Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Příspěvek od Ivo »

Uff teda .... Něco tak neskutečně napínavého už jsem léta neviděl ... nenápadný začátek, člověk čeká takový polozábavný filmeček o zlodějíčkovi obrazů a pak se z toho stane něco tak mrazivého, nečekaného, stále se stupnujícího, že jsem místy ani nedýchal a v některých místech si musel zakrývat oči ... Bez všech hollywoodských omáček a klišé .. Opravdu doporučuju :) 100% thriller ... a může směle konkurovat nejlepším hollywoodských thrillerům dnešním i minulým ...

http://www.csfd.cz/film/294372-lovci-hlav/

biscuit

Příspěvek od biscuit »

videl a souhlasim, az na to zakryvani oci ;) ale to vysvetleni na konci jsem stravil jen proto, ze jsem nenarocnej a vdecnej divak ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Se zakrýváním jsem myslel scenu na venkovském záchodě :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

pete ness: ja odchazeni videl jak ho ted davali v tv a moc se nam to se zenou libilo. Clovek asi musi mit za sebou trochu zkusenosti s dadaistickymi autory, aby to pro nej bylo stravitelne. Neni to samozrejme klasicky film a nejedna se o vypraveni pribehu. Je to spis mnohovrstevna alegorie neskutecne prospikovana spoustou odkazu a souvislosti. Myslim, ze se na to rozhodne jeste parkrat podivam, protze napoprve tam urcite nejde stihnout vsechno.

V noci jsme koukali na Mesto Andelu. Mam z toho trochu smisene pocity. Film je to rozhodne zajimavy, ale hrozne divne na mne pusobila skoro az absence emoci v celem filmu, coz ale treba muze odpovidat Brazilske realite. Ostatne, kdyz deti vrazdi deti, tak tam asi uz pro emoce neni moc mista.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

nesmejte sa mi, ale konecne som videl Big Lebowsky a je to parada 8)

delay

Příspěvek od delay »

Auta 2 - nechápu to, ale tenhle scénář přeci nemůže být pro děti...

peteness

Příspěvek od peteness »

Amorph: beru to tak, ze to neni jen tak nejaky film, ale reziroval ho Havel. Tudiz jako od byvaleho vyznamneho prezidenta cekam vic v tom smyslu, ze se jasne vyjadri, co je dobre a co spatne. Misto toho je to udelany tak, aby si tam kazdy neco hledal za tim - jenze tam si muze kazdy domyslet neco cokoli. Tohle se ti na tom zrejme libi, mne to tam spis vadi. Ale je to ciste muj subjektivni pohled, nikomu ho nevnucuju. Nakonec proc Havla precenovat, vzydt je to obycejny maly clovicek a vzdycky byl a zustal. Ani toho prezidenta moc delat nechtel, proste ho k tomu lidi dokopali, stejne jako by tam dokopali treba Karla Gotta, kdyby to povazovali za prinosne.
Docela dobre to rozebira Just tady v diskusi o Havlovi: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1031 ... 051/video/

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

delay : moj 5.5 rocny syn sa vytesuje z CARS2 .. takze asi to deti zachytavaju ..

Wohma

Příspěvek od Wohma »

pete ness píše:Amorph: beru to tak, ze to neni jen tak nejaky film, ale reziroval ho Havel. Tudiz jako od byvaleho vyznamneho prezidenta cekam vic v tom smyslu, ze se jasne vyjadri, co je dobre a co spatne. Misto toho je to udelany tak, aby si tam kazdy neco hledal za tim - jenze tam si muze kazdy domyslet neco cokoli. Tohle se ti na tom zrejme libi, mne to tam spis vadi. Ale je to ciste muj subjektivni pohled, nikomu ho nevnucuju.
To myslis vazne? :lol: Taky si u Becketta nebo Woolfove stezujes, ze se nevyjadruji dost jasne?

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

http://www.csfd.cz/film/240522-drive/ ...jednohubka na večer, nějak nerozumím tomu, proč jsou z toho lidi tak vodvařený

http://www.csfd.cz/film/277770-cernobily-svet/ ...nádherná žánrovka, hluboký příběh, tipuju adepta na Oscara... a samozřejmě nesmí chybět skvělé distribuční názvy, CZ i SK :)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Hmm, tak na Drive jsem se chystal, ale po tom včerejším filmu (Lovci hlav, který je pro mě přinejmenším filmem roku) je latka nastavená HODNĚ vysoko :wink:

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Ivo: není to špatný film, jen bych řekl dost klišoidní a přitažený za vlasy... ale na ženský to může fungovat líp :)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Dnes som bol v kine na Perfect Days a konecne som zase videl po dlhej dobe jeden prijemny a nezamindrakovany cesky film .. fajne ..

miki23

Příspěvek od miki23 »

Ivo: určitě Ti laťku podtrhne další severský snímek Nokas.

Pánové v polovojenských róbách, starší i novější palné zbraně, hromady eur, valut a dluhopisů, bez hollywoodu a disneylandu
a k tomu skvělá hudba domácího "Biosphere", více verbovat netřeba!

http://www.csfd.cz/film/280144-nokas/

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm »

konecne som sa dostal k tejto Pythonackej klasike -

http://www.csfd.cz/film/3306-zvahlav/

salene!

Odpovědět