Obrana proti pokutám na silnicích - osoba vzdálená :)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Ivo
Moderátor

Re: Obrana proti pokutám na silnicích - osoba vzdálená :)

Příspěvek od Ivo »

To jo, z tohoto hlediska by bylo jednoznačně zcela nejbezpečnější jezdit permanentní rychlostí 2 km/h, cokoliv nad už zvyšuje riziko :) No nic nechme toho - když někdo nedokáže rozlišit samoúčelnou a neskrývanou buzeraci (s cílem výběru peněz od občanů a naplnění státní nebo obecní kasy) od reálné snahy a opatření pro pořádek a bezpečnost na silnicích (za což bych osobně šel v první řadě všech aktivit a snahy), tak potom se nedá nic dělat :wink: A není to žádná rebelie, jenom pojmenování věcí pravdivými slovy ... A pokud navíc něco samo o sobě porušuje jiné předpisy (např. dané ustavou), tak co na to říct ...

No nic - článek mi přišel vtipný a celkem trefný (někam ho umístil safa), tak jsem ho sem pro pobavení dal ... každý at si z toho vezme co je libo ...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

aby to nedopadlo takhle:

Rok 2072 kdesi ve světě:

Synátor:"Tati, prý kdysi žili nějací
Čechoslováci?"
Otec:"Jo... a podle nich se dnes říká: Seš blbej jak Čech nebo Slovák... můžeš si vybrat!
Synátor:"Aha, a kde ty Čechy byly?"
Otec:"No, už se to přesně neví jistě, někde ve střední Evropě, tam kde jsou dnes Spojené Emiráty Německo a nejzápadnější provincie Číny s názvem Rakousy."
Synátor: "A to vážně byli tak blbí?"
Otec: "No jo...je to v historických análech...prý rozprodali a vytunelovali vlastní stát, vláda tam nechala lidi umírat hlady kvůli exekutorům, za prezidenty si volili kriminálníky, tuneláře, ožraly, zlikvidovali si zemědělství, průmysl, dováželi zkažené potraviny z jiných států, vzali lidem práci a dali ji přistěhovalcům, vyživovali z vlastní kapsy nejchamtivější hamouny a stali se poskoky ostatních států Evropy, ale to kdoví...někdy si myslím, že za jejich vymřením bylo i něco jiné, vždyť se tomu ani nedá věřit, víš .... tak tupý přece nikdo nemůže být

biscuit

Příspěvek od biscuit »

:mrgreen: jezis co to tady je zase za armagedon?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

himbre : ale ved tak to je uz dnes ? preco ten rok 2072 ? kludne tam daj 2013 a prepis na pritomny cas ..

EDIT : alebo tam nechaj 2072 .. ale ale treba tam dopisat ze KDE TO JE ? no tam kde je teraz Cigansky stat ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

"Stamiliónový byznys s rychlostí" ... ano, o tom to celé je, bohužel ...

http://ekonomika.idnes.cz/poste-ubyvaji ... nomika_brd

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ivo, s tim asi nic nenadelame. tato spolecnost, resp. statni zrizeni je zalozeno na vybirani poplatku. a co prinasi penize, je podporovano. zajem o lidi jako takove a o kultivovanost a funkcnost prostredi je az daleko v zavesu, jestli vubec realne existuje :-(

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Jo, ted ke mě zase došla "daň z nemovitostí". Opravdu bych velmi rád, kdyby někde mohl oficiálně objasnit v čem tato "daň" spočívá. Člověk staví barák, obíhá úřady, zaplatí x poplatků za všechny byrokratické úkony, pak daně a desátky státu za všechen milionový materiál, práci atd., hypotéku, potom platí za odvoz odpadu, vodu, elektřinu, plyn atd. Tak za co ještě "daň z nemovitostí" ? Za trest že to člověk všechno absolvoval ? Anebo rovnou přiznat že to není nic jiného než další přímé a nepokryté okrádání lidí ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Já jsem v klidu, neboj , jen se myslím celkem oprávněně (a pobaveně) ptám (protože ten dopis jsem právě objevil ve schránce - 2800 Kč) ... Protože pokud je tu dan z nemovitostí, pak to není úplně dotažené, měla by tu být i daň z hudebních nástrojů, z oblečení, z nádobí, z trávy na zahradě, ze stromů atd ? :)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Jestli jsem to správně pochopil, tak zjednodušeně řečeno platíme tuhle daň obci/městu za to, že máme nemovitost na jejím území a tím pádem využíváme např. i obecní komunikace apod., což musí obec spravovat za svoje finance. Jiná věc je, že samotná správa této daně je (nebo alespoň v minulosti byla) vzhledem k vybrané výši značně vysoká, takže tahle daň byla pro stát prodělečná a pokud si dobře vzpomínám, tak už ji chtěl kdysi i Kalousek a před ním Tlustý, zrušit. Ale teď jdou prachy do obecních kasiček a těm asi stačí i to "málo".
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Hmm, ale to území jsme (pokud dobře vzpomínám) celkem dost draze koupili :) a silniční dan platím 3000 ročně :)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Tobě patří celý Jablonec? :shock: :D Ivo, to není za to že vlastníš svůj pozemek, ale za to, že ten tvúj pozemek je součástí obce. Je fakt, že to je jedna z daní typu "daň ze vzduchu", ale já jsem to tak pochopil, pokud je důvodem k výběru téhle daně něco jiného a logičtějšího, budu rád za info, taky mě to zajímá.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Silni%C4%8 ... D_da%C5%88
Předmětem této daně jsou všechna motorová vozidla, která jsou používána k podnikání, a to i když jsou vlastněna soukromými osobami.

Ne každý obyvatel obce používá auto k podnikání a tím pádem platí silniční daň.

Ale nerad bych vypadal jako obhájce daní... to jen že se ptáš na běžné věci, tak si dovoluji odpovídat :)
Naposledy upravil(a) PELF dne 02 bře 2013 15:38, celkem upraveno 2 x.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Myslím to uzemí na kterém mám barák :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

dan z nemovitosti platis, aby sis nemyslel, ze kdyz neplatis najem, ze ti to tak snadno projde :-) vetsina dani je jen vybrani penez pod nejakou zaminkou, ktera je casto jen pouhym duvodem a penize jdou jinam - zvlast u nas... rikejme si, ze je dobre, ze nemusime alespon do roboty ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

.. a že můžeme zpívat :wink:

Odpovědět