Tablet pro děti (4+)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
delay

Tablet pro děti (4+)

Příspěvek od delay »

Ahoj, chtěli bychom koupit nějaký vhodný tablet pro 4-leté dítě. Máte někdo nějaké tipy?
Cena ideálně +/- 3000, ale házejte vše. Já osobně žádnej tablet nemám, ani chytrej telefon, takže zkušenosti 0, ale mylsím, že u těch dětí to bude hlavně o tom, aby systém nebyl pomalej a samozřejmě nějaká odolnost.

Primárně jde o sledování YT a poslech hudby, ale uvítal bych i tipy na nějké dobré aplikace, vy zkušenější již budete vědět...

Zatím koukám na toto:
http://www.czc.cz/sencor-element-8-4-ki ... wgodsmgArw

biscuit

Re: Tablet pro děti (4+)

Příspěvek od biscuit »

jak uz jsme se tady o tom bavili. i mne se nakonec skvele osvedcil ipod ;-) kluci bez nej nedaj ani ranu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ipod, bez debaty .. teda ipod touch samozrejme :) hlavne aj ked im to padne o zem predsa len je (koli velkosti) pravdepodobnejsie ze to vydzi nez pri tablete :)

delay

Příspěvek od delay »

To jsme ale v trochu jiný cenový relaci, možná tak z apřispění všech dědečků a babiček, nicméně těžko :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

delaj se i "ipody" postaveny na androidu

Tablet je pro takhle maly deti naprd, je moc velkej a nesikovnej

Detem mnohem vic sedi format "digi her"

Kazdopadne ipod je nejlepsi volba.. idealne s A5
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

no s tym prispenim dedecku a babicek, a starsi model z druhej ruky, by to vyslo.. a mozno aj bez nich .. myslim ze celkom do pohpdy, nejaka 8 alebo 16 GB verzia njejakeho rok-dva stareho modelu .. tu by som sa nebal ist do bazarovej zalezitosti (na rozdiel od lacnych plastovych android suntov), tieto veci od apple su takmer neznicitelne a aj par rokov stary model je skoro ako novy ..

ja mam iphone stary 4 roky, 5 rokov stary iPod touch co som dal svokrovi stale funguje jedna basen ..

MDudas

Příspěvek od MDudas »

delay píše:Primárně jde o sledování YT a poslech hudby, ale uvítal bych i tipy na nějké dobré aplikace, vy zkušenější již budete vědět...
Skvelych aplikacii pre 4-rocne deti je spusta. Len tak z hlavy napr.: Lego a ine stavebnice, kolobezka/kolo, farbicky a papier, lepenie farebnych mozajok a skladanie origami, skakacia guma, preliezacky, schovavacka, stavanie bunkrov, hrady v piesku, male bonga a perkusie, zvonkohra, "pomoc" pri maminom vareni, atd atd.
---

A teraz bez srandy - Preco sa chcete dopustit tej istej chyby ako 80% rodicov, co v 4 rokoch daju detom telefon ci iPad a v 12 rokoch nechapu, ze ich deti nic ine nezaujima, len mobil, Facebook a pod. ???!!!

Vrelo doporucujem drzat deti od pocitacov co najdlhsie. Nie naveky, ale aspon kym sa naucia pisat a citat. (mam okolo seba fakt dostatok odstrasujucich prikladov) Ja viem, je to pohodlne, ked rodicia nemaju cas. Deti maju zabavu a doma je klud. Ale to na zlom vplyve na deti nic nemeni. Je to len vymena spokojnej buducnosti za spokojnu sucastnost.

