Maďarsko chce zdaniť internet už budúci rok

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
lavender

Re: Maďarsko chce zdaniť internet už budúci rok

Příspěvek od lavender »

@mdudas a podobni fiskusi: ved ja vo fakture za net mam dan - dph. este by som chcel vidiet tu pridanu hodnotu co kazdej kupovanej veci toto kocurkovo pridava.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dalsi fiskus, co rozumie mechanizmu dani... a DPH na benzinovom blocku nemas? a na cigaretach? a na pive? a tiez tam platis aj spotrebnu dan.
kocurkovo - neviem, co si tym myslel.
moc sa mi o tom nechce diskutovat, lebo je to diskusia na 5 stran. a priemerny Slovak si navyse mysli, ze dane treba zrusit, co je podla kazdeho rozumneho cloveka anarchisticka blbost hodna cervenych kmerov z Kambodze... s prepacenim. (oni naozaj mali taketo super napady)
v kazdej slusnej krajne sa dane platia. problem neni vo vybere alebo vyske dani, ale v ich rozumnom vyuziti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pytkin, tocis sa vo vlastnych argumentoch
a/ NIKTO NIKDE nehovori o zruseni internetu - o svoj vyrobny nastroj nedojdes :wink:
b/ naco je Ti o 5 EUR mesacne lacnejsi internet, ked za potraviny vytrepes 400€ (pisal si, ze aj viac)
c/ spam posiela kde-kto. zdaleka nie len zavirene pocitace. ak by odosielane maily mali nejaku cenu (staci 0,5 centu), a taketo naklady by sa museli zuctovavat medzi providermi a spol., tak ko..ti v Rusku by NEMOHLI preniest zadarmo milion mailov za hodinu.

Ja toto cele NEOBHAJUJEM!!! - lebo nerozumiem zadrhelom, ktore ten system ma. Len som pisal, ze sa okolo toho robi Halo, ako keby islo o zivot. Pritom to vobec neni cisto negativna vec. Mame ine, "nespravodlivejsie" dane na ovela dolezitejsie veci a zijeme s nimi...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

dudas, ty rad platis za informacie?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

MDUDAS :
a/ a ja som hovoril o zruseni internetu ? s tym si prave prisiel ty
b/ tu nehovorime o 5 eurach lacnejsom internete .. ale o tom , ze ta internet nebude stat 20 eur mesacne .. ale trebars 200 .. alebo 2000 ..
c/ to je jedno kto spam posiela .. ziadna internetova dan ho neznizi ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

MDudas píše:a priemerny Slovak si navyse mysli, ze dane treba zrusit, co je podla kazdeho rozumneho cloveka anarchisticka blbost hodna cervenych kmerov z Kambodze... s prepacenim[/b]
Asi nejsem dostatecne rozumny clovek, nicmene po nedavnem studiu teto problematiky souhlasim s nazory nekolika nerozumnych ekonomu, ze pomerne velke mnozstvi dani by se zrusit skutecne v klidu mohlo a melo (napr. dan z plynu a elektriny, silnicni dan, dedicka dan (ta se u vas tusim uz zrusila), ale casem napriklad i dan z prijmu fyzickych osob (ktera v CR momentalne tvori pouze asi 3% HDP, pritom ani ne pred 20 lety byla mira zdaneni jeste asi o dve procenta nizsi). Duvodu je nekolik:
1) u vetsiny techto dani stoji aparat, zajistujici jejich vyber, vice, nez se nakonec vybere
2) casto je stejna vec zdanena vickrat (napr. dani z pridane hodnoty i spotrebni dani), coz neni uplne koser a neni k tomu duvod
3) nektere dane jsou zatizene velkym mnozstvim nepruhlednych vyjimek
4) o vetsine svych penez by mel clovek rozhodovat sam (coz momentalne neplati)

Co se toho spamu tyce - vice nez 99% posilaji boti a deravy mailservery, takze nejaka dan s tim neudela vubec nic.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

+1

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Kermitak, niektori ekonomovia su velki anarchisti. to mi ver. hlavne ked nie su vo vlade, ale zasiti v nejakej neziskovej "analytickej" organizacii.

aby sme netrepali do vetra:
ad dedicska dan v SR - u nas sa zrusilo kopec veci - to neznamena, ze sme chytrejsi ako v Nemecku ci UK.
ad dan s prijmu - 3% HDP je sakra mnoho penazi !! ako si prisiel na to, ze "pouze 3%" ??? zdravy selsky rozum, ze jo. :wink:
ad drahsi aparat, nez vynos dane - uved prosim presne priklady - zaujimalo by ma to "u vetsiny dani". normalny stat SAMOZREJME toto sleduje.
ad viacnasobne zdanenie stejnej veci - podstata DPH je ZASADNE ina nez podstata spotrebnej dane - spotrebna dan zdanuje (a tym brzdi) spotrebu, DPH je nieco uplne ine - nepriamo zdanuje zisk. jedna dan brzdi spotrebu, druha plni statnu pokladnu.
ad mnozstvo vynimiek - cast vynimiek je snaha o "lepsie vyladenie spravodlivosti", cast z nich je podpora zamestanosti, a cast su iba ofuky. ja by som vynimky zrusil uplne :wink: , pretoze popri zakladne funkcii vzdy produkuju podfuky a nepravodlivost. suhlas.
ad clovek ma rozhodovat sam - a tu sme zase u tej anarchie - ak by sa ludia mohli rozhodovat sami, museli by byt 100% idealne uvedomeli. take zviera neexistuje. ak by si dal moznost kazdemu sa rozhodnut, tak by 95% populacie neplatilo ZIADNE dane, ZIADNE socialne poistenie a dokonca ZIADNE zdravotne poistenie. A to je ta Kambodza !!!!!!
Zastavujem svoju ucast v tejto diskusii, lebo si zo mna robite "public enemy". :(
Ja sam neplatim, co nemusim. Ale aspon si dokazem priznat, ze to neni spravne a ze za to moze nas "transparentny" statny aparat. Samotne dane za to nemozu. V Nemecku platia jak murovati, a veci funguju....
Naposledy upravil(a) MDudas dne 10 lis 2014 00:57, celkem upraveno 2 x.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Kermitak píše: Co se toho spamu tyce - vice nez 99% posilaji boti a deravy mailservery, takze nejaka dan s tim neudela vubec nic.
A toto je presne to cisto "technokraticke" vnimanie sveta. Co je KUA na tom tak zlozite. Ked nefunguje cisto technicke riesenie, tak sa urobi "socialne riesenie", ktore sposobi, ze sa technicke riesenie postupom casu najde...
Tie servery niekto vlastni. Preco su derave? Lebo sa o ne dostatocne nestaraju. Az budu musiet platit za odoslane maily, tak majitela stav servera zacne sakra zaujimat. Az jeho PC odosle 100 000 mailov za mesiac... a zaplati 100E, tak si nabuduce da kua pozor, aby si server/PC zabezpecil. Ak toto bude fungovat dlhsie, provideri sami pridu so sluzbou - obmedzovanie spamu.

ESTE RAZ - samotna dan nezaisti zlepsenie situacie. Idea za tym je, ze "nevhodne spravanie" sa firmam predrazi... az to sposobi, ze sa jednotlive firmy zacnu spravat zodpovednejsie.

A navyse .... bavime sa tu o Madarsku.... a o sumach mozno 3-6€ mesacne. :lol: :lol:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

hlavne to uz zrusili , tak je bezprednetne sa o tom bavit ..

Odpovědět