Dotaz ohledně Adobe Premiere

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
MDudas

Re: Dotaz ohledně Adobe Premiere

Příspěvek od MDudas » 28 zář 2017 18:41

biscuit, neverim. Kopresia nemeni hodnoty farieb, iba hahradza farebne zhluky bodov plochami rovnakej farby. De facto iba znizuje rozlisenie, nie farbu.
Farby meni prevod medzi farebnymi priestormi (o.i. aj pri korekcii nahladu na dany monitor) a samozrejme kadejake efekty a filtre. Je treba skutocne pochopit princip Color Managementu - ak mam obraz RGB, to co vidim na monitore neni sRGB, pretoze moj LCD nema sRGB farby (tie pochadzaju zo starych CRT monitorov), ale ma nejake svoje "Asus RGB" alebo "Dell RGB", atd... Kazdy slusny LCD ma pribaleny ICC profil, ktory umoznuje pocitacu previest farby kodovane ako sRGB (alebo AdobeRGB, alebo EBU-ITU, atd.) na farby danej obrazovky a tym ich "zrealni" na danom zariadeni. Ale musi to robit aj sofware. Adobe to URCITE robi. Vacsina beznych prehravacov to asi nerobi.
Ja by som viac veril tomu nahladu v Premiere. (opat - za predpokladu, ze to mas nastavene spravne)

Btw - LUT filter je vlastne nastroj prebraty z ICC Color Managementu.

Pytkin
Moderátor

Re: Dotaz ohledně Adobe Premiere

Příspěvek od Pytkin » 28 zář 2017 22:35

No podla mna hlavne treba mat nejaky rozumny nahlad .. Uz 10 rokov do kazdej strizne davam nejaku kartu s SDI vystupom a z nej ide von obraz aj zvuk .. Jednak je zaruceny synchron obrazu so zvukom .. A jednak obraz ide na aspon trosku rozumny nahladovy monitor alebo aspon telku .. optimalne nakalibrovanu .. Nahlad ma kazda video strizna .. Len to treba ponastavovat ..

Odpovědět