části článků v médiích se ještě nepovedlo mi to ozřejmit, tak bych to konečně rád pochopil :-)

peteness

Příspěvek od peteness » 22 lis 2015 03:42

Imho hlavním problémem tohohle státu je, že se tady vůbec nevede společenská diskuse. Ta se tady rozvíjela prvních pár let po revoluci, ale utnul ji Klaus svojí šokovou terapií a utahováním opasků, kterou prosazoval hlava nehlava. Choval se totálně oportunisticky, všechny oponenty tvrdě likvidoval a lidem se to líbilo. Tam začlo to nálepkování havloidama apod. Přitom neuděl nic jiného, než že převzal od amíků neoliberální model, který vymysleli aby zotročili rozvojové země a východní Evropu. Ve zkratce: Co nejrychleji se otevřít světu, žádná ochrana českých firem, všechno srovná neviditelná ruka trhu. Jenže už v té době většinu světového trhu ovládaly nadnárodní korporace a dneska už ovládají skoro všechno. Proto tady jsou nízké platy a export má nízkou, maximálně střední přidanou hodnotu. Místo toho nás media oblažují kecama o skvělém HDP a nízké inflaci......Přeber si to jak chceš, ale tohle imho má dodneška určující charakter pro tuhle společnost.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 lis 2015 08:44

Žijeme v demokratické společnosti a myslím že tak zásadní otázka by měla být řešena prostřednictvím názoru této společnosti - např. formou okamžitého referenda. Pokud se ukáže že většina národa je pro hromadné přijímání tisíců muslimů do našeho státu, pak je to v pořádku, není o čem diskutovat a je třeba to respektovat. Pokud se ukáže že 95% lidí si nepřeje migraci muslimů do ČR (a podobně i v jiných zemích), pak taky není o čem diskutovat a je třeba jen jednat. Je to myslím mnohem podstatnější a závažnější otázka než třeba volba formální figurky na Hradě (a tady nebyl žádný problém zorganizovat celostátní "referendum"). V tomto ohledu myslím nemůže za lidi rozhodovat pár momentálních populistických politiků poplatných nějakým abstraktním tendencím a odtržených od života - a hlavně od lidí.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 22 lis 2015 09:16

mne cela tato diskusia tu pripada ako ked v meste vycina pyroman a policia zacne riesit zakaz predaja zapaliek :-))))) asi tak mi pride v kntexte terorizmu riesit imigrantov :-))))

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 lis 2015 09:39

To je myslím trošku naivní názor ... :wink:

Ale už se to začíná pomalu přehodnocovat : http://m.ihned.cz/c1-64885850-pratelske ... ka-premier

Zajímavé je v článku - "uprchlíci z Íránu" ... před čímpak asi prchají právě z Íránu ? (kde není žádná válka, žádné mimořádné problémy). Před prací ?

Zajímavý rozhovor: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... vil-409045

Máme pomáhat uprchlíkům, když máme ve vlastní zemi řadu lidí, kteří si zaslouží naši pomoc?

Oddělme od sebe imigraci individuální od současné invazní imigrační vlny. V tom prvním případě pomáhat lidem, kteří museli z různých důvodů jednotlivě opustit svoji zemi a kteří se proto zřejmě chtějí co nejrychleji stát součástí naší kulturní entity, pomáhat máme. Pokud však nepochopíme, že současný lavinový migrační tlak na naši civilizaci je cizorodým, nebezpečným a zhoubným atakem, není nám pomoci.

Odpovědět