Ako na zvukove efekty?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Sungo

Ako na zvukove efekty?

Příspěvek od Sungo » 20 led 2003 01:16

zdravim vas!

mate skusenosti s nahravanim zvuku zo zivota? mam na mysli nahravanie roznych zvukovych efektov :)
:arrow: chcem si kupit minidisc s mikrofonym vstupom a k tomu maly prenosny mikrofon, aby som mohol nahravat zvuky a sumy.
je to dobra volba v dnesnom diigalnom svete kupovat minidisc? :roll:
hlavne po financnej stranke to vyzera za minidisc+mikrofon okolo 8tis CZK :? a dajme tomu, ze sa dostanem sa na urcitu hranicu kvality zaznamu. :wink:
je mozne za tieto peniaze mat nieco lepsie na nahravanie zvukov?

:shock: prosim budete velmi dobry ked sem niecim k teme rozumnim napisete.dik.

----------
prehrabal som sa v prispevkoch, ale nenasiel som rozvinutu debatu na tuto temu, tak som sa rozhodol, ze zalozim novu temu
ak uz niekde v tomto fore prebieha debata o nahravani zvukovych efektov, ospravedlnujem za "off topic" :)

pm

Příspěvek od pm » 20 led 2003 08:44

presne za timto ucelem jsem si pred par lety minidisk koupil taky (jenom ne za 8, ale vyrazne mene ;). Pokud si uvedomis, ze minidisky maji zabudovany kompresory na analog. vstupech a s tim vedomim nahravas, tak za tyhle penize asi nic stejne praktickyho nemas.

Jina vec je ze je problem nahravat veci tak, aby znely ze zaznamu tak jak je slysis... myslis si ze nahravas zpev ptacku v parku a pritom pak na zaznamu bude nejdominantnejsi hluk z blizky silnice...

kexik

Příspěvek od kexik » 20 led 2003 08:58

to chce hodne smerovya hodne citlivy mikrofon a to stoji hrozne peniaze... minidisk ako zaznamove zariadenie by mohol v prvom priblizeni stacit, ale ten mikrofon je dost kriticky...

*wolli

Příspěvek od *wolli » 20 led 2003 11:01

Kdyz si vemu, ze jsem pro stejny ucel pouzival digitalni diktafon s vystupem, a nahravka byla po uprave docela cista (v ramci moznosti),
co teprve mdcko.......no bral bych ho vsemi deseti....

nigol

Příspěvek od nigol » 20 led 2003 12:20

A jak je to u tech beznych prenosnych MD napr. s digitalnim vystupem? Pokud tam neni, tak je to pro mne v podstate na nic...

kexik

Příspěvek od kexik » 20 led 2003 13:07

digitalny vystup je problem, nebyva. nove sony (nove a drahsie, presne povedane) maju USB... pozri na ich sajte

pm

Příspěvek od pm » 20 led 2003 16:00

nigol píše:A jak je to u tech beznych prenosnych MD napr. s digitalnim vystupem? Pokud tam neni, tak je to pro mne v podstate na nic...
prijde na to co s tim vystupem mas v planu, ale ten zaznam neni tak desne hifi aby se to nemohlo nahravat analogove.. zvlaste pokud by slo o ty ptacky z parku... ale do toho ti tezko mluvit :)

kexik

Příspěvek od kexik » 20 led 2003 16:46

tiez pravda... inak vyzera to ze ten usb na somy MD je fake... vie to asi len uploadovat z pc na MD nie opacne... to uz potom by mozno stalo za pokus pouzit nejaky rekorder od panasonicu (zaznam na SD kartu), tam v pohode dostanes data digitalne do kompu, neviem ale v akej kvalite maju mic in (typujem ze nic moc). inak kvalitnejsie MD nemaju nutne kompresor na vstupe, ale normalne sa nastavuje rec. level, samozrejme ze AVLS sa da zapnut...

kex

Příspěvek od kex » 20 led 2003 16:49

somy=SONY :P

pm

Příspěvek od pm » 20 led 2003 18:27

jina vec by byla mit datovou MD mechaniku v pocitaci..:) ale nejsme v Asii a u nas sem to jeden cas desperately a zbytecne shanel:) navic jsou tam problemy s kompatibilitou tech velkych datovych MD a malych audio... celkove by to za tu prudu nestalo. taky je to v atracu atd atd.. stereo jack staci:)

MartinX

Příspěvek od MartinX » 20 led 2003 19:01

Ahoj, nechtel jsem kvuli tomu zakladat novy tema, ale ono to snad trochu souvisi. Chtel bych samplovat z desek, ale mam vez bez cinchovejch vystupu. Mam to teda nahravat pres jack ze sluchatkovyho vystupu? Nebude to dost spatna kvalita? A jakej program je na to best, asi SoundForge, coz? Diky moc.
Taky mam tedka novej MiniDisk, tak chci taky zkusit naky nahravani. Do pocitace to dostanu asi taky skrz SoundForge? Ted me napada, stejne asi ohledne kvality zalezi na zvukovce i co se tech vinylu tyce?

matucha

Příspěvek od matucha » 20 led 2003 19:03

koupil sem davno JVC minidisk za 10, k tomu AKG C1000, ma i hyperkardiodu, takze se da jit trochu smerovejsiho snimani. Kazdopadne je tady proste dost i jinejch problemu nez nahravani do poce znovu po analogu.

