Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Příspěvek od biscuit »

dendy, to uz tu bylo, nepamatujes?
cyril: prave, ze z toho nic nesala, je to jen jednoducha a vtipna poetika. to jen lidi co cumej o silvestra na novu s pivem v ruce a povazujou to za normalni, hledaj nejak skrytej rozmer v kazdy hovadine ;)

jinak u me za posledni dobu:
harry brown - skvelej
apocalypto - dobry, neresim to do hloubky - proste libilo
hachiko - a dog story - nebrecel jsem moc let, v zivote nebrecim, u filmu uz vubec ne (dokonce jsem myslel, ze uz to ani neumim), ale tenhle film mi ukazal, ze to jeste umim, malem me to roztrhalo :cry: - dobrej film; chystam se na japonskej original
the young victoria - libilo, i kdyz to spis asi oslovi zensky - ale v hd pekna podivana a prislo mi to dobre natoceny
sherlock holmes - prilis akcni, ale kdyz se clovek odpouta od jiz davno vytvorene predstavy o tech dvou panech a jejich metodach, da se to - zase v hd prima podivana

snazim se spis si z filmu brat to dobry, nez jen bezvyhradne hledat mouchy, kde se da.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

apocalypto sa aj mne pacilo.. a to som ani nevedel na co sa kukam :-) ten film nejak presiel mimo mna.. len som pred casom prepinal a tusim na HBO (alebo Filmboxe) to islo.. nastastie som to chytil hned zo zaciatku.. zaujalo ma to, dokukal som to cele a prislo mi to velmi pekne spravene... (zhotou okolnosti mi zrovna blblo EPG na satelite takze som nevidel nazov filmu, takze ze to bolo apocalypto som zistil az dodatocne :-))

a sherlock holmes : tiez presne tak to vidim

Vlad

Příspěvek od Vlad »

biscuit: dik za tip Hachiko - A dog story. Nekde jsem to uz zaslechl, ale zase vypustil. Ja se ted chystam taky na veci od Kim Ki Duka, treba na Jaro Leto Podzim Zima a Jaro. Tak uvidim

delay

Příspěvek od delay »

Vlad píše:Ja se ted chystam taky na veci od Kim Ki Duka, treba na Jaro Leto Podzim Zima a Jaro. Tak uvidim
To je výbornej film, chci ho taky zkouknout podruhý...

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Sherlock Holmes je hnus, akorat si tvurci prihrivaji polivcicku na velkym jmenu.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Wohma píše:Sherlock Holmes je hnus, akorat si tvurci prihrivaji polivcicku na velkym jmenu.
je to jen o uhlu pohledu.. kdo chce psa biti..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ja si nahodou myslim ze napriklad holmesove analyticke myslenie v ziadnom inom filme tak krasne nevykreslili a nezobrazili ako tu v tych "nahladoch pred akciou" ... mytus holmesa ako starsieho pana bafkajuceho fajku je oblubeny ale nie celkom korespondujuci s knihou.. Holmes predsa boxoval a este aj nejaek bojove umenie ovladal (nepamatam nazov ale zachranilo mu zivot pri osudnom boji s Dr. Moriartym nad reichenbaskymi vodopadmi)... navyse Doyle niekde spominal aj jeho vek a myslim ze vacsina vrcholu jeho kariery sa odohravale niekedy v obdobi tesne po 30tke ..

a vycitat Ritchiemu ze to ponal v svojom style - kto hovori ze remake sa musi skalopevne drzat predlohy.. sak aj v hudbe sa robia remixy do ineho zanru :-) nemyslim si ze obecne Holmes bola blbost alebo naopak skvely film .. proste, bolo to alternativne spracovanie, ortodoxnym fans asi nie moc po chuti ale to nezmanema ze bolo zle ...

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Co je o uhlu pohledu? Ze se filmovy Sherlock v podstate v nicem nepodoba predloze je fakt. Akcni sceny a bojove umeni vubec nekomentuji, to je asi zbytecne. Mohu tedy vedet, co je tady o uhlu pohledu?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

uhol pohladu je to ze mam zo sherlockom precitane uplne vsetky knihy, a nie raz, pokladam sa za dost velkeho fanusika, je to moj uplne najoblubenejsi detektiv. a film sa mi pacil. to je uhol pohladu :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Apocalypto se mi líbilo moc - mělo to hodně do sebe, z některých scén běhal mráz po zádech (obětní scény apod.) Plus to celé bylo v "mayském jazyku" atd., nebyl to film dělaný povrchně.

Sherlock Holmes se mi taky docela líbil. Mělo to "šmrnc" a bylo to hodně "své". A Downey byl moc fajn.

Shodou okolností jsem se z rozmaru včera podíval na Iron Mana (taky Downey). Ze začátku to bylo OK, ale pak se z toho zvrhla taková povrchní ptákovina. Celkem lituju, že jsem na to koukal ...

Wohma

Příspěvek od Wohma »

dendy píše:uhol pohladu je to ze mam zo sherlockom precitane uplne vsetky knihy, a nie raz, pokladam sa za dost velkeho fanusika, je to moj uplne najoblubenejsi detektiv. a film sa mi pacil. to je uhol pohladu :-)
Ja jsem na tom podobne - nevim teda, jestli mam prectene vsechno, kazdopadne film se mi teda velmi nelibil. Brrr.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Wohma píše:Co je o uhlu pohledu? Ze se filmovy Sherlock v podstate v nicem nepodoba predloze je fakt. Akcni sceny a bojove umeni vubec nekomentuji, to je asi zbytecne.
A vadí to něčemu ? Těch klasických Sherlocků s dýmkou bylo natočených tisíc. Je skvělé že někdo to vzal úplně po svém a jinak. Jako klasické jazzové standardy - v běžné podobě se jich hraje spousty, ale když někdo přijde s novou a originální interpretací, je to obvykle vítané a fajn. Mně se to docela líbilo - a konečné odhalení bylo pro mě překvapivé. Snad jen tu míru nezranitelnosti obou mistrů mohli trochu snížit :)

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Mne to spis prijde jako kdyz nejaky cernoch vezme pisnicku od Queen nebo podobne svetoveho interpreta, v pauzach zacne rapovat a pak to vydava za sve dilo (ft. Queen)... Takze asi tak :-) Ale verim, ze spousta lidi s timto problem nema. Ve chvili, kdy interpretace hranici se zprasenim, je ta diskuze trochu o necem jinem :)
Mimo to akcnost a Sherlock Holmes jdou naprosto proti sobe.

c9000

Příspěvek od c9000 »

Holmes nebyl špatnej sice jsem ho dokoukal až napotřetí,( 2krát se mi podařilo usnout :) ). Každopádně ale vzhledem k režiji o kterou se postaral Guy Ritchie to bylo slabší. Nedám dopustit na jeho Podfuck který je o několik desítek levelů lepší.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

c9000 píše:Nedám dopustit na jeho Podfuck který je o několik desítek levelů lepší.
o tom zadna ;)

wohma: myslel jsem to tak podobne jako to napsal ivo. proste jina interpretace a ano nemuseli bejt panove az zas takovi supermani :-)
je to o uplne jiny atmosfere ten film, ta akcnost da tomu pribehu traskavost, kdezto z knich i predchozich zpracovani vychazel spis takovej potemnelej valivej pocit.. jestli mas tohle na mysli, tak souhlasim, ale proste me ta akcnost nijak nepopudila ;)

Odpovědět