Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět

dendy
Vybavení

Re: Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Příspěvek od dendy »

cyril tak 911 no, to je komplikovane... netvrdim ze verim vsetkemu , fakt je ze problem doveryhodnosti tam je na oboch strankach - na jednej strane fanatik
moore a extremisti schopny verit fakt blbostiam na druhej americka vlada ktora na tej udalosti ziskala zo vsetkych najviac a hromada preukazatelnych nezrovmalosi v oficialnej verzii.. kazdy nech veri comu chce , pravdu sa aj tak nedozvieme :)

a podobne je to myslim aj s kajinkom... ludia co v tom vtedy boli mozno zapleteni su dnes ctihodny podnikatelia ktori davaju peniaze na charitu a sponzoruju politicke strany.. nedavno bol v telke dost slusny rozhovor o modernej mafii a ludoch ktori skutocne stoja v pozadi (nie o pesiakoch typu hlavohrude) s nasim novym prdzidentom policie Spisiakom (prezyvanym aj slovensky cattani) a vo svetle veci co hovoril mi na pribehu filmoveho kajinka nepride absolutne nic nerealisticke alebo preexponovane...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

The Book Of Eli

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Včera jsem se byl podívat na http://www.csfd.cz/film/254156-pocatek/ Ještě před pár dny tuším 9. místo v ČSFD, aktuálně 11. Samozřejmě to nic neznamená, snad jen, že po počátečním nadšení si mnozí uvědomili, že vizuálně je to žánrový standard, popcornový příběh z patřičnou americkou dávkou emochvilek. Nejvíc mě bavila hudba Hanse Zimmera. 8) Fajn zábava na nedělní odpoledne, ale letos už jsem asi přeDiCapriovaný, nebo Leo začíná být ve svých bijácích čím dál tím víc stejný...jinak si totiž neumím vysvětlit, proč jsem z jeho výkonů měl občas pocit, že se dívám na některé scény z http://www.csfd.cz/film/235492-proklety-ostrov/ jenom zasazené do jiné doby a prostředí. Tenhle příběh ale možná pojede dál, konec je optimálně nastavený na dvojku. :)
PS: Jo a zapomněl jsem napsat - pro server věnovaný zvuku - to nejdůležitější, že tentokrát už i mně nejvíc kazil zážitek z filmu neuvěřitelně hlasitej zvuk, kterej ve vyšších řadách sedadel navíc postrádal basy, takže to nemělo ani ty pověstný "koule", ale jen nepříjemný řezavý frekvence. Když k tomu přidám chvílema neostrej obraz, páč chlapec promítač je buď línej to seřídit (pokud to tedy umí), nebo má voko z kašparovy krávy, tak nezbývá, než si taky říct - zlatě doma u HD placky... uff to se mi ulevilo... :mrgreen:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter »

na pocatku sem byl vcera a opet zklamani, nevim vubec co jsem teda cekal ale opet spousta scen kde na prvnim miste je akcni pusobiva scena a pak nekde zatim logika...

ale potrebuju se na ten film kouknout jeste jednou abych zjistil kolik kravin tam je doopravdy,nektery jsou jasny hned o nekterejch se jeste musim presvedcit:)

u tehle filmu mi prijde ze ve scenari spolihaj na to ze prumernej americkej divak je tak rozsvihanej propletenosti scenare ze nestiha premejslet jestli to vubec dava smysl nebo ne...ja chci bejt ale rozvihanej tim ze pres to jak je to to slozity to vsechno furt sedi sakra...pritom u tech nejpodsatnejsich kixu by stacilo aby nekdo trochu premejslel...

Fractal

Příspěvek od Fractal »

ad Inseption: no... mě štvaly hlavně dvě věci: to, že hrdinové nakonec vždycky našli řešení o kterém předtím "nevěděli" a co mě dohání k šílenství je, když do tebe pere 5 chlapů 5 minut z 5 metrů samopalem a netrefí se :shock: ...ty souboje byly víc unreal než celý dream trip :D

hudba byla just ok, je fakt že bez ní by se to sesypalo jak rumunská kadibudka, ale zas nebyla tak super cool, jak sem očekával

na mě moc hype, přeefektované, rádoby překomplikované ale přitom prázdné, nadruhou stranu jsem se bavil, krásné stavy beztíže, pěkné zpomalené pády, místy srandovní a dobré hlášky, zývl jsem jenom jednou (někde uprostřed)

Cobbova manželka mohla být více vyšinutá, něco ve stylu The Exorcist, ještě tam chyběla matrixovská kamera a nějaký psychedelický swirl tunel při upadání do snu :D

jo a stejně to stálo za hovno protože to nebylo 3D :-D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Fractal píše: a co mě dohání k šílenství je, když do tebe pere 5 chlapů 5 minut z 5 metrů samopalem a netrefí se :shock: ...ty souboje byly víc unreal než celý dream trip :D
Tak to je jedno z povinných filmových klišé :)

- Po hlavním hrdinovi střílí ze samopalů, ani jedna kulka ho nezasáhne, zatímco on střílí z revolveru a trefí téměř pokaždé.

případně:

