Názvosloví

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
jazzym

Re: Názvosloví

Příspěvek od jazzym »

MDudas píše:
jazzym píše:....
..... naberám dáta ..a potom ich spracovávam. :wink:
tak potom nenaberam, lebo data neboli vopred pripravene v nejakom sude.... ale zachytavam.... :oops:
lovím :lol: (lovci zvuku) ked mám v teréne male nádobičko. ..
ked mam v študiu velke nadobičko , stači nabrať jak chovne kapre v sude :wink:
.. informácie su všade okolo nás , my si len vyberáme(naberáme) ich časť... mikrofonom alebo kamerou. :roll:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

mdudas: smrtelne zraneni muzes prezit. zraneni neslucitelne se zivotem je jednim slovem fatalni - s tim uz se proste neda nic delat (hlava pryc, bricho rozmrdany na sracky atd. :-D ). jemnej rozdil tam je, samozrejme je otazkou, jestli to tam citi ti novinari, kteri ten termin pouzivaji nejvice. obavam se ze vetsinou ani ne ;-)

jazzym

Příspěvek od jazzym »

tie zranenia nezlučitelné maju skôr v slovniku policajní hovorcovia.(- kyne.).

trochu ešte k tomu..točím.naberám
.. nedavno ma trochu rozhodilo, ked tu na fore chcel niekto "ripovať" gramofonove platne ..
čo je podla mna termin bezstratoveho kopirovania dát ..
ja v zmysle nahrávania používam aj samplovať, .. samplujem (ked prevázam analogovy signal do digitalnej formy.).. aj ked v EDM je obvykle "sample" mysleno viac ako kráka vzorka zvuku...nie celá nahrávka.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

mna irituje virbl.. hlavne ked to občas vidím sklonované v češtine "virblem, virblu etc..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ripovanie urcite neni bezstratove kopirovanie dat .. ripovat je od niekadial nieco vytahovat ... napriklad data z AUDIO CDcka ..

reaktor ; co ti vadi na virbli ?

jazzym

Příspěvek od jazzym »

Ripping is the process of copying audio or video content to a hard disk,
presne v zmysle kopirovania obsahu cd ..(podla mna bez stratovo) ,ved tak sme si kopirovali CDčka 8)

virblovanie je jedna zo základnych technik hrania na snare, rytmičák , pochodový bubon, malý bubon
z tychto názvov sa mi nepáči najviac názov maly bubon , lebo z celej zostavy neni najmenší.

nepáči sa mi názov "šlapák" ,.... kick , basovy bubon , kopák ešte ujde.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ripping je zamerne existujuce, samostatne En slovo, jazzym. Keby chceli, pouziju proste kopirovanie. Toto je iny proces. Aj ked laikovi sa to javi ako to iste. Pytkin to dobre nazval - vytahovat.
Btw. bezstratove kopirovanie CD-cka neexistuje, lebo CD nema dostatok opravnych kodov. Je to iba "takmer bezstratove".

Odpovědět