adam a5x/a7/a7x + sub7

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
nixx

Re: adam a5x/a7/a7x + sub7

Příspěvek od nixx » 06 úno 2011 22:26

STi píše:tak som nakoniec objednal vxt8, nasiel som nove par za 680 libier tak som uz nad inymi ani neuvazoval. uz sa neviem dockat ako sa na nich bude robit.
chalani diky za pomoc :))
Gratuluju, ať slouží! ;-)
Fractal píše:dobres udelal
To se divím, že zrovna Ty mu to chválíš :shock:. Vždyť VXT8 jsou bassreflexová konstrukce, kterou ty pro práci se zvukem tak zavrhuješ, ne?

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 úno 2011 23:32

Fractal píše:dobres udelal
To se divím, že zrovna Ty mu to chválíš :shock:. Vždyť VXT8 jsou bassreflexová konstrukce, kterou ty pro práci se zvukem tak zavrhuješ, ne?
nikde jsem nenapsal že tyhle bedny jsou špatné, jenom jsem napsal, že kdybych podobne měl, tak bassreflex zadusim jak cyp :mrgreen:

a psal jsem že větší bedny značek dynaudio a mackie subač nepotřebujou.. a že bassreflex je jim naškodu, protože lidi na nich delaji prebasovane mixy, i kdyz uz s bednama umí (z toho vyplyva, ze si myslim že bassreflex akorát klame při mixu, možná pomáhá ve špatně řešených místnostech, ale v dobře odhlučněných a pohltivších je na škodu imo)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 úno 2011 23:39

je to prostě výfuk - výdobytek hi-fi éry (nemyslím si že auta na elektrický pohon budou potřebovat výfuk) takže se podívej na nej nej bedny na světě (kategorie např. barefoot) a ukaž mi prosím na nich bassreflex

nemyslím si že bssrflx je špatná věc, jenom z principu nechápu naco je na bednách na kterých mícháš stopy (ten bassreflex jakoby nemůžeš ovlivnit, je to pevně dané a blije a blije a blije)

další věc je, že po ucpání tapco bassreflexu se z nich staly monitory o třídu vyšší co se podání basů týče (možná že pán, co sem mu je prodal bude souhlasit)

okej, už toho necháme.. já mám svůj názor na věc a můžeš maximálně nesouhlasit, dát mi jeden opačný případ, nebo mi dát příklad, kde bass reflex "ne"funguje (např. adam, k+h)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 06 úno 2011 23:44

Fractal: a jak se to ucpava? Mam to u svych A7ek zkusit?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 úno 2011 23:49

ty nevim jestli se nerozpadnou, ale normalne akustickou penou, ja sem to ucpal takovymi vlozkami z jakehosi polycosik v kterych byl zapaleny nejaky syntak, byly dost pevne a tuzsi (pozor, ne polystyren) nebo vem fusky, hlavne ne dva tydny nosene, bo ti ty adamky zhnijou :lol: ale nevim jestli to maa u tech malych bednicek smysl, ale zkus, za zkousku nic nedas

jo a pri vysokych hlasitostech se muzou prehrivat no... jo a priprav se ze se dost zmeni charakter zvuku (ale ne u tviitru)

STi

Příspěvek od STi » 07 úno 2011 01:03

ekeaze píše:Tak dej pak echo , protože na ty mám též zálusk ...
ok, ale bude to asi dost neobjektivne kedze s dobrymi bednami som este nikdy nerobil a ani poriadne nepocul tak nemam s cim porovnat takze neverim ze z nich nebudem nadseny :-))
FB | SC | T

nixx

Příspěvek od nixx » 07 úno 2011 10:19

Pokud bedna po ucpani bassreflexu zni lip, znamena to IMHO:
1.) Byla mizerne navrzena (nepravdepodobne u znacek jako Adam, Dynaudio...)
2.) Dotycny nema vyresenou akustiku mistnosti
3.) Dotycny proste vnima zvuk odlisne nez vetsina ostatnich lidi :-)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 úno 2011 11:41

1] no adam je plynatosti bassreflexu znamej...

nixx

Příspěvek od nixx » 07 úno 2011 11:50

Jj, psal jsem vys, ze Adam mel u AX serie problemy se slysitelnym poryvem vzduchu kolem vnitrniho usti bassreflexu. To uz se ale resi a je to spis vyjimka.

kexik

Příspěvek od kexik » 07 úno 2011 12:36

Fractal píše:(no mít bedny s bassreflexem a ještě subwoofer je imho zbytecné plýtvání) Adam A7X je dobrá volba, ale jenom co se týče výškáče :)

