Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
PELF
Profesionál

Re: Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Příspěvek od PELF » 23 čer 2012 22:02

třeba se tý temnoty dočkáš v pokračování http://www.novinky.cz/kultura/271253-pr ... ojkou.html
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

matucha

Příspěvek od matucha » 23 čer 2012 22:23

Me treba kupodivu Lost bavil a nechapu, co se tady stalo. Vubec sem se nejak nedokazal vzit do deni na platne.

Charakteři se tam chovaj dementne a nekonzistentne.

Atmosfera povrchni, ani naznak tajemna, napeti nebo psychotickejch momentu. To ve spojeni s nijak zvlastnim pribehem vyvolava otazku "proc proboha?".

Je teda rozhodne na co se divat, nektery "grafiky" a napady ve vizualech to ma opravdu uchvatny. Jenze je to vetsinou hodne POP (lepsi slovo me nenapada), barevnounky, hezounky cistoucky. Min uveritelny. Na me rozhodne fungovala spinavejsi estetika ala alien1 mnohem vic.

Dalsi velky minus ma u me hudba, zas dalsi nuda. Stary kousky byly vzdycky tak vyrazny v hudbe a zvuku. Tady nic takovyho neni. Jedinej intenzivni zazitek jsem mel ze silikonovy boure, moc fajn hustota ;). Zvukovy efekty taky nuda, funkcni a zapomenutelny. Skoda.

Musim rict, ze sem se v tom kine nenudil, prometheus na me nahrnul hodne materialu a bylo o cem premejslet. Ale ne teda v tom smeru jak jsem se tesil a ne v tom smeru jakej jsem ziskal dojem z rozhovoru a traileru. Mimochodem trailery se mi naopak hodne libej po vsech strankach, kdez by ten film byl stejne emotivni a psycho.

Pro me teda zklamani velky, ktery snad trochu zmirni prodlouzena verze. Taky maj byt dalsi dva filmy (!), ktery se snad vydaj lepsi cestou.

Vlad

Příspěvek od Vlad » 23 čer 2012 22:36

Promethea jsem videl minuly tyden a souhlasim s Kermitakem - ani Directors cut to asi nezachrani. Nicmene tech 20 minut navic muze hodne odhalit:
Obrázek
(pro ty kdo to nevideli - tahle scena v kine chybi)

http://movieline.com/2012/06/11/ridley- ... ended-cut/

Druhe pokracovani snad bude o necem jinem (myslim scenar) ale mam pocit, ze se to od puvodniho Vetrelce posunulo jinam. Mozna mel Ridley natocit Promethea bez Vetrelciho odkazu, jako nove scifi o nasem geneticky modifikovanem pocatku

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 čer 2012 01:11

wow .. podla toho co tu pisete , sa mi ten film bude dost pacit .. nech uz to je na BD ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 čer 2012 07:51

Pytkin píše:wow .. podla toho co tu pisete , sa mi ten film bude dost pacit .. nech uz to je na BD ..
Taky mám pocit že se na to s malým rádi podíváme, ale taky počkám na HD, do kina mě už nikdo nedostane :wink:

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 24 čer 2012 10:20

Přesně tak, jakmile někdo začne "řešit" kvalitu scénáře u filmu, který je v duchu všech Vetřelců v podstatě jen další vyvražďovačka, nějak tomu nerozumím... pár nesmyslů tam samozřejmě vždycky bude (např. "sportovní výkony" bez mrknutí oka po vykuchání břicha :) ), ale naštěstí vím na co jdu a užívám si scifi vize a audiovizuál, které z mého pohledu asi jako jediné tenhle žánr můžou posunout někam dál. A toho se mi tady dostalo vrchovatě!!! Ale chce to vidět opravdu ve 3D, které v tomhle žánru i filmu funguje dokonale. Myslím, že doma na bluray to už nebude takový zážitek, tam už se citelněji projeví to "chybějící hororové tajemno", které do Promethea sice mr. Ridley asi chtěl dostat v mnohem větší míře, ale jak jsem někde četl, přístupnost od 18ti mu studio nepovolilo... holt taková je doba.. je potřeba vydělat na co největší mase, při skomírajících návštěvnostech bijáků...
Vlad, Matucha: díky za videa!
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 čer 2012 10:27

3D ma viac otravuje, ako bavi.. Preto my BD uplne postacuje.. A zvuk mam doma lepsi.. Preto chdim do kina len na ceske komedie.. Akcne veci radsej v klude doma..

matucha

Příspěvek od matucha » 24 čer 2012 10:45

Ja byl v kine po strasne dlouhy dobe a byl to pro me nezvyk... rozhodne zas dlouho do kina nezavitam, mnohem vic mi to vyhovuje doma.

Argument, ze scenar/pribeh/logika se prece u filmu nema resit jsem cekal. Proti gustu zadnej disputat, ale u neceho co ma byt AAA+++ scifi tyhle veci proste fungovat musej (aspon v mojem svete). Tohle je fakt Bckovej film s vizualitou AAA.

Tohle to dobre shrnuje (kdo nevidel film, nekoukejte):

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 24 čer 2012 11:11

ja po tom čo som si tu prečítal neviem či si to vobec stiahnem a nie že do kina.. po transformers som si povedal nikdy viac.. do scifi som sa zamiloval kedysi davno cez knižky a myslim že nič nespravi take zimomriavky ako dobry scenar, efektov je dnes všade plna prdel, ten "neuveritelny svet" musí sršat z charakteru postáv, z toho čo hovoria a ako sa chovajú.. že scifi je o efektoch a zvuku je imho kravina

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 čer 2012 11:34

Tak Transformers to je myslím jiná liga (mentální 5.-6. cenová skupina - úděsné, koukal jsem na s malým a bylo mi místy z těch postav a dialogů na blití), to se myslím s Prometheus a spol srovnávat asi nedá ...

matucha

Příspěvek od matucha » 24 čer 2012 11:50

Pres vsechno negativni, co jsem o tom napsal si myslim, ze na to stoji za to jit. Rozhodne to chci este videt jednou doma a rozhodne chci videt prodlouzenou verzi. Bylo to v necem tak zvlastne komplikovany, ze tam zrejme este bude co objevovat.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 24 čer 2012 12:54

tak doma si to hadam dám.. len po TF som si povedal že už nechcem vidiet film kde sa prdí na scenár a vsadza sa na efekty a hlavne je tam odignorovaný povodný príbeh ságy ktorú mám rád..
Ivo píše:Tak Transformers to je myslím jiná liga (mentální 5.-6. cenová skupina - úděsné, koukal jsem na s malým a bylo mi místy z těch postav a dialogů na blití), to se myslím s Prometheus a spol srovnávat asi nedá ...
TS je moja srdcovka už od detstva, na ten film som sa neuveritelne tešil, hlavne na sceny z vesmiru, ktore sa nakoniec vobec nekonali.. povodny TS sa odohravali jak na zemi tak vo vesmire a vždy to bol unicron vs. cybertron (ktory vo filme tiež neboli), prave na tych som sa tešil najviac a miesto toho som pozeral na nejakú idiotsku modelku jak po svojich chabých nožkách uteká megatronovi a on ju nemože dobehnut..
Naposledy upravil(a) ReaktoplazmAR dne 24 čer 2012 12:55, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 čer 2012 12:54

Mne sa pacia vsetky tri transofrmers ..

Odpovědět