Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
c9000

Re: Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Příspěvek od c9000 »

Ivo píše:Koukal jsem na Imaginárium Dr.Parnasse ... Dvakrát jsem u toho usnul a zatím nedokoukal ... začalo to fajn, ale pak to sklouzlo do trošku drásavých počítačových imaginací, nějak jsem ztratil nit i bdělost - viděl to někdo ? :)
tenhle film je velikej průšvih, naprosto nudná slátanina a totální propadák.

c9000

Příspěvek od c9000 »

hombrefeo píše:pelf, mas vytribeny vkus, uz zbyvaji jen goethe a carterovky...
telefonni budka je dobry horor, o tom zadna.
mj. nejlepsi filmova honicka vsech dob je ve filmu RONIN. S8 netreba komentovat.
Souhlas, Ronin je celkově hustej snímek, a ta honička s peugeotoama po pařížskejch ulicích fakt nemá chybu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

c9000 píše:
Ivo píše:Koukal jsem na Imaginárium Dr.Parnasse ... Dvakrát jsem u toho usnul a zatím nedokoukal ... začalo to fajn, ale pak to sklouzlo do trošku drásavých počítačových imaginací, nějak jsem ztratil nit i bdělost - viděl to někdo ? :)
Byl bych s těmi soudy opatrnější, začal jsem se na to nedávno dívat potřetí a začíná to být hodně zajímavé .... Tohle asi není flm na jedno zhlédnutí ... Každý detail je tam precizně promyšlený a má svou hloubku ...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

Ivo píše:
c9000 píše:
Byl bych s těmi soudy opatrnější, začal jsem se na to nedávno dívat potřetí a začíná to být hodně zajímavé .... Tohle asi není flm na jedno zhlédnutí ... Každý detail je tam precizně promyšlený a má svou hloubku ...
pozor pozor, ivo zacina byt skepticky! to je moc dobre znameni! predcasne soudit filmy kterym jsem napoprve neporozumel se nevyplaci. tento snimek si zaslouzi byt mnohokrat opakovan. je v nem vsechno jenom ne nuda. pro me je to top snimek poslednich 10ti let. a pred nim to byl film BRAZIL, mimochodem od stejneho tvurce, ale mnohem vetsi masakr na bednu. tohle imaginarium je proti tomu jen takova prochazka rajskou zahradou...

maximum respect for terry G. (mj. brandy stejneho jmena vyrabena v jerezu de la frontera je take moje oblibene piticko) (:P :P :?: :D :lol: :twisted: tyto smajliky mi sem mezitim prilepila dcerka, tudiz je tu nechavam...))

c9000

Příspěvek od c9000 »

mno nevím, soudím silně ale mám k tomu důvod. Film by měl diváka zaujmout na první shlédnutí , jelikož když ho na první shlédnutí nezaujme, těžko se k němu vrátí , že? Imaginarium doktora parnakuse se pěkně rozjelo, začátek vypadal velmi zajímavě, okouzlující mladá dívčina a otcovo letité tajemství, sázka s dáblem, dobrý. Do cca pulky filmu to šlo, bylo to takový místy tajemný ale pak se to nějak zvrhlo , začlo se to točit pořád dokola a na některý věci se tam zapomínalo, celkově mi přišlo že tam byla nějak nesprávně vyvážený kontraST MEZI CHARKTERY POSTAV. Konec mi přišel jako že to najednou pustilo všechnu štávu a začli balit scény do prapodivné grafiky a a efektů na profi urovní ale vhodných tak do filmu typu Flash Gordon. Celkově jsem z toho byl dost zklamán, jelikož herecké obsazení vypadalo slibně. No nevím asi se na to podívám znovu, když myslíte že to bude lepší.

Wohma

Příspěvek od Wohma »

c9000: Tvuj popis nevystihuje skoro zadny film od Gilliama. Navic se tu mluvilo o porozumeni, ne zaujmuti.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Těším se že se na to dnes dodívám ...Chtěl jsem to včera ukázat jednomu kamarádovi a koukal na tu první půli už potřetí a začal si vychutnávat ty dokonalé detaily a nuance ...Brazil je naprostý nářez !!! :)) skvělé .. 12 opic je taky nářez (i když hodně temný). A Život Briana - k tomu už se nedá nic dodat :D Holy Grail už mě ale moc nebavil ..

