Konec Apple

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
jackies

Re: Konec Apple

Příspěvek od jackies »

Hammond píše:Ty si niekedy skusal sukromne podnikat?
To je vždy má první otázka.
Pokud někdo odpoví ne, končím ihned rozhovor na podobná témata.
Nemá to pražádnou cenu.
Jen mu vždy popřeju ať mu dlouho vydrží ta výsada a luxus být zaměstnancem.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Amen :) Ale zaměstnancem bych přesto nikdy být nechtěl - tj. námezdně pracovat na cizím a navíc pod dohledem :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

SoundsFine píše: Chování firmy Apple je typický hyenismus, který nemá s ideály humanismu (které hlásá na svých promo) nic společného.
toho jsem si teda nikdy nevsiml (ze by se apple snazil prezentovat nejak mecenassky, 'udrzitelne', zelene atp.)...

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

Mám pocit trapnosti, když mám tady a ve všech souvislostech někomu odpovídat, jestli jsem zkoušel někdy podnikat - jakoby někdo nevěřil tomu, co říkám.

Ano, podnikal jsem pár let. Momentálně mám živnost přerušenu. Ještě něco chcete vědět?

vras

Příspěvek od vras »

Mít důvěru ve stát, který vede a pro sebe rozkrádá parta podvodníků, mafiánů a zlodějů (= "vláda" a spříznění kmotrové), který přes úřady každého člověka odírá a šikanuje jak jen může, který díky lobování a korupci způsobil nejvyšší ceny všeho v Evropě
To je rceni lidove a oblibene, lec zjevne zjednodusene. Usvedceni zlodeju prece neznamena, ze cely stat je zlodej. A ceny vetsiny zbozi urcuji cim dal vic spolecnosti a cim dal min stat, kdyz uz jsme u toho.

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

Pokud nekdo zacne se "stat zlodej" bla bla, tak myslim rozumna debata konci. S trockisty, maoisty, stalinisty, libertariany, anarcho-cokoli, neonacisty, klerofašisty a neofašisty se rozumně diskutovat nedá (mnohokrat ověřená zkušenost).

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

A ty se řadíš kam ? Někam úplně mimo běžnou hmatatelnou realitu ?

Hammond

Příspěvek od Hammond »

Symphonic píše:Pokud nekdo zacne se "stat zlodej" bla bla, tak myslim rozumna debata konci. S trockisty, maoisty, stalinisty, libertariany, anarcho-cokoli, neonacisty, klerofašisty a neofašisty se rozumně diskutovat nedá (mnohokrat ověřená zkušenost).
Keby tvojej rodine stat "pravom v prospech ludu" vyvlastnil poctivou tvrdou pracou nadobudnute majetky, pozemky, zhabal a zbural rodinnu fabriku, zatkol a vaznil clenov rodiny atd , mozno by si uvazoval inak.

vras

Příspěvek od vras »

Hammond píše:Keby tvojej rodine stat "pravom v prospech ludu" vyvlastnil poctivou tvrdou pracou nadobudnute majetky, pozemky, zhabal a zbural rodinnu fabriku, zatkol a vaznil clenov rodiny atd , mozno by si uvazoval inak.
Kristepane, to je zas argument. Tady se prece nevede rec o komancich.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

A v čem je to dnes jiné ? Jeden příklad ze sta :

Tomáš Homola (autor)
V EVROPĚ existují tři modely vymáhání dluhů: německý, švýcarsko-britský a český.

NĚMECKO
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 576 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 744 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 372 Kč
Odměna exekutora 595 Kč
CELKEM 3307 Kč
(v přepočtu)
Německý model funguje třeba v Polsku

POLSKO
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 180 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 360 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 423 Kč
Odměna exekutora 530 Kč
CELKEM 2473

Švýcarsko-britský model
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 292-710 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 0 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 0 Kč
(přiznává se až od určité výše dluhu, v Británii 150 000 Kč)
Odměna exekutora 420-835 Kč
CELKEM 2565 Kč

A teď ČESKÁ REPUBLIKA
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 400Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 5220 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 2920 Kč
Odměna exekutora 7800
CELKEM 17 360 Kč

Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni: " Každý rok musejí lidé na vymáhání zaplatit 40-60 miliard korun. To je astronomická částka, která jde advokátní lobby. V září 2011 jsem na jednání se zástupci ministerstva spravedlnosti prezentoval, jak náš systém vymáhání pohledávek funguje. Přítomný švýcarský expert řekl, že vůbec nevěří, že je něco takového v Evropě možné."

Proč o tom v médiích vůbec nic není?

Média včetně veřejnoprávních tu nejsou , aby hájila zájmy lidí. Systém úvěrů, model exekucí, Kalouskovo snaha mít deset heren v každé ulici, vliv médií na společnost, to vše ruinuje statisíce jednotlivců i rodin. V čím větších problémech lidi jsou, tím jsou manipulovatelnější. O to tu běží. Dokud lidem nedojde, jaká je role médií, všechno se bude jenom horšit....

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

Ivo píše:A ty se řadíš kam ? Někam úplně mimo běžnou hmatatelnou realitu ?
Já se považuji za umírněného. A debatuji obvykle s lidmi umírněnými, je jedno jestli pravými nebo levými. S radikálními, je jedno jestli na pravo nebo na levo to podle mých zkušeností nemá smysl.

vasek

Příspěvek od vasek »

To by mě teda zajímalo, z čeho žijí advokáti a exekutoři v Británii, Švýcarsku a Polsku.

Odpovědět