Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
peteness

Re: Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Příspěvek od peteness » 18 dub 2011 23:26

The American - artový film s Clooneym. Moc pěkný.
http://www.csfd.cz/film/266940-american/ hudebni ukazka z filmu (Cuby and the Blizzards)

peteness

Příspěvek od peteness » 10 kvě 2011 22:08

Banksy: Exit Through the Giftshop

http://www.csfd.cz/film/272894-banksy-e ... -giftshop/
britský dokument, je to celé na youtube, worth seeing!

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 kvě 2011 11:16

peteness: k tomu Americanovi s Clooneym... Bacha SPOILERY :) Super atmosfera, ale dej a pointa jsou vazne divny a nelogicky... dobre, tak ho chteli zabit (proc ale? to tam nevysvetlili!), no tak proc ho normalne nezabili? Podle me zabit nekoho nemuze bejt az tak tezky, kdyz to nekdo fakt chce udelat. Je tisice prilezitosti, ne? Spis aby ho pak nenasli (myslim telo, resp. vraha), to uz asi musi bejt tezky. No a oboum temhle vecem odporuje ta nesmyslna exhibice jak z jamese bonda - zenska v podpadkach strili z veze kostela pred stovkou lidi, navic tak, ze by tou jednou ranou zabila i tu prostitutku a tak dva dalsi lidi za nima v tom pruvodu. A proc by si na tohle nechavala vyrabet zbran? Si mohla nakou privezt... proste mi to totalne nestymuje. Ale mozna mi neco unika? Kdyby to tam aspon nak vysvetlili, jakoze treba to bylo cely podle nejakych mafianskych zakonu cti nebo nakej podobnej slint. Takhle mi to ale totalne nedava smysl a zklamalo me to. Dal sem vsude cetl jak to ma dokonalou kameru... no nevim, jako samozrejme nadprumer, ale staci se treba podivat napriklad na Antikrista a to je nesrovnatelnej rozdil... to je dokonala kamera... prijde mi, ze si to na "artovej" film spis trosku jen hraje... ale asi to stoji za videni, to jo - kvuli atmosfere

P. S. podobnej motiv, a podle me genialne zpracovanej je v bajecnym filmu V Bruggach (uz sem tu o nem basnil a kexikovi se tusim libily kozy hlavni hrdinky, to jen tak mimochodem)

peteness

Příspěvek od peteness » 12 kvě 2011 16:16

Cyril: mam rad Clooneyho, takze absenci pointy tomu filmu odpoustim. Bavi me ta atmoska a to pomale tempo. Zabijacky pribeh se k tomu ani moc nehodi, pravda. Treba to puvodne byl ciste milostny pribeh, ale producenti si kvuli prodejnosti vyjednali trochu krve, co ty vis :)

BS

Příspěvek od BS » 30 kvě 2011 10:01

Proklety ostrov

http://www.csfd.cz/film/235492-proklety-ostrov/

Docela na bednu film, ale je to mazec, ostatne jako vsechno od Scorseseho.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 kvě 2011 10:26

mne sa nezda ze by american nemal pointu.. mne sa skorej nepacilo ze ju mal prilis jasnu, jednoduchu a prvoplanovitu.. ja mam rad filmy ktore trosku prekvapia na zavar.. tuto bol od prveho momentu presne jasne jak to dopadne ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 kvě 2011 10:46

Prokletý ostrov je nádherný film ... A je to typ filmu kde nejde moc o příběh, pointu atd., ale kde každý okamžik je sledem nádherných obrazů vrcholného filmového umění, každý dialog, gesto nebo výraz obličeje dokonale vycizelovaný atd. Něco jako Vesnice apod. Třeba samotný úvod, příjezd na ostrov, to je síla , ta dramatická hudba hudba do toho .... nebo čajový dýchánek za doprovodu Mahlerovy hudby ... Pro mě jeden z nejlepších filmů za několik posledních let (vedle Imaginária Dr. Parnasse ... A když jsem to viděl poprvé, závěrečná pointa mě velmi překvapila, do posledního momentu jsem si nebyl jistý

Včera jsme koukali na tenhle filmeček http://www.csfd.cz/film/271732-klamac-srdci/ Moc pěkné, veselé, pohodové, inteligentní. Velmi jsme se pobavili (i přeš silně klišoidní závěr). A hlavně konečně - NEamerické :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 kvě 2011 11:03

Hmm, no mne prijde ze v pripade prokletyho ostrova si Scorsese vybral slabsi chvilku, but that's just me...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 kvě 2011 11:27

Pro mě jsou nejsilnější chvilky Scorseseho Poslední pokušení Krista a Kundun ... Slabší Gangy New Yorku, Mis Hrůzy atd. Prokletý ostrov mě moc potěšil. Snad jen toho Capria bych už docela oželel, hraje všechno pořád stejně ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 kvě 2011 11:30

prekliaty ostrov, jo to bol jeden z tych filmo co po 15 minutach pozerania clovek presne vie pointu a ako to skonci... podobne ako pri shyamalahovej village .. to je jediny problem tych filmov.. inak atmosfera super, herecke vykony fajn (na rozdiel od iva diCapria mozem, aj Pociatok len vdaka jeho vykonu neradim medzi prepadaky v osobnom scifi rebricku) ale proste - co uz ked po 10-15 minutach clovek vie koniec ...

jo cez weekend som si dal maraton a precital znovu simmonsovu sagu Hyperion/Endimion.. a nadobudol som uz 100% presvredcena ze toto nemoze dopadnut inak len ako totalny pruser :) http://www.csfd.cz/film/269747-hyperion/diskuze/

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 kvě 2011 11:40

Dendy: stejnej pocit mam z Neuromancera (Hayden Christensen? boze boze...)
Proc to sakra nenechali delat Chrise Cunninghama, kdyz o to stal...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 kvě 2011 11:44

dendy píše: co uz ked po 10-15 minutach clovek vie koniec ...
To může vadit u nějaké kriminálky :) Ale u takových filmů mi to vůbec nevadí ... naopak ... při znalosti pointy si člověk některé scény a pasáže užívá úplně jinak ... Třeba Village je uplně nesmyslně označen jako "horor", což je blbost. Spousta lidí k tomu přichází s tímto očekáváním a s předtuchou napínavého příběhu. A jsou pak zklamáni a stěžují si. Ale o to tam přitom vůbec nejde ... Je to spíše sled poetických fantaskních obrazů, vibrující atmosféry a opojné hudby ... :)

Inception jsem začal sledovat 2x a 2x mě to přestalo v půlce bavit (vysloveně mě to tou umělou intelektuální překomplikovaností dráždilo) :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 kvě 2011 11:48

Kermitak píše:Dendy: stejnej pocit mam z Neuromancera (Hayden Christensen? boze boze...)
Proc to sakra nenechali delat Chrise Cunninghama, kdyz o to stal...
uff Neuromancer ?? to som ani nevedel ze sa chysta.. a cunningham o to stal a nedali mu to.. ach.. tak zadelano na dalsi pruser .. skoda

Odpovědět