Problemy s legalnim SW - návrat k warezu?

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6604
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Problemy s legalnim SW - návrat k warezu?

Příspěvek od Kermitak »

Serverovy windows jsou leta letouci zcela bezne pouzivany v enterprise sfere, moc alternativ neni (v nekterych oblastech RHEL/SLES, ale zdaleka ne vsude) a je to overeny, stabilni a funkcni reseni. Kdo tvrdi opak, bud se v tyhle oblasti nepohybuje, nebo mu hrablo ;)
BTW slusnej off topic.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22150
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Problemy s legalnim SW - návrat k warezu?

Příspěvek od Pytkin »

sak sme na smetisku .. tak jaky offtopic ? tam je vsetko offtopic :)

Uživatelský avatar
Symphonic
Příspěvky: 402
Registrován: 05 lis 2006 21:15

Re: Problemy s legalnim SW - návrat k warezu?

Příspěvek od Symphonic »

Kermitak píše:Serverovy windows jsou leta letouci zcela bezne pouzivany v enterprise sfere, moc alternativ neni (v nekterych oblastech RHEL/SLES, ale zdaleka ne vsude) a je to overeny, stabilni a funkcni reseni. Kdo tvrdi opak, bud se v tyhle oblasti nepohybuje, nebo mu hrablo ;)
BTW slusnej off topic.
Přesně muj názor a osobní zkušenost.

Neříkám, že PC v enterprise nejde provozovat a spravovat na Macu a Linuxech, asi jde. Ale není to moc běžný. Taky je rozdíl v IT firmách, ve kterých si každý ten svůj comp obhospodaří sám a jiném bussinessu, kde uživatelé jsou obvykle poměrně neznalí.

Co se týče serverů moje zkušenost je taková, že na většině míst měli obojí, jak Linuxy tak Windows, každý je vhodnější na něco jiného.

Taky záleží jestli jsi v instituci, která šetří každou korunu, nebo v třeba v bance, kde nákup licencí je 1% částky vydané na IT za čtvrtletí.

A moje zkušenost je taky taková, že nejhorší je IT ředitel, který místo toho aby vybíral nejvhodnější řešení pro uživatele, tak se řídí svou patologickou nenávistí či láskou k nějaké platformě. To pak se člověk setká s řešeními nad kterými zůstává rozum stát, jen aby se použil produkt od oblíbené firmy (např. databáze FileMaker od milovaného Apple, paradoxně ovšem běžící na Windows serveru :lol: )

Odpovědět