1) vestavenej preamp u tehle pristroju je "papirak", vostrej a nevyrovnanej

2) na efekty to bohate staci, ted sem treba nahraval (tajne) rodinu o vanocich a kdyz sem jim to pak poustel, tak furt rikali jak je to strasne realny ;-).

3) ted je v novy Audiomedii clanek o clovickovi, kterej nahraval zvuky k nejaky really hre na Playstation, Audiomedia je dost snobarenskej casak pro ty lidi, ktery do studii davaj miliony dolaru... no a ejhle, tenhle clovicek pouziva obycejnej MD sony a uplne mu to staci... je pravda, ze je to do hry, ale neni nase muzika taky hra? ;-))))

4) dneska bych asi hodne uvazoval o Rode NT4, protoze je to uzasne prenosnej stereomikrak a jesli bude (jakoze by mel bejt) uplne stejnej jako NT5, tak hraje naprosto bez problemu. A taky na baterku, o coz nam u MD jde.

Alternativou je DATka, ale je o mnoho drazsi a vetsinou i vetsi... ale maj lepsi preampy a nekompresujou to ATRACem do 256kbps MP3like zvuku.

Sungo

Příspěvek od Sungo » 20 led 2003 19:18

kexik píše:tiez pravda... inak vyzera to ze ten usb na somy MD je fake... vie to asi len uploadovat z pc na MD nie opacne... to uz potom by mozno stalo za pokus pouzit nejaky rekorder od panasonicu (zaznam na SD kartu), tam v pohode dostanes data digitalne do kompu, neviem ale v akej kvalite maju mic in (typujem ze nic moc). inak kvalitnejsie MD nemaju nutne kompresor na vstupe, ale normalne sa nastavuje rec. level, samozrejme ze AVLS sa da zapnut...
tiez ma zaujima ci je prenos obojstranny, skor sa priklanam k tomu ze nie je :cry:

Sungo

Příspěvek od Sungo » 20 led 2003 19:26

matucha píše:koupil sem davno JVC minidisk za 10, k tomu AKG C1000, ma i hyperkardiodu, takze se da jit trochu smerovejsiho snimani. Kazdopadne je tady proste dost i jinejch problemu nez nahravani do poce znovu po analogu.

1) vestavenej preamp u tehle pristroju je "papirak", vostrej a nevyrovnanej

2) na efekty to bohate staci, ted sem treba nahraval (tajne) rodinu o vanocich a kdyz sem jim to pak poustel, tak furt rikali jak je to strasne realny ;-).

3) ted je v novy Audiomedii clanek o clovickovi, kterej nahraval zvuky k nejaky really hre na Playstation, Audiomedia je dost snobarenskej casak pro ty lidi, ktery do studii davaj miliony dolaru... no a ejhle, tenhle clovicek pouziva obycejnej MD sony a uplne mu to staci... je pravda, ze je to do hry, ale neni nase muzika taky hra? ;-))))

4) dneska bych asi hodne uvazoval o Rode NT4, protoze je to uzasne prenosnej stereomikrak a jesli bude (jakoze by mel bejt) uplne stejnej jako NT5, tak hraje naprosto bez problemu. A taky na baterku, o coz nam u MD jde.

Alternativou je DATka, ale je o mnoho drazsi a vetsinou i vetsi... ale maj lepsi preampy a nekompresujou to ATRACem do 256kbps MP3like zvuku.
1) aky moze byt pri konkurencnej sony

2) wuaa, to je super

3) zivot je hra, mas pravdu, clanok som si precital, chybaju mi tam vsak ukazky, ktore nahraval. zda sa mi to trochu reklamno zvadzajuce, fakt mohli hodit aspon 1 zvuk z tej hry, ktoru nahraval, aby to ich tvrdenie bolo podlozene :wink:

4) je pekny, btw. http://www.digitalplayroom.com/rode/nt4.htm ale ta cena je pre mna nerealna :cry: musim sa drzat pri mojich fin.hraniciach :wink:

prosim ta mozes uviest typ JVC alebo stranku, rad by som ho porovnal so SONY MZR701 http://www.katalog.sony.cz/homepage.asp ... man&id=872 :!:
Naposledy upravil(a) Sungo dne 20 led 2003 19:34, celkem upraveno 1 x.

Sungo

site

Příspěvek od Sungo » 20 led 2003 19:28

:arrow: :arrow: :arrow: http://www.minidisco.com - pekna stranka k teme MD a uplatnenie MD

Odpovědět