Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
BS

Re: Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Příspěvek od BS »

The Green Zone (Zelena zona) - http://www.csfd.cz/film/234976-zelena-zona/ - vcelku dobrej valecnej film z Iraku, hl. role Matt Damon.

fova

Příspěvek od fova »

Kazdy mame asi jiny vkus - pro me spise zklamani.
Hodne mi tam vadily v akcnich scenach ty prudke strihy a rozmazany obraz - chvilemi jsem vubec nevedel, co se na scene deje. Prvni pulka byla akcni a strhujici (cela myslenka filmu byla zajimava), u druhe pulky uz jsem se nudil a zaver byl vylozene zklamanim.
Udajne se pri nataceni velice odchylili od vcelku povedene literarni predlohy (necetl jsem) a z Matta udelali superhrdinu, s kterym cely film stoji a pada.

Napriklad "Smrt ceka vsude" mi prisel lepsi. http://www.csfd.cz/film/234493-smrt-ceka-vsude/
A to ani nesrovnavam s majstrstichem v tomto oboru, kterym je "Black Hawk Down". http://www.csfd.cz/film/8266-cerny-jestrab-sestrelen/

Cyril

Příspěvek od Cyril »

fova: Smrt ceka vsude me zklamal. Pokud se nepletu, tak dostal oskara, ze jo? To vazne nechapu. Ten film poradne nema dej, myslenku, poradnej konec, nic. Mam rad valecny filmy a nejlip ze soucasnosti, takze me to bavilo, ciste kvuli tomu prostredi, ale to je podle me dost malo. Porad se vracim napriklad k ruskymu becku "Voyna" (http://www.csfd.cz/film/37638-valka/) - to je svoji atmosferou vzdycky krasny "osvezeni" po tech navonenejch uhlazenejch americkejch filmech, kde je vsechno tak nalesteny, stylizovany, idealni, "filmovy"... (obcas se jim povede trosku vybocit) Ja chci ve valecnym filmu ze soucasnosti videt bahnity rozjezdeny cesty v obycejnym smrkovym lese, dest, spinu, krev, beznadej, zadnej prvoplanovej patos... proste kdyz kouknes na par minut filmu a hned vis, ze "jsi doma", ze by se to klidne mohlo stat par kilaku za Prahou... (jasne, v Iraku asi moc smrku neni, ale vis jak to myslim)

fova

Příspěvek od fova »

Ja jsem ale netvrdil, ze "Smrt ceka vsude" je super film. Jen se mi libil vic nez Green Zone.

Se "Smrt ceka vsude" jsem to mel presne jako ty. Precetl jsem si, ze to dostalo Oskara, tak jsem to pln ocekavani odsledoval a pak jsem byl ponekud zklamany. Dejove i vykreslenim postav ponekud nedotazene do konce.
A ten zaver filmu jsem take nechapal.

Na druhou stranu se mi libila ta atmosfera, kdy pln napeti ocekavas ze to kazdou chvili bouchne a rozmeta ho to na kusy.
Take ti vojaci byli normalni, se svymi problemy a ne zadni superhrdinove.
No a v neposledni rade jsem chtel videt, jakou vystroj a vyzbroj pouzivali amici v Iraku.

Nomoney

Příspěvek od Nomoney »

Cyril píše:fova: Smrt ceka vsude me zklamal. Pokud se nepletu, tak dostal oskara, ze jo? To vazne nechapu. Ten film poradne nema dej, myslenku, poradnej konec, nic. Mam rad valecny filmy a nejlip ze soucasnosti, takze me to bavilo, ciste kvuli tomu prostredi, ale to je podle me dost malo. Porad se vracim napriklad k ruskymu becku "Voyna" (http://www.csfd.cz/film/37638-valka/) - to je svoji atmosferou vzdycky krasny "osvezeni" po tech navonenejch uhlazenejch americkejch filmech, kde je vsechno tak nalesteny, stylizovany, idealni, "filmovy"... (obcas se jim povede trosku vybocit) Ja chci ve valecnym filmu ze soucasnosti videt bahnity rozjezdeny cesty v obycejnym smrkovym lese, dest, spinu, krev, beznadej, zadnej prvoplanovej patos... proste kdyz kouknes na par minut filmu a hned vis, ze "jsi doma", ze by se to klidne mohlo stat par kilaku za Prahou... (jasne, v Iraku asi moc smrku neni, ale vis jak to myslim)
Tento film mě dost zaujal, přičemš spousta jiných válečných filmů mě baví víc, BTW. "Krvavý diamant" je opravdu pecka... můj typ
recording mixing producing

