Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
rastis

Re: Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Příspěvek od rastis » 06 led 2012 22:54

mONOGRAm píše:konecne som sa dostal k tejto Pythonackej klasike -

http://www.csfd.cz/film/3306-zvahlav/

salene!
ani by som nepovedal, ze je to Pythonovska klasika (to je napriklad Brian, ci SV. Gral)... toto je skory Giliamov film, podla mna nie moc podareny...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 led 2012 09:21

http://www.csfd.cz/film/281606-zrozeni-planety-opic/ - moc dobré a ty opice byly neuvěřitelné ... jak to dělali, nechápu, předpokládám že to asi nebyly reálné opice :)

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 15 led 2012 11:15

to nebyly(i) :-) samozrejme to je prace pocitacu ;)
mozna stejny studio, jako delalo "jeffa bridgese" v mladsi verzi pro tron legacy ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 led 2012 13:11

No ale to musí být strašná piplačka ? :)

Asi většina diváků nadržovala opicím ? :) Akorát mně trochu vadil ten konec - skončilo to náhle uprostřed a vůbec jsme se nedozvěděli jak vlastně vznikla ta planeta opic :wink: Ale jinak parádní film ...

c9000

Příspěvek od c9000 » 15 led 2012 13:26

Mě se to teda ani za mák nelíbilo, bylo to naprosto bez nápadu, kumštu, nějaké té jiskřičky zajímavosti. Navíc jsem celý scénář prakticky předpověděl nekde v půlce filmu, hlášky předvítelné, slabí herci, stokrát ohrané klišé, aneb jak ze staré legendy vytřískat co nejvíc dolarů, navíc to natočily stylem "zlatá pravidla úspěšného hitu". Nechápu, jak to mohlo dostat tak vysoké hodnocení, Asi už v našich kinech neběží moc slušných filmů a tak získávají body průměrná bečká o kterých za rok nikdo ani nevzdechne.

Tohle přesně vystihuje můj pocit z filmu :
"Mně prostě vadí ta celková hloupost, ta představa autorů, že divák sežere všechno, pokud se mu to naservíruje dostatečně rychle a divoce. Část, než Caesar utekl z rezervace, byla srdcebolně hloupá. Část poté, co utekl, už byla jen hloupá. Víte, co je humorné? Dokonce i Bitva o Planetu opic z roku 1973 vydělala pětinásobek svého rozpočtu, zatímco tento skvost sotva trojnásobek. Herci jsou nepříjemní, nebo nudní, nebo nesympatičtí, opice jsou výrazně uměle počítačové, příběh vypadá jak z pera mastné skvrny, která zůstala na papíře od turistickýho salámu. Upřímně řečeno to je snad i horší, než televizní seriál o Peteovi a Allenovi a Galenovi z osmdesátých let. A tak mi nezbývá, než zakončit (podobně jako ve filmu byla zakončena romantická linka) tedy trapně a hloupě, v mlze a na mostě: "- Počkej! - Co? - Buď opatrný!"
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 led 2012 13:32

Nevím, mně to přišlo hodně dobré ... Jsou filmy, které člověk sleduje jedním dechem a je v napětí a strhne ho to ... tohle byl pro mě jeden z něch (předtím třeba zmínění Lovci hlav, Obhájce apod.). Pak jsou filmy, kdy to bud vypnu anebo při tom občas dělám něco jiného, takové průměrné ... a pak jsou úplné neuvěřitelně nudné úchylnosti, na které se koukat nedá (třeba Melancholia apod.) ...

Co který film vydělal vůbec nesouvisí s jeho kvalitou, většinou naopak ... Třeba Avatár byl pro mě totální srajda ... barvotiskový kalkul na entou ...
Poslední pokušení Krista nevydělalo skoro nic (za minimálních nákladů) a je to pro mě jeden z vrcholů ... apod.

A pak jsou filmy, ve kterých csfd obec hledá uplně něco jiného než jsou (např. úchvatná Vesnice) a v porovnání s trapárnami typu Batman (temný rytíř), Kick Ass, Kill Bill apod. jsou hodnoceny velmi nízko ... a z těch druhých zmíněných se dělají nadhodnocené kulty ...

Jen mé dojmy ...

c9000

Příspěvek od c9000 » 15 led 2012 13:40

No je to samozřejmě o vkusu, mám rád "podařené" tuctovky ,, třeba nový StarTrek je tuctovka jak vyšitá ale baví mně jak to je udělané, žádné zbytečné scéný, žádný zybtečný prostor pro romatiku a rěšení mezivztahových situací, lodní důstojnice a kapitána. Prostě akční nábuch od začátku do konce... Ale nová planeta opic, připomíná mi to film Spiritm ten byl teda horší než planeta opic, ale celou dobu jsem si u toho snímku říkal "bože kdybych měl rozpočet jako měl autor asi bych se pověsil za žebro do průvanu za to co jsem natočil.....

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 led 2012 13:42

Mně se třeba Burtonova Planeta opic líbila více než ta původní ...

matucha

Příspěvek od matucha » 15 led 2012 13:59

Podle me to je taky precenovanej film. Digi opice z lidi se jim povedly dobre, zbytek pro me postradal cokoli, co by me prislo zajimavy. Je hromada serialu, ktery maj zajimavejsi zapletky/vyvoje pro jednotlivy dily nez tenhle film.

STi

Příspěvek od STi » 15 led 2012 14:07

vcera som kukol Drive a dostalo ma to. umelecke, hypnoticke, akcne s uplne paradnou hudbou. perfektni herci. nic mi tam nechybalo. pre mna velke prekvapenie
FB | SC | T

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 led 2012 01:04

Dnes sme si so synom dali ROBOTS a UP .. obe moc dobre ..

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 16 led 2012 13:02

za posledny tyzden novy Almodovar - http://www.csfd.cz/film/282333-kuze-kterou-nosim/

neobvykle malo kecania a emocii 8)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 16 led 2012 14:08

Pytkin píše:... UP .. obe moc dobre ..

Jo :lol: zvlášť Dogova sólo mise. Dabing perfektní!

P.

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 16 led 2012 18:59

Tak já včera koukal na The Help a Senna. Obojí u mě pět hvezd bez debat. Možná Senna už byl trochu vleklej mistama, ale jeho místy až misteriozni odkaz na mě opravdu zapůsobil. A to opravdu nejsem žádnej fanoušek f1, i kdyz do sportovnejsich aut trochu blazen jsem.

c9000

Příspěvek od c9000 » 16 led 2012 21:44

Hříšné noci...
http://www.csfd.cz/film/155-hrisne-noci/
Dobrá oddychovka.

Odpovědět