Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 »

Moc se mi líbil film Falco (ten rakouský zpěvák), který jsem shlédnul včera v rámci třetího ročníku festivalu německého filmu Der Film v kině Světozor. Možná to budou dávat i v normálních kinech, premiéra by měla být 9. října, o tom ale nemám bližší info.

Obrázek

CSFD:
Falco - Verdammt, wir leben noch!

Falcovy nejslavnější klipy:
Falco - Out Of The Dark

Falco - Rock Me Amadeus

Jestli to někoho zajímá, zde je má mini-recenze:

Snímek mapuje kousek z Falcova dětsví, už tehdy chtěl být slavným hudebníkem, ale pak už hlavně jeho hudební kariéru.Představitel Falca, Manuel Rubey, je mu v určitých rysech dost podobný - třeba při úsměvu, naučil se i podobná gesta. Nechal se po natáčení ostříhat dohola, protože se nemohl zbavit role Falca.

Ve filmu jsou zachyceny nejdůležitější momenty z Falcova života, film má moderní střih a v určitých chvílích používá velmi zajímavé počítačové efekty, je jich ale málo, což je dobře.
Myslím, že je to řemeslně poctivě zpracovaná a dobře zrežírovaná biografie. Falcovy skladby, které ve filmu zazní, se mi zdály zremasterované a vyčistěné, protože originály mají zvuk poplatný době, není úplně nejlepší.

Je to výpravné, plné děje, ukazuje to Falcovy stinné stránky, jaký opravdu byl, jak propadl alkoholu a nedokázal se pořádně rozhodovat, díky chlastu a drogám.
Krásná je třeba jedna scéna, kdy Falco pracuje do noci na nějaké skladbě, příjde k němu žena a řekne "Pojď už spát". On odvětí "Já jsem hudebník, musím pracovat, nemám pevnou pracovní dobu, zítra musím jet nahrávat" A ona mu odpoví "Ty jsi přece Falco, ty poroučíš, ty řekneš, kdy a co se bude nahrávat!" Parádní moment.

Ve filmu jsou jeho největší hity, je vykreslen jeho přátelský vztah s manažerem, zdá se mi, že tam je vše podstatné.
Na konci je uvedeno, co dělají Falcovi blízcí lidé po jeho tragické smrti. Ta je uvedena hned na začátku a několikrát se vkusně během filmu připomene a vždycky se včas utne, až jí to nakonec kompletně skončí. To je velmi dobře scénáristicky a režisérsky řešené, někdo nad tím opravdu přemýšlel, neodfláknul to.

Mě se to moc líbilo a půjdu na to určitě znovu nebo si koupím DVD. Jediné, co mi trochu vadilo, byly občas moc rychlé střihy, kdy byly příliš rychle ustřiženy Falcovy skladby. Jenže ten film není sbírka Falcových hudebních videoklipů, je to jeho životopis a tak to chápu.
Také mi trochu vadily opakované hádky Falca s jeho ženou, kdy ona vždycky odejde z bytu a Falco jí zase přivede zpátky. To je tam asi 4x, pokaždé skoro stejné, tak to ale v životě bývá - odchody a návraty, hádky a usmíření. Nakonec se s ní rozvede a přinese jí pár milionů marek v kufříku.

Podle mě je to moc hezký životopisný film, takové mám rád, tím spíš, když je o hudebníkovi.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Včera jsem v rámci odreagování koukl na nový film Taken (96 hours) http://www.csfd.cz/film/231978-taken/

a byl to velmi dobrý, stylový a strhující akčnák jako za starých časů. Po malém úvodu a vyhrocení situace se to už v běhu nezastavilo a padouši, zlí Albánci, Arabové a Francouzi se se zlou potázali. Holt nemají unášet dceru bývalém tajnému agentovi :wink: Není to naštěstí Steven Seagal, ale herec té nejvyšší ligy Liam Neeson (např. Schindlerův seznam)

Obrázek

delay

Příspěvek od delay »

V záplavě moderních seriálů se mi tenhle pokus od BBC moc zamlouvá. Viděl jsem dosavadních 5 dílů a fakt se těším na další...
Nechybí sympatičtí herci, neotřelý humor... Kdo rád fantasy, magii a legendy a nelíbil se mu od BBC novej Robin Hood, tak tohle zaručeně zabere.

