Technické pravdy, mýty a pověry

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Oxyygen
Profesionál

Re: Technické pravdy, mýty a pověry

Příspěvek od Oxyygen »

takze jen zaplej zesilovac bez signalu zere 36W? To je docela dost. To se mozna uz vyplati vypinat. Ja mam zaply aktivni repro nonstop.
Jak to prepocitam na Wh?. pokud je spotreba konstatnich 36W, je i hodinova 36Wh? pri cene 5 Kč za kWh je to cca 150 mesicne a to ani nemluvim ze tam mam pichlej mac mini a Motu zvukovku, takze mozna to bude i 250 Kč mesicne
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Stan

Příspěvek od Stan »

ReaktoplazmAR píše:ked mám na zosiku napísané "non switching amp" má to niečo spoločné s týmto čo popisuješ ?.. alebo je to zas o inom ??
Tady máš jednoduchou popověď.

http://www.diyaudio.com/forums/solid-st ... class.html

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Oxyygen píše:takze jen zaplej zesilovac bez signalu zere 36W? To je docela dost. To se mozna uz vyplati vypinat.
Vsetko, co zere viac ako 5-10 W sa oplati vypinat. Jaj mam jeden "vydareny" modem od UPC, a ten mi urobi takmer 20% spotreby len preto, ze bezi non-stop. Mesiac ma jednoducho prilis vela hodin... :wink:
Jedine chladnicku nechaj bezat.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

mna by ešte zaujímalo ako je to s bezpečnostou fantomoveho napajania ? stretol som sa na nete viac krát s názorom, že fantomove napajanie je "viditelné" len pre mikrofony ktoré ho potrebujú a pre iný gear je vraj neškodné (ak by som ho napr. omylom pustil do syntáku, tak by o tom ten synták ani nevedel)..
ja tomu neverím.. ale aj tak by som rád vedel pri akej príležitosti može fantom poškodit nejaký gear.. :?:
mám syntáky pichnuté do predzosikov s fantomom, samozrejme fantom mam vypnutý a je to zapojené jackom, tak predpokladám že keby som ho omylom zapol tak sa nič nestane ... ale istý som si neni..

jazzym

Příspěvek od jazzym »

rastis píše:
jazzym píše:Tak ja som neodolal , a kupil som ten merač , . vedel som že ho maju kauflande čo mam 5 minut peši,
meral som ten stmievač sklasickou 60W žiarovkou pekne znižoval z 57W až na nulu...
si si isty svojim meranim ? ako si presne postupoval ? podla mojho nazoru stmievanim ziarovky neznizis odber, ta spotreba zostane v trafaku stmievaca. dokonca by som povedal, ze teoreticky sa moze aj zvysit - podzhavenim vlakna mu zasadne zmenis odpor a fakt by som sa nedivil, keby sla spotreba hore.
Som si istý ale koli tebe som znovu odmeral 30W žiarovku halogenovu na ten isty typ ikea stmievaču ale iny kus,
bez stmievača lampa......30W
so stmievačom na plno ...30W
cca v polke dráhy .........12W
pred koncom ...............9W
vypnutie stmievačom..... 0W
Naposledy upravil(a) jazzym dne 10 pro 2013 12:20, celkem upraveno 1 x.

rastis

Příspěvek od rastis »

a ako to vlastne meras ? kde presne ? rozpraval som sa na tuto temu s technickym clovekom zo slovenskeho Osramu. najprv sa dlho zamyslel a potom tvrdil, ze ak ma dojst stmievanim k nejakej uspore, tak len velmi minimalnej a mozno aj ziadnej. rozpraval som sa na tuto temu s roznymi elektrikarmi a nikdy som nedostal jednoznacnu odpoved, ze by sa mala spotreba znizovat a dokonca tak linearne ako pises.

jazzym

Příspěvek od jazzym »

Meram to meracom kupenym v kauflande , je to presne tento ,..
http://www.elv.de/unitec-eim-812-energi ... eraet.html
Obrázek

zmeral (prepol som aj na Amper) a ten tiež linearne klesol z 0,13A až k nule

Ked som kupoval Legrand za 1000 korun tak mi tiež nevedeli isto povedať že budem šetriť. :roll:
ten ale je zabudovany tak som ho zatial nezmeral.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

bezne "stmivace" alebo podobne regulatory napetia funguju na bazi useknutia casti vlny a tym i obmezeniu patricnej casti prikonu/vykonu. to teplo, co je predavane do chladica je zanedbatelne a ma to na svedomie prave ta cast vlny, kde sa deje ten zasok, ktery neni nikdy priamo kolmy k ose...

charonme

Příspěvek od charonme »

rastis, keby stmievacom stmavnuty luster (napr. 3 ziarovky po 40W) neusporil ziaden odber, tak pri tmavom lustri by ten stmievac musel vykurovat stenu aspom stoma wattmi

EDIT: prave som nasiel 500Wattovy otocny stmievac do steny. To si vazne ti ludia s ktorymi si to konzultoval myslia ze pri stmavnutom lustri by to pustalo 500W tepla do steny? Nemysleli oni nahodou tou "ziadnou usporou" to, ze relativne k mnozstvu svetla ti to nic neuspori? To je naozaj pravda, stmievac nic "neuspori", stmievac iba znizovanim vykonu umerne znizuje svetlo. Ked si das dva stmievace a stmavnes nimi dve stovky na polovicu tak tie ziarovky budu spolu svietit tak isto ako jedna stovka naplno a spolu budu aj rovnako zrat ako jedna stovka naplno, cize v tomto ponimani uspora ziadna.

a s transformatorom to podla mna nic nema, nezatazeny transformator by nemal skoro nic odoberat pokial viem, alebo len zlomok zo svojho plneho vykonu

biscuit

Příspěvek od biscuit »

charonme: muzes mi rict, jak se snizuje "vykon"? zarovka ma snad nejaky prikon, ktery je dan odporem vlakna pri danem napeti, resp. proudem, ktery ze vztahu napeti a odporu tece.

vstupni velicinou je tedy napeti a s nim musis pracovat. jen debil by to udelal delicem, aby mu slo do zdi teplo a nic neusporil :-) mame prece polovodice a umime s nimi napeti "deformovat", cimz regulujeme jeho efektivni hodnotu. ale regulujeme napeti!

mimochodem z toho vyplyva, ze clovek ze slovenskeho osramu je diletant a nevi co je triak.

jazzym

Příspěvek od jazzym »

Takže mne laikovi elektrotechniky z toho vyplyva že orezaním vln sa zvýši mihotavosť svetla :roll: a teda to potencionalne viac kazí oči.

zapojil som pokusne aj žiarivku(zářivku) ktorá sa nedoporučuje pre stmievače a tá blikala jak divá pri stmievaní . 8)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jazzym : ale na ziarovke to nevadi .. lebo vlakno ma veliku zotrvacnost .. i ked ty co si ich nenakupili , mozu o tom len snivat ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ti co si je nenakoupili si je proste koupi ted ;) (pokud k tomu maji duvod)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

u vas este predavaju ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Jo. U vas taky. Nesmi se dovazet a vyrabet, ale prodavat se smi (a nekdo ma ty zasoby opravdu hodne hodne velky :]).
A krom toho se prodavaji halogenovy zarovky, ktery jsou totez v blede modrym (vcetne pouziti se stmivacem).

Odpovědět