Pes

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
tomy45

Pes

Příspěvek od tomy45 »

Cafte,

uz sa tu rozobera vselico. Tak ma napadlo, o 3 tyzdne si idem po stena velkeho cierneho bradaca (velky cierny knirac, Black Giant Schnauzer).
Obrázek

Mam aj fenku IZI, pre mna najkrajsi orech pod slnkom :)
Obrázek

Bude to uz v poradi moj 3. Akela, treti velky bradac (meno podla sefa vlcej svorky v Knihe Dzungli).
Zaujimalo by ma, ci tu niekto z vas sa venuje psom. Od narodenia bol pri mne pes, kedze byvam v rodinnom dome, vzdy bol pes u nas ako dalsi clen rodiny, strazca a tak je tomu doteraz. Nechodim na vystavy, ani nie som typek akych mozno vidiet teraz dost, ktory ma psa (podla mna az prilis) do extremu, pusteneho k telu. Myslim si, ze som typ cloveka, ktory berie psa ako spolocnika, clena rodiny, strazcu, ale v tom "zdravom" zmysle.

Skusal som sa registrovat na forach pre majitelov psov, ale sodoma-gomora... :) to su sialenci, mozno ako my tu ohladne hudby a na kvazi bezne otazky, priemerne - jemne nad priemer, mi pomaly kazdy odpovedal prilis... no ako by som to napisal... :? prilis zaujate, debata vzdy sklzla do rovin kde som sa ako bezny chovatel stracal.

Preto si myslim, ze tu mozno bude kategoricky zaradeny "bezny chovatel", ak tu taki su, je vacsia moznost dozvediet sa nieco a hlavne zrozumitelnejsie, viac.

Zaujimalo by ma napriklad, ako vy cvicite psov, s akou stravou pre ne mate naj skusenosti (nielen podla chem. rozboru), ako ich ucite zakl. veciam, ktore sa mne vzdy podarili za dost dlhy cas (naucit psa vymocit sa vonku, aj ked byva v koterci a je pusteny dnu, do bytu, domu), a i.
Pripadne nejake stretavky a tak :) hadam nepoburim uzivatelov ezone :)

jackies

Re: Pes

Příspěvek od jackies »

Jsem z celého srdce pejskař už od útlého mládí.
Hodiny každý den na cvičáku atd ...

Bohužel, tého času bez.
Hrozně rád bych opět měl ( 4 v pořadí ), ale velmi, velmi se rozmýšlím s ohledem na ten konec :(
Je kua tohle na hovno.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jackies : deti mas ?

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Jackies: nerozumiem, s ohladom na aky koniec?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

tomy : no koniec psika ..

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Aha.

Ja sa na to tak nepozeram, zijeme teraz. Nie v minulosti alebo buducnosti.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

v tom je vyhoda tej potvory co mam ja .. to ma (pokial nevymyslia sposob na predlzenie zivota ludi) prezije :-))))

inak velky bradac to je hrdy pes.. paradny ..

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x »

... tím chceš Dendy naznačit, že papouch bude ožírat knoby na synťákách ještě tvým dětem?
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

a vnoucatum!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

A vyhryzavat klavesy na notebookoch ...

btw, aby sme neboli uplne od cesty - svagor ma takuto krasnu dogu :-))

lavender

Příspěvek od lavender »

zdar,
mame slecnu - vipetku. http://www.flickr.com/photos/emah_/sets ... 235098497/
krmime barfom, ucit s trpezlivostou od malinkata a nikdy nepovolit v tom, co ju chces naucit (ked das raz od stola jedlo, skoncil si, ak pustis na postel, navzdy bude brat ako krivdu, ked jej to zacnes zakazovat... atd atd atd). proste mal by si byt vzdy dominantnejsi, inak ta nebude respektovat ;)
kadenie a pod vonku - dost pomohla interierova volierka. do nej si nenastala a ked ano, bola v tom potom. a dalsi raz si to rozmyslela.
vipet je este dost citlivy pes, takze s tymto bol troska problem, ale uz sa aj pyta, diskutujeme atd ;) skoda, ze nerozprava :D
sak sa pytaj co ta zaujima.

lavender

Příspěvek od lavender »

a este cosi. minuly rok, ked byvala casto na zahrade a kopala jamy, napadlo mi, ze skusim nieco. zbieral som jej bobky zo 3 dni a ked vykopala jamu, nasypal som tam ten naklad a zahrabal. a to som spravil s kazdou jamou a cuduj sa svete - po tyzdni nebola ziadna jama ;)

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Sila :-) to si dobre vymyslel. Preco Vipet? Co ta na povahe toho plemena zaujalo?

lavender

Příspěvek od lavender »

to bola skor situacia, ked som videl akym sposobom ten pes vonku reagoval na ineho psa. ten druhy pes sa zachadzal brechotom a vipet sedel a cakal na pana a ignore. ako - je to cintlavka po psych. stranke, ale napr do interieru je akurat. nesmrdi (ale to kvoli tomu ze fenka), nie je teritorialny, ani ziarlivy,je to vesely a vymyselny pes. a vhodny k detom. aspon ta nasa. nikdy som ju nevidel vycerit zuby. ani na druheho psa, na cloveka, na nas toboz.

hirli

Příspěvek od hirli »

Ja mám írskeho jemnosrstého pšeničného teriéra. Pes, 5 rokov. Sme absolútne spokojní.

Odpovědět