Ak by si chcel ist trosku do hlbky - pocitace skutocne vyrazne zvysuju detom inteligenciu. :palec+:
To sa rodicia tesia, ked 5-rocny vie citat, pocitat. Bohuzial zvysuju len niektore casti inteligencie, ostatne zacne zaostavat. :palec-:
Jemna motorika sa zlepsuje, hruba motorika neskutocne zaostane. :palec-:
Schopnost udrzat pozornost rastie takmer skokmi. :palec+: Ale bohuzial len selektivna pozornost. Schopnost sustredenia na veci, ktore nie su zabavne, rapidne klesa :palec-:
Trvalo sa zhorsuje periferne videnie, schopnost orientacie v priestore a fyzicka obratnost. :palec-:
Vyvoj kosti, chrbta (zad) a svalov stagnuje :palec-:
Nezatazovane pluca stracaju kapacitu :palec-: , imunita sa oslabuje :palec-: ....
Socialne zrucnosti a schopnost komunikacie s rovestnikmi stagnuju alebo sa vyvijaju neprirodzene :palec-:
a z pocitaca sa navyse velmi rychlo stava ZAVISLOST !!!
STACI TOLKO ???
Pri vsetkej ucte - 4 roky NENI vek, kedy by mali deti dostat do ruk pocitac, ale futbalovu loptu.

delay

Příspěvek od delay »

MDudas: Kdybys malinko četl mezi řádky, tak sem psal, že já žádnej tablet doma nemám, nemám ani telefon, kde by ty aplikace šly, ale vidím jak je malej šikovnej s myší, učí se anglicky a sleduje prostě různý ty výukovky na YT, u PC je asi 1 h denně, max 2, když kouká na pohádku, jinak jsme venku, venku a zase venku.. Díky za upozornění, jsem rád, ale my jsme taky IN, neboj ;)

Právě chceme aby si tímto stylem rozvíjel inteligenci, např. v autě, nebo v rámci poledního odpočinku, když nehcce spát, zkrátka důvod tu je. Není to žádná moderní póza. RIGHT?

Stan

Příspěvek od Stan »

ja si myslim ze za vynalozeny penize na iPod si usetris spoustu casu a nervu. To se opravdu vyplati.

Bleee "Tato splav to ono to nehlaje" bleeee snif ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

dudas :palec-: :palec-: :palec-: najlepsie ked sa vratis do jaskyne a budes svoje deti vychovatat tak aby dokazali kyjakom zabit mamuta... zaujimalo. y ma ci tak stritkne ako pocitace zakazujes svojimdetom aj TV, lebo ta bedna je podla mna pre vyvoj decka 10000x vacsie peklo nez tablet/pocitac.. vratane tych debilnych akoze detskych programov..

delay: ono ma este jeden dovod preco ist radsej do apple nez androidu .. deti su sikovne, velmi rychlo sa naucia i stalovat veci same.. pri androide kde moc nefunguje kontrola toho ake aplikacie sa do appstore dostanu, tam zachvilku poinstalauju kopu blbosti, rozhasia cely system a bud to budes musiet kazdych mesiac reinstalovat alebo rovno vyhodit :-))) realna skusenost jedneho znameho :-))
Naposledy upravil(a) dendy dne 05 čer 2014 23:12, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

inak uzasne je toto, dali etiopskym deckam tablety bez toho aby och ucili s nimi robit.. a ako to dopadlo :-)
http://www.dvice.com/archives/2012/10/e ... n_kids.php

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

MDudas píše: Vrelo doporucujem drzat deti od pocitacov co najdlhsie. Nie naveky, ale aspon kym sa naucia pisat a citat. (mam okolo seba fakt dostatok odstrasujucich prikladov)
mas dake deti ?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

delay, OK. fajn. super. Neodhadol som to, pardon. Neda sa zapamat, kto tu ma/nema mobil. :oops: Ale ako vidis, inych som trafil. Sorry za off-topic.

pytkin, fakt tomu, co som pisal, neveris? na tvoju otazku si vies zodpovedat aj sam. (napr. podla mojej aktivity v inych prispevkoch)
len Ti pridam - tiez som o tejto problematike ako mlady slobodny chlap vedel prd. ale potom som si zobral fakt chytru zenu ...psychologicku, co prilezitostne robi kurzy pre rodicov. A ona mi poriadne otvorila oci. :lol:
Detske vyvojove stadia sa nedaju ojebabrat. Behanie a lozenie sa neda nahradit klavesnicou a mysou. Predskolsky vek je strasne kratky aj na ziskanie zakladnych NEVYHNUTNYCH znalosti a schopnosti, ktore sa uz neskor nedaju dobehnut. Opakujem znovu - je to prijemne vidiet, ako vlastne dieta robi veci daleko nad uroven rovestnikov (napr. na pocitaci), ale v konecnom dosledku mu to uskodi, lebo mu to obsadi priestor, kde malo byt nieco celkom ine...

