Digitální zrcadlovka do 20.000.-

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
jackies

Digitální zrcadlovka do 20.000.-

Příspěvek od jackies »

Plánuji manželce během 3 měsíců (vánoce) pořídit něco lepšího než kompakt, nebo foťák v mobilu.
Nějaké typy na zrcadlovku za málo peněz hodně muziky ?

Bylo by to už jako trochu vážně pro koníček a tak bych chtěl aby to umělo co nejvíc.
(chápu že dvacet je docela málo, ale přesto :wink: )
Aby to nemělo nějaká výraznější omezení ve funkcích.
Moc se v tom nevyznám a ani ona.

Vypadá to, že bude asi zaměřená na venek (příroda, zvířata, květiny.... jak z dálky, tak i detaily květů, hmyzu... )
Což asi znamená že bude nejspíš potřeba i minimálně jeden objektiv na dálku.
Je dobré koukat po třeba po setech ála : http://www.mall.cz/digitalni-zrcadlovky ... af-s-dx-vr , nebo je lepší kupovat zvlášť ?
Fakt tomu už moc nerozumím a neodhadnu co bude na takový koník potřeba.
Jedná se mi asi hlavně o tělo, základní objektiv + (později) teleobjektiv (cca300mm?)
Filtry a různé doplňky zatím neřeším.

Fillippos

Re: Digitální zrcadlovka do 20.000.-

Příspěvek od Fillippos »

Já mám Pentax K-x , tohle je K-r (novější verze) Nejsem žádný profík a teprve se s tím seznamuji, ale týpek, co se v tom trochu vyzná, ale i podle různých porovnání a recenzí , mi řekl, že jo.. Že oproti Nikonům , Olympusům atd. to má dokonce více funkcí, má to prostě funkce běžné u foťáků za 20K bez objektivu. Tady máš dokonce 2 základní objektivy (pro bližší i vzdálenější cíle - pro zašátek stačí) Je příjemně malý, vyrábí se dokonce v desítkách různých barev :shock: ale HLAVNĚ Pentax optika je vyhlášená!! už od věky věkův. Sám můžu říct , že fotí perfektně. A za ty prachy :mrgreen:
U nás ho samozřejmě koupíš dráž. :lol: http://www.ebay.com/itm/Pentax-14664-12 ... 500wt_1156
Nějaké obrázky : http://www.pentaxforums.com/forums/pent ... mages.html

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch »

jackies: podle mě to nejlepší, co můžeš udělat, je obrátit se na Foto Škoda a nechat si poradit u odborníků. Podle mě je to jedna z nejlepších firem na trhu u nás. Všichni tady o tom můžeme jaksi teoretizovat, každý má nějakou vlastní zkušenost, názor atd. Třeba to, že je zrcadlovka menší, není zas tak nejpřesvědčivější parametr, ergonomie je docela fajn disciplína a není od věci, když ta mašinka dobře padne do ruky. Když jsme u rukou, je docela fajn, když to zrcadlo má pogumovanej grip. Jinak parametry si asi srovnáš sám.
Jinak co se krámu týká, osobně bych třeba u Mall.cz už nekoupil ani tkaničky do bot. Ta firma mě tak zklamala, že už fakt jako sorry.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

cau, muzu jen za sebe rict, ze mam canon eos 500d s kitovym objektivem ef-s 18-55. nevim, jestli tenhle model je jeste v prodeji. ja uz ho mam pres rok...
myslim, ze ackoliv je to porad jeste entry level v d zrcadlovkach canon, poskytuje amaterovi vsechno co muze potrebovat. osobne jsem s fotakem max. spokojenej. jedinou jeho zvlastnosti je trosku mensi telo, coz mne osobne ale nijak nelimituje a spis to povazuju za vyhodu - drzi se mi skvele. pouzivam ho v kombinaci s original baterii a 32GB kartou kingston, peclive vybranou aby zvladala full hd videa - baterka ma skvelou vydrz a na kartu toho nacpu tuny, vcetne full hd videi i fotek, ktery ukladam v raw+jpeg modu. co se tyce objektivu, ackoliv je to zase obycejnejsi sklo, pokrejva potreby normalniho pouziti naprosto s prehledem a nebrani jak ve snimani maker, tak i trochu sirsich zaberu. priblizeni samozrejme pouze male. kazdopadne tenhle objektiv perfektne poslouzi k tomu, aby uzivatel zjistil co chce - jestli makro, zoom, vetsi svetelnost.. pricemz ten obyc objektiv podle me do kose nikdy nehodi ;)
jinak fotak nabizi i vyssi iso mody. nebyl jsem toho nikdy priznivcem, protoze ten sum s tim spojenej me proste nebavi. kdyz jsem ale vyzkousel moznosti novyho lightroomu a videl jak muze vypadat fotka z mistnosti porizovana vecer za chudeho osvetleni, zajasal jsem a zacal pouzivat i iso 800 a 1600. bohuzel vymazleni fotky vyzaduje malou postprodukci rawu, ale vysledek je myslim uzasnej. tolik moje osobni zkusenost.

jinak doporuceni na fotoskoda muzu jen podepsat, chodil jsem tam uz na zacatku devadesatejch let a fotakum tam vzdycky rozumeli. sam kdyz me zajima nejakej fotak tak si na nej udelam nazor i podle stranek dpreview

jinak obrazovy kvality jsem zahrnul do ty fraze max. spokojenost.. za ten peniz podle me uzasny - samozrejme fotky v plny kvalite ti klidne nejaky uploadnu, abys sis mohl vlastnim okem udelat obrazek.

jackies

Příspěvek od jackies »

Dík za názory a info.