Nomoney

Příspěvek od Nomoney »

Jinak jaké máte pocity z nového dílu Mortal Combat? ..viděl jsem ukázku, a hodně mě to zaujalo! Myslím že to bude velmi dobře hodnoceno, jen postřech z novinek :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Viděl jsem Kick-Ass. Pro mě neuvěřitelné, že režisér tak nádherného filmu jako je Stardust, může vytvořit tak přihlouplý, trapný film ...

BS

Příspěvek od BS »

fova píše:Kazdy mame asi jiny vkus - pro me spise zklamani.
Hodne mi tam vadily v akcnich scenach ty prudke strihy a rozmazany obraz - chvilemi jsem vubec nevedel, co se na scene deje. Prvni pulka byla akcni a strhujici (cela myslenka filmu byla zajimava), u druhe pulky uz jsem se nudil a zaver byl vylozene zklamanim.
Udajne se pri nataceni velice odchylili od vcelku povedene literarni predlohy (necetl jsem) a z Matta udelali superhrdinu, s kterym cely film stoji a pada.

Napriklad "Smrt ceka vsude" mi prisel lepsi. http://www.csfd.cz/film/234493-smrt-ceka-vsude/
A to ani nesrovnavam s majstrstichem v tomto oboru, kterym je "Black Hawk Down". http://www.csfd.cz/film/8266-cerny-jestrab-sestrelen/
mne se to libilo rozhodne vic nez Smrt ceka vsude, ktery imho dostal Oscara jenom z duvodu, ze uz by akademie neprenesla pres srdce, kdyby vsechno shrabnul Avatar, coz ale imho urcite mel protoze je to film v uplne jine lize. No ty jsi asi nevidel Borneovo ultimatum, Borneuv mytus a podobny akcnarny, kde Matt Damon vyborne dava hlavni role. Mne tam prijde velmi duveryhodnej, ikdyz pro nekoho to muze byt lehce kontrast po sladakach jako Good Will Hunting, apod. Nerikam, ze jsem si z tohohle filmu sedl na zadek, ale kdybych mel zhodnotit libil-nelibil, tak jednoznacne libil. Rozklepana kamera mne tam chvilema taky trochu stvala, ale videl jsem uz filmy, kde to bylo jeste xkrat horsi.

Black Hawk down, uz je film poplatny dobe, protoze ty neprilis kvalitni efekty, ktere tma jsou jsou imho spise na skodu veci, co se tyce roli, tak tam defacto zadna hlavni role neni. Film dobrej ale, dle mne, neprilis realne pusobici. Pokud co nejrealnejsi valku, s excelentnima hereckejma vykonama, rezii, kamerou, atmosferou, atd..tak jednoznacne Band of Brothers, ale to uz mluvime zase o necem jinem, ze ano ;-]

Nomoney

Příspěvek od Nomoney »

Ivo píše:Viděl jsem Kick-Ass. Pro mě neuvěřitelné, že režisér tak nádherného filmu jako je Stardust, může vytvořit tak přihlouplý, trapný film ...
souhlas.. uplně mimo mísu..

