Vymáhání dluhu

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Ivo
Moderátor

Vymáhání dluhu

Příspěvek od Ivo »

Máte nějakou vlastní zkušenost jak z někoho dostat smluvně neošetřené dluhy ?

Asi před 2 lety jsem jednomu týpkovi co má o kousek níž garáž a v ní opravuje auta (jednou i mé), zároven je i taxikář, půjčil 7000,- Moc prosil s tím že mi je příští týden vrátí ... Tahle sága už se vleče 2 roky, vždycky když jedu kolem, tak se tam stavím a on mě vždycky ujistí - "dnes večer se stavím", zítra to donesu, ve čtvrtek přijdu, už to mám nachystané, vzal jsem si na to půjčku, zítra ji mám odsouhlasenou, atd atd v tisíci variantách, někdy i z ničeho nic sám od sebe volá - že dnes/zítra/v pondělí přijde, že už to chce mít vyřízené ... Samozřejmě nikdy nic ... už tyhle dialogy proběhly tak 500x ... je to už lehce paranoidní ... a já mu vždycky nějak uvěřím. Není to nějak moc peněz, ale spíše než ty peníze už mi leze krkem tohle psycho jednání a permanentní lži.

Znám tady pár cigánů, co jednou spolehlivě vyčistili prostor před naším domem, kde sousedka-psychopatka léta vrší haraburdí aby ochránila "soukromý pozemek", asi by neměli problém milého pána navštívit, což jsem mu i zmínil a on na to ať mu nevyhrožuju a že na mě podá trestní oznámení (on na mě :)

Tak ted přemýšlím jestli se na to už nevykašlat (moudřejší ustoupí) anebo týpkovi dát jasně najevo že takhle se prostě nejedná ...

Gustav

Re: Vymáhání dluhu

Příspěvek od Gustav »

A co NEchat od něj podepsat SMLOUVU o pomalém (měsíčním) splácení po 1.000Kč - jinak se vystavuje NEbezpečí .....!
GvF

Sane

Příspěvek od Sane »

Kámo o vymáhání smluvně neošetřených dluhů mi nemluv, protože bych o tom napsal knihu.

Ve stručnosti asi tak. Půjčil jsem v roce 2004 mé sestře 10.000Kč, které mi vrátila asi po půl roce. Když mě o peníze prosila podruhé (z vážných rodinných důvodů) v roce 2007, ukončil jsem bydlení v Brně a vrátil se k otci, jen abych ji finančně pomohl (nedokázal bych platit nájem a zároveň sehnat dostatečnou sumu peněz pro ni). Je rok 2012. Na maily mi neodpovídá už řady let, odstěhovala se do Neměcka s přítelem, kterého si později i vzala, mají spolu dítě, přítelkyně našla fotky jejich bejváku i soukromí na netu, žijou si hodně, hodně nadstandart a k vrácení několika tisíců se nehlásí. Tisíců, ale v tomhle případě už EUR.

Takže ti celkem rozumím. Nechápu ale, že v dnešním světě půjčíš jen tak "někomu" bez smlouvy. Mě alespoň omlouvá, že jsem takovýhle "poyeb" od vlastní rodiny nečekal, proto jsem na smlouvu ani nemyslel. Holt příbuzné si nevybereš.

Moje rada; Dle nabytých zkušeností bych už nikomu v životě nepůjčil. Dostal ses do dluhu či insolvence vlastní vinou? Tak si sám i pomož. Musel bych sakra moc přemýšlet a přemýšlet, abych někomu nějakou částku půjčil a když už, tak jedině se smlouvou a řádným úrokem (nejsem lichvář, ale taky odmítám být bezúročný chodící bankomat na počkání).