Hlavní hrdina je neprůstřelný a nikdy mu nedochází náboje. Když už mu dojdou, zůstane mu jeden na poslední dramatický výstřel, kterým skolí padoucha.
Pokud útočí více padouchů najednou, hrdina vždy bojuje jen s jedním – či dvěma – ostatní milostivě čekají až jejich kolegové odpadnou a až poté se na našeho hrdinu vrhnou.
Bomba vždy přestane tikat 1 sekundu před výbuchem.
Nehledě na to, kolik jim zbývá času či že kolem zuří boje, hlavní hrdina má vždycky dost času, aby se romanticky rozloučil/přivítal se svou milovanou.
Pokud má ve finálním souboji zloduch navrch a hrdina je pokořen, tak místo, aby ho padouch zabil, začne se “vykecávat” o tom, jak zneužije/zabije hrdinovy blízké, což hrdinu vyprovokuje a padoucha zabije.
Každý asiat dokonale ovládá kung-fu i když je mu devadesát

:)

A ještě trochu detailněji na téma zbraně :

Hlavním postavám nikdy nedojde střelivo a také nemusí znovu nabíjet.
První výstřel či dávka od lumpa vždy mine, a je zařazen jen aby oznámil, že se bude bojovat.
Ruční granáty lumpù dělají hluk a kouř, leč žádnou škodu; granáty klaďákù jsou ničivé, leč selektivní; zneškodní tanky, ale neublíží házejícímu, i když si jeden pustí na palec u nohy.
Pokud je hrdina vystaven směšně vysokému počtu střelcù s rychlopalnými zbranìmi, všichni minou i při mnohých pokusech. Pak hrdina vytáhne pistolku, která vypadá jako hračka, a začne odstřelovat lumpy jednoho po druhém na vzdálenost přes pùl míle, zpravidla je zasahuje doprostřed čela.
Postavy střelené brokovnicí odletí nazad nebo vzhůru a dozadu vzduchem - nehledě na fyzikální zákony.
Kulky vyňaté z obětí přestřelek a ukázané na kameru nejsou nikterak deformované nárazem - někdy dokonce zahrnují i nábojnici.
Střely vypálené na zadek vozidla způsobí, že palivová nádrž vybuchne.
Kulky vypálené na přední sklo nejsou nikdy svedeny jiným směrem; vždycky prostřelí sklo a zasáhnou zloducha do čela. Pokud řídí klaďák, stačí, když se jednoduše přikrčí, aby se jim vyhnul.
Střely vypálené na chlápky schovávající se za rohem nikdy nesviští kolem, nýbrž vždy trefí rok budovy blízko tváře postavy.
Kulky vypálené ve westernu, jež netrefí postavu, se vždycky hlučně odrazí a kvílí.

:mrgreen:
Naposledy upravil(a) Ivo dne 17 srp 2010 00:14, celkem upraveno 2 x.

Fractal

Příspěvek od Fractal »

Ivo: jojo, ale tady to bylo hodně přehnané, a přitom tam střílení typu rambo nemuselo být imho

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ale když už jsme u těch klišé, nejvíc se mi líbí toto:

Zvoní telefon. Hrdin(k)a bere sluchátko. "Haló. Ano. OK. Jo. Díky. Ahoj." (celková doba na lince - pět vteřin).
Hrdin(k)a se obrací k druhé osobé: "To byl John. Říkal, že Marilyn odešla do advokátní kanceláře asi před hodinou, a už by tam měla být. Volal tam, ale Marilyn tam zřejmì nikdy nedošla. Taky zavolal k Billovým, jestli se u nich náhodou nezastavila, ale Bill ji neviděl. John říkal, že ještě zavolá Anne, protože Marilyn říkala, že chtějí dneska s Anne jít cosi shánět. Jestli není u Anne, tak zavolá na policii. Navrhoval, abychom zajeli k Mariovi a poptali se ho, jestli Marilyn řekla Wallymu o té sošce nebo ne. Ale myslí si, že asi ne, protože Marylin Wallymu nevěří, věří jenom nám a Fransiscovi. Taky navrhoval, abychom se spojili s Fransiscem..."

případně:

Pokud se přeruší telefonní linka nebo nìkdo nečekaně zavěsí, komunikační kanál lze obnovit zuřivým bušením do vidlice a voláním "Haló? Haló?"
:mrgreen:

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Ivo: jo a kdyz hrdina nekomu vola, vzdycky to ten nekdo zvedne tak vterinu potom, co si hrdina da telefon k uchu...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

to je dobre s tym soundtrackom :-))) ktovie ci je to fakt takto oslahnute alebo je to len nahoda ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

dendy píše:to je dobre s tym soundtrackom :-))) ktovie ci je to fakt takto oslahnute alebo je to len nahoda ...
Já myslím že je to naprostá nesouvisející náhoda ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Cyril píše:Ivo: jo a kdyz hrdina nekomu vola, vzdycky to ten nekdo zvedne tak vterinu potom, co si hrdina da telefon k uchu...
Ano, a když hrdina kamkoliv ve městě přijede, vždy hned automaticky a bez problému zaparkuje na daném místě, kde je vždy volno :) Auto samozřejmě nezamyká ...

Odpovědět