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

BS píše:
fova píše:Kazdy mame asi jiny vkus - pro me spise zklamani.

mne se to libilo rozhodne vic nez Smrt ceka vsude, ktery imho dostal Oscara jenom z duvodu, ze uz by akademie neprenesla pres srdce, kdyby vsechno shrabnul Avatar, coz ale imho urcite mel protoze je to film v uplne jine lize. No ty jsi asi nevidel Borneovo ultimatum, Borneuv mytus a podobny akcnarny, kde Matt Damon vyborne dava hlavni role. Mne tam prijde velmi duveryhodnej, ikdyz pro nekoho to muze byt lehce kontrast po sladakach jako Good Will Hunting, apod. Nerikam, ze jsem si z tohohle filmu sedl na zadek, ale kdybych mel zhodnotit libil-nelibil, tak jednoznacne libil. Rozklepana kamera mne tam chvilema taky trochu stvala, ale videl jsem uz filmy, kde to bylo jeste xkrat horsi.

Black Hawk down, uz je film poplatny dobe, protoze ty neprilis kvalitni efekty, ktere tma jsou jsou imho spise na skodu veci, co se tyce roli, tak tam defacto zadna hlavni role neni. Film dobrej ale, dle mne, neprilis realne pusobici. Pokud co nejrealnejsi valku, s excelentnima hereckejma vykonama, rezii, kamerou, atmosferou, atd..tak jednoznacne Band of Brothers, ale to uz mluvime zase o necem jinem, ze ano ;-]
Tak tu mi nedalo zareagovat :-)

Myslim, ze nie je filmu vojenskeho, ktory som nevidel a tak trocha sa do military alebo ako to nazvat aj venujem.
To co si napisal o Black Hawk Down je vo vsetkej ucte hlupost :-) Tento film a Saving Private Ryan je najrealnejsie zobrazujuci film, najhodnovernejsi co sa celkovo kinematografie tyka. Myslim, ze zrovnavat 2sv. vojnu a vojnu v Somalsku sa naozaj neda, preto aj zobrazenie a vlastne cely je JE a MUSI BYT iny. S tymi efektami... Mnooooo, asi tiez blud, pochybujem a moje oci ma (zatial, teda pevne verim) neklamu, ale v tom filme a od Ridley-ho Scotta cakat "neprilis kvalitni efekty" je tiez mimo misu :-)
Band Of Brothers je serial, ktory nielen pokryva udalosti odo dna D ale zaroven aj vyvin jednotlivych postav pocas celeho tazenia spojencov. Black Hawk Down je uplne inde, zanrovo sa zhoduju len v tom, ze su to vojnove diela. A takisto film a serial :-) BHD mal jednoznacne vynikajucu kameru, zvuk a rezia takisto, myslim, ze aj dost cien ziskal tento film. Reagujem preto, lebo tento film je moja srdcovka :-) a i keby nebola, obycajny divak s trochou prehladu vie posudit kvality filmu.

Mimochodom :-) Co sa tyka "Smrt ceka vsude" tak to je vojensky asi najviac odflaknuty film... Bohuzial. Tolko vyslovene somarin je tam, ze VOBEC v reali by si niekto z vojakov nemohol dovolit opustit Humwee s .50 kaliberom, co je tazka zbran :-) a ujst sa skryt... to je uplna blbost, dalsia vec :-) ked uz som sa rozpisal :-)
- Kolimator na zbraniach co maju... nema zvacsenie, nie je to optika :-) a tam si veselo priblizuju...
- Sniper prestrelka... takisto velka blbost, SVD Dragunov v rukach tych pseudo badguys ani keby tam bol Zajcev tak by sa tak presne netrafili :) imho balistika a ine, je dosti dolezita vec, najma ked po nich amici prasili velkokalibrovou zbranou kalibru .50 co je 12.7mm a SVD je 7.2mm - sice vacsia prachova napln ale vaha projektilu i napriek silnejsiemu vybuchu je na taku vzdialenosti dosti zradna. A ked si k tomu pripiseme ze 98% alkajdakov v iraku su chlapci co drzia zbran v ruke malo, nieto este profi vycvicenych, tak je to blamaz. A este v STOJI!!!!! Manici s SVD stali v budove, to nemas sance trafit ani ked sa potototo... :)

NO, nijaky flame :) len proste som to musel napisat :wink:

Cyril

Příspěvek od Cyril »

tomy45: muzes mi doporucit nejakej dobrej valecnej film z jiny, nez Americky produkce? (Rusko, Evropa) Nevis o necem fakt dobrym? Dik

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Je to americké , ale Apocalypse Now je pro mě skoro nepřekonatelný válečný film. Naprostá psychedelie ...