Mackie jsou vyjímečné pouze kvůli ceně, stejně jako byli vyjímečné Tapco a jsou dnes i KRK

Jinak mě napadlo - koupit si uzavřené bedny - levnější na výšky, třeba malé KRKY, plus nějaké středové kategorie YAMAHA plus 2X adam A7

takže:
2X FOSTEX PM.O7MKII )basy( (nebo nebo adam sub7)
2X YAMAHA MSP5 )stredy(
2X ESI nEARo4 )výšky(

pak nějakou výhybku... nebo nějaký 6ti výstupný rozdělovač - a výhybky se můžou použít softwarové (digitální) nebo ty na monitorech
ty voe...

kexik

Příspěvek od kexik » 07 úno 2011 12:45

1. molitan v basreflexe ho neucpava, ale zmensuje cinitel akosti. dorovna to basy, tj ubere tych vyssich, prida najspodnejsich, ale sucasne o nieco zhorsi impulznu odozvu bedne. tj vznikne akysi hybrid medzi basreflexovou a uzavretou bednou.
2. ci je lepsia uzavreta bedna alebo basreflexova, to je tazka otazka. sub je urcite lepsi uzavrety. nearfield a midfield je imo mierne lepsie riesitelny basreflexom, koli tomu, ze ma lepsie impulzne chovanie co dost zlepsuje podanie vyssich basov. malicke satelity su opat lepsie uzavrete, pri 8cm basaku nema vyznam vyskrabavat z toho akekolvek basy, lepsie je to zavriet uplne, basy odkrojit vyhybkou a benefitovat z vyhod uzavretej koncepcie.

celkovo k teme, budem sa xkrat opakovat, ale naladit 2+1 system bez skusenosti a nejakeho elementarneho meracieho aparatu je loteria ktora moze dopadnut velmi zle aj ked sa pouziju kvalitne monitory. a to sa tu spominali predovsetkym monitory nekvalitne.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 07 úno 2011 17:54

sub je urcite lepsi uzavrety.... vyskac taky zejo? no a proc by nemel byt lepsi uzavrety basostredak? vyfuk je jenom zakryti nedostatecnosti basoveho repraku a pridani rezonance v okoli urcite frekvence... fakit.. ja to nechci, radsi to ucpu drevenyma pilinama a bude pokoj, prave ze bassreflex mi prijde jako pomoc ve spatne odzvucene mistnosti, v dobre odzvuceneúakusticky poresene mistnosti ho neeeepoootreeebujuuu, akorat me sere, stve a prudi kdyz prdi

Fractal

Příspěvek od Fractal » 07 úno 2011 17:58

celkovo k teme, budem sa xkrat opakovat, ale naladit 2+1 system bez skusenosti a nejakeho elementarneho meracieho aparatu je loteria ktora moze dopadnut velmi zle aj ked sa pouziju kvalitne monitory. a to sa tu spominali predovsetkym monitory nekvalitne.

jasne, lidi nedokazou pochopit, ze pokud tvoje nahravka je vicemene na analyzeru "matching" s nejakou tvou vysnenou tak to neznamena vubec nic... mozna jenom ze si borec v grafickem porovnavani

jedine co ti zajisti nejlepe v tve mistnosti nastavit 2+1 sys. jsou tvoje (ano jenom tvoje) usi, na nejake metry se muzu zhluboka od srdce vyfouknout

skoro zadne monitory nejsou nekvalitne.. ty opravdu nekvalitne si muze koupit jenom vitekdo...
nechapu, kdyz ti 20 lidi rekne ze to auto je spatne a kazi se mu elektronika a nahradni stoji jako nove punto, koupis si ho?

nixx

Příspěvek od nixx » 07 úno 2011 19:07

Fractal píše:sub je urcite lepsi uzavrety.... vyskac taky zejo? no a proc by nemel byt lepsi uzavrety basostredak? vyfuk je jenom zakryti nedostatecnosti basoveho repraku a pridani rezonance v okoli urcite frekvence... fakit.. ja to nechci, radsi to ucpu drevenyma pilinama a bude pokoj, prave ze bassreflex mi prijde jako pomoc ve spatne odzvucene mistnosti, v dobre odzvuceneúakusticky poresene mistnosti ho neeeepoootreeebujuuu, akorat me sere, stve a prudi kdyz prdi
Ja to vzdávám, zkuste to někdo jinej... :roll:

Odpovědět