Sonar 2015 predstavený

Vše o programu Cakewalk SONAR
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

co je na nem spatnyho? ja vidim jen obalku, a ta se blyska.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14147
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od dendy »

bluerecording píše:čo je nepodstatné?
ze pri DAW su pre mna podsatne ine veci nez to ako vyzera ... ale prost tuto tento sonar je fakt pekny pre oko .. vizualne sa mi paci viac ako ktorykolvek iny DAW ..

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od biscuit »

brooklyn: to ja samozrejme nevim, jeste jsem ho nemel moznost vyzkouset (a jelikoz mne uz ta odvaha a nervy chybi, ani to neudelam). jen sejckuju, protoze se bojim, ze tech problemu tam bude dost. ale neni to nicim vecnym podlozeny sejckovani ;-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od Pytkin »

ja mam strasne zle skusenosti so sonarom .. ja ho mam v kategorii NIKDY VICE :)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14147
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od dendy »

je nas takych viac :-D

absu
Příspěvky: 9
Registrován: 26 lis 2014 11:59

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od absu »

TOM-Thak píše:2absu: To jsou docela silna slova ne? "Existuje neco lepsie ako cubase a sonar"
Myslim, ze zalezi, co delas :)) treba na Elektroniku mas nejlepsi Ableton, na dabing / video je zase hodne dobre udelane ProTools... Takze takhle to nejde brat.
myslim ze vobec nie, co sa tyka moznosti, zdokonalovania, invencii,vychytavok. az na nieake bugy je to ok, ale to ma kazdy program. ide mi o to aby som v co najlepsi sposob zaznamenal svoje hudobne napady, mix, efekty, strih a pod. podla toho to hodnotim, ako je to uivatelsky vymyslene a to som vyskusal uplne vsetky DAWs, VST, VSTi. pokial sa objavi nieaka zmysluplna, pozivatelna vecicka, budem len rad a nevadi ze to mozno bude v programe za 5€. samozrejme ze tie programy nenahradia inspiraciu, ktoru ti beru napriklad jebnuti ludia, ale prave tieto workstationy sa o to aspon pokusaju naplno. neviem co je to elektronika, to co som pocul sa mi javi dnes ako kontraproduktivne, bez naznaku zivotaschopnosti, nalady, akoby to bolo o prazdnote, chladnom kalkule, na to Ableton staci, to je pravda :mrgreen: srandujem. Pro Tools Mpowered, express, HD. na to maš original Nuendo, Sequoju, pokial to musi mat codeck. v tejto oblasti ale nejdem

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od TOM-Thak »

Hele my bezne delame v abletonu orchestralky k hram apod. :)) Ja byl stejny jako ty.. zacinal jsem na FruityLoops, dlouho jsem prechazel na Cubase asi rok mi trvalo nez jsem byl schopnej neco udelat.. pak jsem dlouho pouzival ableton na live a na sety a radioshow a cubase na praci s audiem a produkci a ted jsem zkusil Ableton na produkci s kontrolerem od akai, na Mac Pro ve veri Ableton 9 a musim rict, ze par veci je tam oproti cubase jednodussi a daleko lip promysleny. Ale zalezi, co delas.. v abletonu bych v zivote nechtel strihat zvuk pod video nebo delat reklamy a jingly apod. Prace s audiem je proste v abletonu spatna co do rychlych strihu, fade in / out.. nejsou tam standardni veci jako normalizace audiostopy apod. Zkratka ableton = super na live, super na dj sety a skladani jakykoli elektroniky od Techna, Trance, House pres Drum N Bass, Dubstep atp. ale neni to na to abys v tom nabiral a michal rockovou kapelu :)) Jasne ze to tam jde.. ale neni to prakticky.. Proto jsem sel cestou 2DAW. Podle me je to mnohem vic univerzalni.. myslim, ze mnozi zde mi potvrdi, ze ve studiu maj treba 3DAW uz jen kvuli kompatibilite s klienty, kteri k nim chodi...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

tom-thak: zajimavy. ma v sobe ableton nejakej prehravac videa? a umi 'spot to video', tj. ze kdyz mas nejaky objekt v drag&drop modu (tahnes jim), tak je videt na videu, na ktery misto ho tahas? a ten kontroler pouzivas na prepinani klipu a scen, nebo primo na nejaky zapisy not do partu? diky.

Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od Kelley »

Budu hrát, nahrávat, mixovat a skládat a pořádně se to naučím s tím, co už mám. Nebudu upgradovat, nebudu upgradovat, nebudu upgradovat, nebudu upgradovat, nebudu upgradovat, nebudu upgradovat, nebudu upgradovat....

Uživatelský avatar
bluerecording
Příspěvky: 307
Registrován: 08 led 2004 15:18

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od bluerecording »

Jedine, ze by si musel upgradovat :D Vienna Symphonic Library frci ako ma na inovovanej VST3 platforme s multi midi portmi. Zatial sa tento upgrade javi ako posun aj co sa tyka niektorych uprav v piano roll. Recyklovatelne VST okna su tiez skvele, nemusi sa mi otvorit 100 okien s pluginmi, strieda sa to v jednom.

Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od Kelley »

Nemám Vienna Symphonic Library (pro mě by ani neměla smysl, obzvlášť za tu cenu) a to co mám mi funguje v X3... Ale pokud tobě přinese upgrade nějaké výhody, pak je to OK.
A kromě toho - nebudu kupovat nové pluginy a naučím se pořádně pracovat s tím co mám. Nebudu kupovat nové pluginy, nebudu kupovat nové pluginy, nebudu kupovat nové pluginy, nebudu kupovat nové pluginy... a nebudu ani stahovat další free pluginy.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od vasek »

Moc se mi nelíbí, jak se v Sonaru pořád mění způsob práce v midi rollu. Připadá mi to spíš čím dál horší...

Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od Kelley »

Jo, třeba ty kulatý začátky a konce značek, aby NEbylo poznat, kde MIDI event končí a kde začná... Nedá se to někde přepnout/vrátit do starého zobrazení ?

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od pavlii »

To mi naopak přijde jako "návrat ke kořenům" :-) aneb jedna z věcí, kvůli kterým jsem svého času zavrhnul Cakewalk jako program pro práci.

P.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Sonar 2015 predstavený

Příspěvek od vasek »

Pro mě byl Sonar nejlepší ve verzích 8,9. Sice potom přidali spoustu zajímavých doplňků, ale ovládání... :(
Například nechápu, proč v sérii X musím v Track View přepínat složitě, jakou křivku chci editovat. Dále práce s overlapováním wavů - jenom horší.

Odpovědět