dendy, ty podobne - s tou telkou - o tom snad nemusime diskutovat, ci ano? A Ty mas pocit, ze si snad mal s IT zacat skor? Ze si nieco zmeskal, lebo si nemal pocitac v piatich rokoch ? Na temu vracania sa do praveku len tolko, ze ked som mal doma PMD a ZX Spectrum, tak Ty si este kakal do plienok. :wink: Takze tuto problematiku poznam doverne z mnohych uhlov. A ja som bol tiez tak trochu IT dieta, ale pri behani 1500ky som sa nemusel zasivat ako poniektori diskutujuci, lebo som ju behal v tazkej pohode. :lol: Nastastie ma rodicia v tom "IT starte" brzdili. Dnes som im vdacny.

Howgh.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

mdudas : nehovorim ze ti neverim .. ale proste deti sa vyvyjaju tak nejak sami a my to vobec nedokazeme ovlivnit .. a zakazovat im pracovat s pocitacmi mi pripada chore ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Moj nazor - ovela viac skody nez skory kontakt s IT na detoch pacha nas skolsky system ktory je postaveny na casto mnoho desiatok rokov starych uz uplne neaktualnych poznatkoch .. system ktoreho predstavitelia (pedagogovia, psychologovia) az na vinimky nie su schopni pochopit ze stojime na prahu UPLNE ineho sveta, ze dnesne deti za 30 rokov budu zit v niecom co si dnes nedokazeme ani predstavit, ze ten rozdiel svetu o 30 rokov bude dramaticky vacsi nez je rozdiel medzi dneskom a tym co bolo pred 30 rokmi.. Ze schopnosti ktore dns pokladame za klucove mozno vobec nebudu potrebovat a naopak tie ktorych nadobudnutie im podaktori odopieraju co najdlshie budu mozno uplne klucove ..

Skolsky system ktory nuti deti ucit sa memorovat kvanta uplne zbytocnych pre nich nepodsatatnych informacii a namiesto toho aby v kazdom rozvijal hlavne tie schopnosti na ktore ma zjavny talent a nenutil ich stracat cas s tymi na ktore talent nemaju, system ktory produkuje masu priemernych ludi s priemernycmi vseobenymi vedomostami .. ktovie kolko einsteinov nas skolsky system ubil a zlikvidoval hned v pociatkoch ..

Ze sa nejakemu decku nechce nieco ucit ? No nakopal by som do riti toho to vymyslel ze ho k tomu treba donutit - debilny system ... Preco ? Aby zapadlo do mantinelov systemu, aby bolo take iste ako milion inych deti, aby sme produkovali uniformne stado kde nikto moc nevycnieva ... na grcanie mi je z tohoto nazoru ...

Dufam ze raz ludstvo dospeje do bodu ked sa bude od malicka v detoch hladat na co maju talent, v ktorych oblastiach su vinimocne, a potom v elej ich faze dospievania sa ucenie sustredi prave len na tieto oblasti .. Lebo pokrok dopredu neposuvaju priemerni ludia s vseobecnymi vedomostami ale vinimocni ludia ktori su vinimocni v nejakej konkretnej oblasti ..
mdudas píše: Na temu vracania sa do praveku len tolko, ze ked som mal doma PMD a ZX Spectrum, tak Ty si este kakal do plienok.
HAHA to tazko, aj to len mozno 8) Jedine ze by si ich mal peknych par rokov predtym nez vobec boli uvedene na trh :D
Naposledy upravil(a) dendy dne 06 čer 2014 09:11, celkem upraveno 3 x.

Odpovědět