Názvosloví

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
markuc

Názvosloví

Příspěvek od markuc »

Nabírat můžeš tak maximálně vodu do dlaní a polejt si s ní hlavu. Kdo kdy proboha vymyslel používání slova "nabírat" ve smyslu natáčet ? Ještě horší ovšem je podstatné jméno "náběr", to už se mi fakt otevírá kudla v kapse ... asi jsem holt stará škola, tak se na mě nezlobte :)

Dreamgate

Re: Čím nabírat audio pro video podcast?

Příspěvek od Dreamgate »

:) To by se dalo taky říct, že natočit se dají leda tak vlasy na kulmu, nebo drát na špulku.
Mě zase vadí jiná věc, když někdo napíše třeba 110%. Přijde mi to jako nesmysl. Sklenice vody může být plná ze 100%, víc už tam prostě nenaliješ. I když matika byla vždycky moje slabá stránka :)
Prostě každý máme něco :wink:

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate »

Sorry za OT.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

Kdo kdy vpustil stary lidi k pocitaci :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Dreamgate : Ja som bol vzdy s matematikou kamarat .. Ale kazdy normalny clovek vie , ze polovice su vzdy mensia a vacsia .. nikdy nie su rovnake ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Dreamgate píše::) To by se dalo taky říct, že natočit se dají leda tak vlasy na kulmu, nebo drát na špulku.
Mě zase vadí jiná věc, když někdo napíše třeba 110%. Přijde mi to jako nesmysl. Sklenice vody může být plná ze 100%, víc už tam prostě nenaliješ. I když matika byla vždycky moje slabá stránka :)
Prostě každý máme něco :wink:
Tak ja myslim, ze sklenici nikdo na 110 procent neplni....:-) Ale plan muzes splnit i na 300 procent..:-D
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

jazzym

Re: Názvosloví

Příspěvek od jazzym »

markuc píše:Nabírat můžeš tak maximálně vodu do dlaní a polejt si s ní hlavu. Kdo kdy proboha vymyslel používání slova "nabírat" ve smyslu natáčet ? Ještě horší ovšem je podstatné jméno "náběr", to už se mi fakt otevírá kudla v kapse ... asi jsem holt stará škola, tak se na mě nezlobte :)
neviem ako vznikla tato téma ..
ale podla mna nabírat je v poriadku vzhladom na moderne technologie. ..natáčet vzniklo z technickeho realneho točenia sa pásky .
dnes prudia množstvá dát v jednom okamihu..tak je to podla mna vporiadku .
naberám dáta ..a potom ich spracovávam. :wink:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Slova náběr a nabírat ve smyslu "natáčet"používám velmi často. Moc nerozumim, co je na tom špatně.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

aj video naberame do strizne denne :)

jackies

Příspěvek od jackies »

Pytkin píše:Ja som bol vzdy s matematikou kamarat
kolik je jedna a půl třetiny ze 125,6 ? :wink:
muzikant

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

jackies: myslis tim (1+1/6)*125,6 a nebo (1/3+1/6)*125,6 ? :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak ono při hlubším zamyšlení a jak už psal dreamgate je mnohem divnější slovo "natáčet" :wink: Kolem čeho se to "točí" nebo obtáčí ?
Myslím že nejpřirozeněji asi zní "nahrávat" ... ale hned samozřejmě může přijít námitka komu to přihráváme :wink:

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Dřív se při záznamu natáčel pás (magnetofonový/filmový) na cívku. Ale i tak je myslím lidem z oboru jasné, o co jde (podobně jako šavle, koncák, míchačka, párák, klopák, staťák atd.). Snad každá profese má nějakou svoji hantýrku.... :wink:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

biscuit

Příspěvek od biscuit »

presne tak, naber je ok, ale na nataceni jsem byl alergickej uz doma jako dite¨(a to se stale jeste natacelo na civku magnetofonu). a nejvic me zvedalo ze zidle, kdyz baba chtela po nekom aby vypnul televizi a rekla mu "zavri to", misto rozsvit "rozni" a misto nezapinej to "neuvadej to"... moje baba byla ale extra exemplar ve stylu "mana rikala" :-)

btw. koncak je krasnej, pouzivam celej zivot a az napsany mi to prislo strasny :-)

jackies

Příspěvek od jackies »

Amorph píše:jackies: myslis tim (1+1/6)*125,6 a nebo (1/3+1/6)*125,6 ? :)
Myslím tím 125,6 : 2
Jelikož podle mě je jeden a půl třetiny prostě polovina :wink:
muzikant

Odpovědět