BS

Příspěvek od BS »

Tommy: no valecny filmy to je lehce moje uchylka, takze taky toho mam uz hodne nakoukano.. ja jsem BHD videl asi 5x, a kdyz jsem na to koukal tedka naposledy, tak z toho mam pocit, ze o ulici dal nez zuri boj uz neni po valce ani vidu ani slechu. je tam malo jednotek amiku, je to takovy lehce Rambo styl, kdy jednotaka o 50muzich vymlati cele mogadischo, kde je x desitek tisic rebelu. ja proti tomu filmu nic nemam, taky se mi libi, ale uz z nej nejsem tak vodvarenej jako kdyz jsem to videl poprve nebo podruhe. pusobi to jako takova nucena oslava americkejch vojclu, coz bohuzel je podobne jako ted v nove serii Band o fBrothers, Pacific.

Saving private Ryan je samozrejme super, a na to se vzdy rad podivam. Jinak pro mne jednoznacne nejlepsi vojensky film, resp serie, je Band of Brothers, a klidne se muzem hadat :D

fova

Příspěvek od fova »

BS píše:Black Hawk down, uz je film poplatny dobe, protoze ty neprilis kvalitni efekty, ktere tma jsou jsou imho spise na skodu veci, co se tyce roli, tak tam defacto zadna hlavni role neni.
V tom vidim jeho velke plus. Zadni supehrdinove, ale obycejni lide, kteri chteji udelat svou praci a jit domu.
BS píše:Pokud co nejrealnejsi valku, s excelentnima hereckejma vykonama, rezii, kamerou, atmosferou, atd..tak jednoznacne Band of Brothers, ale to uz mluvime zase o necem jinem, ze ano ;-]
Band of Brothers mam take moc rad, ale nechapu, v cem je Black Hawk Down mene realny.
BS píše:Tommy: no valecny filmy to je lehce moje uchylka, takze taky toho mam uz hodne nakoukano.. ja jsem BHD videl asi 5x, a kdyz jsem na to koukal tedka naposledy, tak z toho mam pocit, ze o ulici dal nez zuri boj uz neni po valce ani vidu ani slechu.
No ale presne tak to tam bylo. Ten film je natocen podle skutecne udalosti. Jsou o tom i dokumentarni porady na You Tube
BS píše:je tam malo jednotek amiku, je to takovy lehce Rambo styl, kdy jednotaka o 50muzich vymlati cele mogadischo, kde je x desitek tisic rebelu.
Tak tohle tvrzeni vubec nechapu. Ja uz jsem to take videl alespon 5x a muj dojem naopak je, ze amici dostali hrozne na zadek a byli radi, ze z toho vubec dostali ty lidi ven. Kdyby nemeli obrovskou podporu ze vzduchu a od spratelenych armad, asi by tam zarvali vsichni.

kexik

Příspěvek od kexik »

band of brothers je len vydarena serialova verzia prastareho Bridge Too Far, co je imo najlepsi vojnovy film vobec. ale band of brothers mam moc rad a zda sa ze aj pacific sa celkom da. no a najlepsi neamericky vojnovy film bude asi stalingrad. inak samozrejme full metal jacket, deer hunter, das boot, pianist, atd atd. je toho mrte co je lepsie ako black hawk down. dnesne vojny totiz nie su emocionalne o nicom, kedze mier strazia atomovky. v WW2 islo o skutocnu zachranu obcianskej spolocnosti
jo a moc dobry odkaz ma aj born on the fourth of july

Odpovědět