U
-
o

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

Nevím, jakou by mělo hodnotu, kdyby jsis takový telefonický rozhovor s ním nahrál. Dnes je to populární metoda.. :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Dnes jsem se už trochu naštval a řekl mu že když ty peníze tady nebudu zítra do 6 mít, tak už to nemusí vracet mně ... že si pro to přijde někdo jiný a bude to i s patřičnými úroky a bez rukaviček ... :) Řekl že to určitě přinese dnes nebo zítra večer (jako vždycky). Ale nejsem si jistý jestli do toho jít takto a povolávat cigány ... ten psychouš by zase pak myslet na nějakou odvetu ...

peteness

Příspěvek od peteness »

Ber to tak, že ten člověk se takhle živí. Určitě nejsi sám, kdo mu "půjčil."
Občas si říkám, že takových lidí už je nadpoloviční většina....řešení?... S nikým se nekamarádíčkovat, nikam nechodit, nic nechtít a mimo domov vycházet jedině s rotwailerem :) ....Kvůli pár kačkám.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

s ciganmi by som sa v tomto pripade rozhodne nespajal, može sa lahko stat že sa ich potom nezbaviš... niečo sa im na tebe znelubi a otočia to všetko proti tebe.. ked už tak si bud istý že si ta nikto napr. netočí na telefon ako im davaš prachy zato že niekomu rozbili hubu, etc..
skor na to ist nejak z rozumom, nahnat ho do pasce.. daj si u neho niečo vymenit na aute a nezaplat mu..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

Gustav píše:A co NEchat od něj podepsat SMLOUVU o pomalém (měsíčním) splácení po 1.000Kč - jinak se vystavuje NEbezpečí .....!
GvF
toto je celkom rozumné.. už ked by ti to podpísal tak ho skoro máš

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tohle zkusím, nejlépe tam přijít s někým kdo se bude vydávat za právníka :)

tony9

Příspěvek od tony9 »

IVO Cigány bych do toho vůbec netahal , protože se to obrátí proti tobě. Pokud chceš dosáhnout něco, bez nějakého hrubého nátlaku, zkus z něj dostat písemné vyjádření.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

tony9 píše:IVO Cigány bych do toho vůbec netahal , protože se to obrátí proti tobě. Pokud chceš dosáhnout něco, bez nějakého hrubého nátlaku, zkus z něj dostat písemné vyjádření.
+1
Takhle budes nakonec platit ty, pripadne pujdes rovnou brucet.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Věz, že boží mlýny melou. Ono se ti ty prachy vrátí i s úrokem. Kdo zneužívá důvěru jiných (nebo násili), vždycky se mu to vrátí, když se mu to nejmín hodí. Takovej Husajn,Udaj a Kusaj, Kadafí a jiní "nezničitelní" zmrdi by mohli vyprávět...:-) Po svíňárnách spadnout dolů je kolikrát velkej fofr a bolí to.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Sane

Příspěvek od Sane »

Oxyygen píše:Věz, že boží mlýny melou. Ono se ti ty prachy vrátí i s úrokem. Kdo zneužívá důvěru jiných (nebo násili), vždycky se mu to vrátí, když se mu to nejmín hodí. Takovej Husajn,Udaj a Kusaj, Kadafí a jiní "nezničitelní" zmrdi by mohli vyprávět...:-) Po svíňárnách spadnout dolů je kolikrát velkej fofr a bolí to.
Hezký slova, ale být v kůži Iva nebo mě, tak tomu moc nevěříš.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Prachy jsou jen papirky, ale moralni satisfakce se dockate oba. I kdyz prat neco spatneho sestre je asi krapet ujety..:-) Jo taky neni spatny, kdyz je hrisnik v prdeli, se povznest a odpustit. To ze mas celej problem na haku je slastnejsi pocit nez pomsta.:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

tony9

Příspěvek od tony9 »

Sane píše:
Oxyygen píše:Věz, že boží mlýny melou. Ono se ti ty prachy vrátí i s úrokem. Kdo zneužívá důvěru jiných (nebo násili), vždycky se mu to vrátí, když se mu to nejmín hodí. Takovej Husajn,Udaj a Kusaj, Kadafí a jiní "nezničitelní" zmrdi by mohli vyprávět...:-) Po svíňárnách spadnout dolů je kolikrát velkej fofr a bolí to.
Hezký slova, ale být v kůži Iva nebo mě, tak tomu moc nevěříš.
No tak mně borec dlužíl 2litry což samozřejmě není moc, ale nakonec to během 3let vrátil. Choval jsem se k němu mimořádně asertivně a bylo to.

Odpovědět