MERLIN

Obrázek

BS

Příspěvek od BS »

Dneska vecer si dam Utek do divociny

http://www.csfd.cz/film/229841-utek-do- ... -the-wild/

delay

Příspěvek od delay »

Ten bych si dal radeji osobne v reálu :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

delay píše:Ten bych si dal radeji osobne v reálu :)
Včetně finále ? :lol:

delay

Příspěvek od delay »

"Neviděl jsi? Nečti!"

No, když tak nad tím uvažuji z pozice duchovní, tak co jiného mohlo následovat? Připadá mi to fakt logické. Ten člověk z mého pohledu dosáhl konce své cesty v daném životě. Věřím, že kromě bolestí bylo vše v pořádku.

Čili odpovědí na tvou otázku by bylo ANO.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Pridavam se k Ivovi s Taken. Stokrat ohrane tema, ale ma to spad, lidi se nechovaji jako idioti a Neeson je proste cool :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

delay píše:"Neviděl jsi? Nečti!"

No, když tak nad tím uvažuji z pozice duchovní, tak co jiného mohlo následovat? Připadá mi to fakt logické. Ten člověk z mého pohledu dosáhl konce své cesty v daném životě. Věřím, že kromě bolestí bylo vše v pořádku.

Čili odpovědí na tvou otázku by bylo ANO.
No nejsem si tím tak jistý. Mám pocit že na tu cestu ještě ani nevstoupil a měl to jako záměr. To finále jistě neplánoval a asi mu nebylo ani příjemné ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Kermitak píše:Pridavam se k Ivovi s Taken. Stokrat ohrane tema, ale ma to spad, lidi se nechovaji jako idioti a Neeson je proste cool :)

"Neviděl jsi? Nečti!"

:)

"Good luck ..."

"Another 50 for being an asshole"

"We are all Marcos from Trupuia"

"Apologise to your wife ... "

"Winners, please collect your purchases personally ..."

"Please, understand, it was only business, nothing personal ..." "It was very personal to me"
bum bum bum

Jediná věc, co mi přišla trošku přitažená za vlasy (když přijmeme fakt že vystřílí půlku Paříže a v poklidu se vrátí běžnou linkou domů) bylo to, jak rychle jeho dcera pookřála ... dalo by se očekávat dlouhodobé trauma, aleona hned vesele poskakovala ... Upřímně řečeno (jak někdo už napsal v nějakém komentáři) chovala se od začátku tak protivně přiblble, že je otázka jestli za tu záchranu vůbec stála :)

Úvodní scény komunikace s ex-wife mně tak trochu důvěrně připomněly občasnou domácí konverzaci (s in-wife) :) Musím jí to pustit ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ivo píše:Včera jsem v rámci odreagování koukl na nový film Taken (96 hours) http://www.csfd.cz/film/231978-taken/

a byl to velmi dobrý, stylový a strhující akčnák jako za starých časů. Po malém úvodu a vyhrocení situace se to už v běhu nezastavilo a padouši, zlí Albánci, Arabové a Francouzi se se zlou potázali. Holt nemají unášet dceru bývalém tajnému agentovi :wink: Není to naštěstí Steven Seagal, ale herec té nejvyšší ligy Liam Neeson (např. Schindlerův seznam)
to podpisujem, fajny film... najviac sa mi pacilo ked mal ten telefonat s unoscom, nieco ako

- "i haven't money, but i have a special skill, which is a nightmare for people like you"

:-) to bolo paradne :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

dendy píše: to podpisujem, fajny film... najviac sa mi pacilo ked mal ten telefonat s unoscom, nieco ako

- "i haven't money, but i have a special skill, which is a nightmare for people like you"

:-) to bolo paradne :)
"I don´t know who you are ... if you are looking for a ransom, I do not have money. But what I do have is a set of special skills, that I acquired during my long career and that are a nightmare for people like you. If you let her go, I will not look for you. But if you don´t, I will look for you, I will find you and I will kill you" ...... "Good luck" ...

myslím že po těch zaražených hřebících v nohách, napojených na 220V toho gúdlaku pak trochu litoval :wink:

"You need to be focused" :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Bylo to opravdu stylově fajné, strhující a dobré ...

Ovšem film "Válka policajtů" http://www.csfd.cz/film/189556-valka-po ... d-232vres/

který jsem též nedávno viděl, to bylo něco úplně jiného. Nesmírně HEAVY a depresivní. Nic odlehčeného ... ale též špičkové ... úplně s jinou atmosférou než US filmy ...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

ted je nejakej novej britskej film, udajne skvelej, Boy A. lidi sem o tom nezavisle slysel mluvit, ze jako nejlepsi UK za posledni dobu.

Odpovědět