Tak zběžně, co jsem porovnával a hledal, mám zatím 3 kandidáty v tomto cenovém segmentu a zatím tak nějak vítězí ten Nikon D3100.
Ani nezavrhuju ten jednodušší CANON EOS 1100D s tou výbavou a to kvůli ceně která je 4.000.- levnější než NIKON D3100.
Třeba by na takové to domácí focení úplně bohatě postačoval. To ale teď fakt netuším odhadnout :)

14 990,-
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p401246 ... 300-dc-iii

16 990,-
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/pentax- ... 50-200-dal

18 990,-
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/nikon-d ... -55-300-ed

20 990,-
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/canon-e ... -is-55-250

Pořád mám ale dilema, s čímž mi asi nikdo nepomůže :wink:
Koukám po setech i s teleobjektivama kvůli daleko lepší ceně než kdybych ho měl pak dokupovat zvlášť.
Ještě nevím, jestli bude tak využíván a mám dilema, jestli bych neměl koukat, a raději si připlatit za lepší tělo.
No nic, to je jen moje nerozhodnost.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

Kurňa , to sem nevěděl, že existuje nějaké FotoŠkoda - super! :shock:
Lepší tělo - lepší pocit - větší prachy. Budeš s ním hrát basket :?:

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Jo, Škoda je super firma. Mě tam vždycky fascinuje sortiment. Fakt jedna z mála firem, kde se dá sáhnout opravdu na cokoli z této techniky. Jediný, co bych jim vytknul, je v jednom místě prodejny sklo v podlaze, nesnáším výšky a nesmím vidět pod sebe :mrgreen:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Skoda neni spatnej, ale hodne zalezi, na koho tam narazis, mam s nimi smisene zkusenosti. Nekdo je fajn, par lidi tam bylo dost arogantnich a neprijemnych (a ani tomu moc nerozumeli). No, proste uz takova trochu fabrika. Ale plus je, ze tam toho maji hodne a pokud clovek nevi uplne presne co chce, vybere si tam. Pokud ale ma jasnou predstavu, existuji i lepsi moznosti. Je to samozrejme vec osobnich preferenci, ala ja mam napriklad radsi mensi kramky s osobnejsim pristupem, treba fotobalcar v Dejvicich.

nooly

Příspěvek od nooly »

doporucuju canon 550D (skvela entry level zrcadlovka), umi mimo jiny fullHD videa, vyuzijes-li to.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/default ... op=4011642

presne, momentalne bych taky sahnul asi po ty vylepseny 500d ;)

k objektivum - u teleobjektivu se vyplati podle myho nazoru si priplatit a koupit lepsi kvalitu nez ten co se dava do kit verze. hlavne jde o svetelnost a taky bych resil i bytelnost. sice je pak objektiv trochu tezsi, ale "teleplastaku" bych se mozna trochu bal... jen muj laickej nazor ;)

delay

Příspěvek od delay »

Škoda je podle mě někdy dost drahej... měl sem teď v ruce Nikon 5100 (?), a blbě se mi držel, to tělo je takové menší, možná pro ženu? :)
Jinak, záleží na tom, jak se tomu chce věnovat, pokud víc, tak bych klidně bral Pentax, pač na něj se prodává tuna objektivů za dobrý peníz.
Může se hodit výklopnej display...

kexik

Příspěvek od kexik »

moja zbezna skusenost s najlacnejsou 1000kovou radou od canonu je ruky prec. canon zacina 550kou, nic lacnejsie dnes nema vyznam. ak chces ist s cenou tela dole a prikupit radsej sklo, tak hocaky nikon, 3000, 3100, 5000, 5100, radsej ale tie stovkou vylepsene, maju lepsi chip. canon ma tiez vyznam ak mas nejake stare objektivy, 550ka ma focusovaci motor a konverzna redukcia neobsahuje na rozdiel od nikonu, sony, pentaxu nijaku optiku.
ak budes kupovat nikon, setovy objektiv 18-55 ma lepsi 18mm koniec ako superzoom 18-200, to je dost nepodareny objektiv

vras

Příspěvek od vras »

Kup si ten, co se ti libi. K tomu asi jenom to, ze do 20.000 koupis slusne telo, a je v podstate jedno, ktere (nikon, canon, pentax). Rrozdily budou v tech nejextremnejsich podminkach (ultra kratke casy, rychlost a presnost ostreni, foceni pri malem osvetleni), ale to nevim, jak je pro tebe podstatne. Zasadni je objektiv, ten dela fotku. Asi to neplati vsude, ale na levne setove objektivy trochu bacha, muze to byt az takovy humus, ze obycejnym kompaktem poridis lepsi foto.

kexik

Příspěvek od kexik »

vobec nie, rozdiely budu pri akychkolvek podmienkach... jeden konkretny fotak dokaze nezvladnut hodne banalnu situaciu, ak nejakym sposobom koliduje so sposobom, akym zaostruje alebo meria expoziciu. na tele v tomto nezalezi jedine ak fotis rucabo a do rawu, pokial cokolvek nechavas na fotak, rozdiely su a velke. uz druha vec je povedat, ktory fotak je lepsi a ktory horsi. ono jedno farebne podanie moze byt pre niekoho vyhoda, lebo sa mu paci, pre ineho nevyhoda, lebo sa mu nepaci. podobne odsumenie, doostrenie, korekcie optiky atd atd. fotak s tym signalom robi velke zmeny. takisto chovanie automatiky nejakym sposobom moze niekomu vyhovovat, inemu nie

vras

Příspěvek od vras »

No, nevidel bych to tak dramaticky. Zrcadlovka se musi umet ovladat, je to v rukou, ne v rozdilech mezi pentaxem a nikonem....

Odpovědět