Praha - tipy na zaujimavosti

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
hubert

Praha - tipy na zaujimavosti

Příspěvek od hubert »

Čaute pražáci a všetci Prahy-znalí...plánujeme s mojou polovičkou 4 dňový výlet do Prahy. Konečne tam pobudnem dlhšie a rád by som za tých pár dní videl čo najviac zaujiímavostí. Zamerať by som sa tentokrát chcel vyslovene na pamiatky a múzeá. Nemáte niekto nejakú overenú trasu resp tipy na nejaký overený guide na nete? Venujem sa tomu vždy keď mám trochu času, ale na webe som zatiaľ nejako nenašiel stránku ktorá by sa takémuto niečomu podrobne venovala. Našiel som nejaké info o možnosti zakúpiť si niekoľkodňovú prague city card čo mi pripadá fajn, ale čo som čítal nejaké ohlasy ľudí na to tak boli dosť rozporuplné...Jo a ešte by som rád nejaké tipy na overené dobré jedlo k tomu :) Zdá sa mi že sa to tu už v minulosti riešilo, ale nenašiel som to tu.... ďakujem vopred :)

Pytkin
Moderátor

Re: Praha - tipy na zaujimavosti

Příspěvek od Pytkin »

jedlo mas uplne jedno co a kde .. ja chodimevam na staromestke namestie do staromestskej restauracie na svieckovu ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

na jidlo se da jakz takz spolehnout na scuk.cz (muzes si stahnout i appku do telefonu). urcite lepsi nez na blind. pokud nejdes vylozene na jistotu (treba las adelitas n. lokal), tak jidle pobliz staromaku a na podobnych mistech se vyhni.

charonme

Příspěvek od charonme »

biscuit

Příspěvek od biscuit »

zalezi huberte, co te zajima. jestli te zajima klasicke umeni, doporucuju narodni galerii - veletrzni palac. stala expozice + slovanska epopej... co se tyce dobreho jidla doporucuju "na kopci" (neni to "proflakly" ani predrazeny, presto zazitek). bez rezervace bych to ale nezkousel. ale vlastne zalezi co te i v tom jidle i ostatnich vecech konkretneji zajima ;-) napis vic, v praze je milion veci na to aby se to dalo dat do ctyrech dnu. ja tu ziju celej zivot a neznam toho ani polovic :-)

jinak co se tyce prochazky, tak obligatni kralovska cesta - to je zaklad! pis, rad ti alespon takto oplatim tvou pruvodcovskou cestu po bratislave ;-)
jeste me napada, ze kdybys potreboval po praze nekam odvezt, treba z vecere s vinem apod., tak bych te klidne nekam hodil. jen abys mel na prahu dobre vzpominky a ne abys myslel na to, ja te tu oskubal nejakej blbej taxikar (jen mam vsechna auta bez zadnich dveri :-D )

hubert

Příspěvek od hubert »

Jo, veletrzni palac uz mam v merku. Urcite chcem vliezt do viacerých muzei..., samozrejme Hradcany, Mala strana...Je mi jasne ze 4 dni je malo. Ja sa tomu ale aj tak tesim lebo doteraz som bol v Prahe vzdy len na jeden den max a aj to s povinnostami takze ju okrem par notoricky znamych miest ani nepoznam. Za tychto par dni by sme chceli pozriet nejake to umenie, pamiatky a zaujimavu staru architekturu. Uvidime ako vyjde cas a pocasie mozno este nejake cintoriny....no a pomedzi to obcas nieco zjest a dat kavu....mozno niektory vecer ked nas nezlomi celodenna turistika tak aj nejaku kulturu. Ideme tam teraz od soboty do utorka a byvat budeme v Aquapalace...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ta kralovska cesta je na pamatky zasadni, jak jsem psal. hrbitovy - rozhodne zidovskej na starym meste, osobne mam rad i slavin (vysehrad) a cely olsany.

Vlad

Příspěvek od Vlad »

dnes jsem byl na Vysehrade po dlouhy dobe, to bys taky nemel vynechat. Paradni vyhled na Prahu, krasny prostredi a luxusni hrbitov. Pokud budes mit hlad, pod Vysehradem je hodne dobra restaurace Podolka. A neni draha. Ma krasnej vyhled na Vltavu, jelikoz je primo u ni :). A odtud bys mohl jit pesky po vltavskym nabrezi, tzv. Naplavkou k Manesu, nebo si pro zpestreni vzit lodni MHD. Pohled na Prahu z Vltavy je zazitek

hubert

Příspěvek od hubert »

Biscuit: dik za tipy...Olsany a zidovsky cintorin sme mali v plane...kuknem aj na ten slavin....Hlavne nech vyjde pocasie, lebo tu to doteraz vyzeralo ako pokrocila jesen...

hubert

Příspěvek od hubert »

Vlad: dik aj tebe....zaradim do planu....uz mam z toho hlavu. Este nejake tipy na kulturu na tento vikend a bude to dokonale :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jak pise vlada, vysehrad je hodne podcenovanej a pritom je to prazaklad prahy. a navic je tam ten hrbitov se slavinem. i k nejakymu parniku se pripojuju. taky myslim, ze kampa je prima misto, ktery v sobe ma tu atmosferu prahy. mne se libi nejvic tady: https://www.google.com/maps/@50.0851614 ... wA!2e0!3e5 :-) prima domaci burgery a dobrej budvar, k tomu vyhled na certovku, werichovu vilu, pobliz karluv most...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ZOO! a pri zoo je aj fajn bobova draha ak sa dobre pamatam

biscuit

Příspěvek od biscuit »

:shock: zoo je fajn, ale rozhodne ne to dulezity v praze (mozna pri 25. navsteve, nebo pro nekoho, kdo nevnima a nechape architekturu, urbanistiku, necejti naladu prahy, nema rad hospodu a pivo - o tom vsem praha rozhodne je daleko pred zoo). a bobova draha? to nemuzes myslet vazne.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

bobovu drahu som myslel samozrjeme ako vtip, len som dako zabudol na smajla no :-D

na zoo trvam, pre mna osobne zdaleka najzaujimavejsia vec v prahe.. v kazdom meste ked mam aspon trochu cas idem pozret zoo ak tam je ..

ale teraz kukam ze hubert chce pamiatky.. tak nic.. potom som offtopic, ospravedlnujem sa ze necitam poriadne...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

hubert : a na pive sme boli posledne u rudolfinu a moc dobree .. ja plzen nemosim .. ale tato mi smakovala ..

Odpovědět