Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od biscuit »

ja to napsal blbe - resp. myslel jsem ve smyslu rozliseni fotek.

delay

Příspěvek od delay »

I to mi přijde v pořádku. Jsem rád, že si na nic nehrajou a nechávaj 12 mpix. osobně nechápu ty šroty v telefonech co maj víc mpix než tohle... holt mrtvej parametr pro blbce :).

Za mě: PLUS = dokonalá světelnost a velký rozsah objektivu 24 až 80 mm, f na konci 2.8! Žádný polymery ale poctivej vnitřek ze skel. Aspect pro focení ve formátu 1:1!!! Ovládání, hledáček. Kreativní focení... 4K video.
MINUS = cena, ale což no...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nemam pocit, ze rozliseni je mrtvej parametr pro blbce, i kdyz asi chapu jak to myslis... (masa resi skoro jen toto)
osobne mi 12M prijde malo v kontrastu s moznosti 4K videa. naopak cena mi prijde primerena :-) (vzhledem k tomu, ze je to street cena a pocatecni)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

biscuit, megapixely ..... :lol: ..... Nemusis to vobec obhajovat. Ved presne vies, o com delay hovori. :wink:
Nedavno som si pozeral nejake stare fotky z Olympus C4040 (4Mp), a aj na dnesnu dobu su uplne OK. Videl som 1000x viac braku vyprodukovaneho na vyrazne lepsom a novsom hardware. Viac ako 12MP? Co by si s tym robil? Uplne priama otazka - kde a ako by si vyuzil fotku, ktora ma viac, ako 12Mp ??? :shock: HiFi tlac si vystaci s 300dpi datami. Okrem toho - hned by sme sa mohli bavit o dalsich 4-5 parametroch, ktore sa "tak dobre nepredvaju", ale su aspon tak dolezite, ako rozlisenie.

delay... jeden taky "svetelny" 1.8 kompakt mame doma... ten barrel na najsirsom konci je desny.... :palec-: Zjavne je lahke robit kompaktne a svetelne objektivy, ked vypustia polovicu korekcnych skiel....

delay

Příspěvek od delay »

Já věřím, že těch 12 MPix je ve skutečnosti 4096 × něco (12 746 752 pix) právě pro nejvyšší kvalitu 4K videa. Pochybuju, že ne, ale těch 4K rozlišení je více, takže s jistotou to tvrdit nemůžu... Jinak mám pocit, že i ten vnitřek objektivu a uspořádnání skel bylo již zveřejněno, aby bylo jasný, oč o běží...

Nemám potřebu tenhle foťák nějak obhajovat, já si ho stejně nemohu dovolit, ale prostě se mi líbí a přijde mi, že byla snaha ho udělat poctivě a již díky absenci klasického AUTO programu a různým scénickým presetům je jasně určen pro FOTOGRAFY a fajnšmekry, takže bych spíš doufal, že i po stránce skla bude v pohodě... Bůh ví.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

delay: mne se to libi, o tom zadna... moc rad bych mel doma fotak, kterej by byl malej, slouzil by prevazne zene (ta ho nosi v batohu nebo v kapse porad), a kdyz bychom nekde byli a ja nemel s sebou svuj fotak a naskytlo se neco, co bych chtel cvaknout, ocenil bych, kdyby ten fotak vyfotil fotku a ne magakomprimovanou blitku, kterou foti nas soucasnej kompakt sony hx9v (koupil jsem ho hlavne kvuli videu, ktere umi naopak famozni) (samozrejme u toho sonaku je to vina software, protoze kdyby to umelo raw, nebo minimalne komprimovanej jpeg, v pohode mi to na ten ucel staci - jsou to parchanti a fotak uz od nich nikdy nekoupim).

co se tyce rozliseni a toho proc po nem pasu - proto, ze kdyz u nektere fotky zjistim doma u monitoru, radikalnim orezem nudneho snimku dosahnu neceho zajimaveho, tak pri velkem rozliseni mam realnou sanci, ze ta fotka stale zustane v dostatecne vysoke kvalite... stalo se mi to nekolikrat.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

novy obyvatel nasej zahrady.. podarilo sa mi hozachytit pri nocnom krmeni :-) teda vlastne veceru mal vdaka mne lebo jak som na neho svietil tak priletela nocna mora co letela za svetlom a chytila sa do pavuciny :-)

inak asi najvacsi neatarantuloidny pavuk co som v zivote videl.. velkost bruska odhadom cez 1 centimeter

Obrázek

viac zaberov tu:
https://picasaweb.google.com/1012303689 ... redirect=1

biscuit

Příspěvek od biscuit »

to je krizak obecny :-) trosku albinek... samice s vajickama uvnitr zadecku.
co se tyce zadecku, pusobi velkej, ale treba pokoutnici maji zase o moc monstroznejsi nohy. na chalupe jsme bezne mivali kousky o prumeru vice jak pet centimetru.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

tento ma ten zadok ale fakt obrovsky.. hadam 1.5 cm .. mam tu dost rozmnozenych kriziakov (vsetci su takto biely) okolo domu, ale tento je z nich uplny kral.. myslim ze to bude matka tych ostatnych lebo tento kusok jediny lovil na tomto mieste aj minuly rok..

potom na jar sa tam objavilo toto :
Obrázek

biscuit

Příspěvek od biscuit »

oni kladou na podzim a vylihnou se na jare z vajicek :-) trochu mi pripominaj rusaky - "nas mnogo!" z jednoho vrhu to je neuveritelny :-)

tak ja dam teda letadlo :-)
Obrázek
Naposledy upravil(a) biscuit dne 20 zář 2014 21:06, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

pavuci su moja slabost.. toto som fotil na seychellach, ale tento mal telo velke asi ako moj palec.. stal som asi pol metra od pavuciny s rozmermi tak 2x 3 metre kde ich boli snad stovky takychto :-) nebolo mi vsetko jedno aj ked domaci vraveli ze nie su jedovati

Obrázek

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ten je krasnej! ale nechtel bych ho najit ve spacaku...
Naposledy upravil(a) biscuit dne 20 zář 2014 21:07, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

to letadlo ma okolo seba silove pole :-))

biscuit

Příspěvek od biscuit »

to je aura, kterou ted domontovavaj na vsechny cessny, jak nejak jednu dobu padaly... :-)

bassline

Příspěvek od bassline »

dendy píše:nebolo mi vsetko jedno aj ked domaci vraveli ze nie su jedovati
Ale nohy ma zafarbene dost "vystraznym" patternom :)

Odpovědět