Jinak to imaginárium má úžasně udělaný zvuk a obraz (na 5.1 HD to skvěle vyznívá). Myslím, že podívat se na film víckrát a postupně ho objevovat je celkem normální ... zejména u tak mnohovrstevného a mnohovýznamového díla ... totéž u knihy, hudební skladby apod. Je fakt, že třeba u Ramba 4 vícenásobné shlédnutí nové významové roviny asi nenabídne :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

c9000 píše:Film by měl diváka zaujmout na první shlédnutí , jelikož když ho na první shlédnutí nezaujme, těžko se k němu vrátí , že?
toto nie je moc dobra definicia.. ja som skor toho nazoru, ze film je nutne pozriet aspon 3x aby si clovek nanho mohol spravit objektivny nazor.. je vela filmov, skladieb, albumov, kniziek atd. ktore na prvy krat nedavaju zhola nic.. ale casom ako sa tomu vracias, tak si zacnes vsimat detaily ktore ti unikali.. v hudbe to tak celkom plati, ze album na prve pocutie je skor rozporuplny, po dalsom vypocuti a dalsom a dalsom zacina naberat na kvalite.. samozrejme to moze byt aj opacne, ze sa utvrdzujes, ze to nie je zas az tak super..

vidiet film raz a urobit zaver, nie je moc stastne si myslim.. je to mozno ako vidiet krasnu zensku a povedat si, s tou by bol zivot dokonaly :) zenu najskor treba dobre spoznat, aby sme vedeli ohodnotit jej kvality..

ale chapem, ze prvy dojem hovori dost vela..

ja len tak obecne som reagoval, film o ktorom sa bavite som este nevidel 8)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

hombrefeo píše:tento snimek si zaslouzi byt mnohokrat opakovan. je v nem vsechno jenom ne nuda. pro me je to top snimek poslednich 10ti let.
Tak jsem to dokoukal (Imaginárium Dr.Parnasse) - no je to síla ... mistrovské dílo nejvyššího kalibru ... "Labyrint světa a Ráj srdce" :wink:

abuse

Příspěvek od abuse »

parnassus je vyborny. po divnom a imho nie velmi podarenom Tideland konecne zasa Gilliam v top forme.

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate »

c9000 píše:
hombrefeo píše:pelf, mas vytribeny vkus, uz zbyvaji jen goethe a carterovky...
telefonni budka je dobry horor, o tom zadna.
mj. nejlepsi filmova honicka vsech dob je ve filmu RONIN. S8 netreba komentovat.
Souhlas, Ronin je celkově hustej snímek, a ta honička s peugeotoama po pařížskejch ulicích fakt nemá chybu.
Přesně tak,Ronin je úžasný film.V těch honičkách je zajímavé sledovat De Nira,jak křečovitě drží volant a má zajímavě vyplašený výraz v obličeji.Je asi těžké sedět na místě řidiče,ject v protisměru a k tomu nemít auto pod svým velením :)

Vynikající film je taky Nelítostný souboj od Manna.A na konci filmu ve scéně u lětiště to krásně dokresluje hudba od Mobyho-God Moving Over The Face Of The Waters.

abuse

Příspěvek od abuse »

neblbnite, najlepsie nahanacky su predsa v bullitovi a francuzskej spojke

a este toto: http://www.mojevideo.sk/video/75c6/najc ... _cias.html :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Jsou to všechno fajn filmy, ale pro mě je akční film No1 bezkonkurenčně FACE OFF :)

rastis

Příspěvek od rastis »

Wohma píše:c9000: Tvuj popis nevystihuje skoro zadny film od Gilliama. Navic se tu mluvilo o porozumeni, ne zaujmuti.
Gilliam je king :) aj filmy, ktore sa v ramci jeho filmografie daju pokladat za sracky mam stale velmi rad :)

rastis

Příspěvek od rastis »

abuse píše:... po divnom a imho nie velmi podarenom Tideland...
ked som to videl prvy raz, nevedel som, co si mysliet... druhy raz som si to pozrel asi 3 roky neskorej a vyborne som sa bavil. divne to sice bolo, ale inak velmi dobry film...

Odpovědět