ako Vam zneje tato nahravka ? Death Metal

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
krokyn

Příspěvek od krokyn » 18 črc 2007 18:50

není to moje parketa, ale dovolim si taky něco málo lehce připsat

u refrénu je frekvenční díra mezi basou a kytarama, je to prázdný, kytary nemají hutnost

snare je trochu nadladěnej, kopák moc podladěnej (jsou frekvenčně daleko od sebe, z kopáku je místy slyšet jen to "mlaskání" - nepojí se s "tělem")

hlas je méně presentní než kytary, ztrácí na agresivitě - to mi vadí zvukově nejvíc! hlasy jsou podle mne prostorově utopený

nejsem si jist, zda mix pouze do L, R nebo do středu je to pravý (osobně bych zde overhead "panpotoval" ne LR, ale "3/4 na 3"), ale jinak je to po bázi celkem příjemně vyvážený, jen bych něco udělal s tim koncem, je to tak nějak divně stažený s přejezdem po stereobázi (zřejmě levá kytara zůstane viset dýl než pravá)

ten rozhozenej rytmus je (např. basový solo od 1'10" a dál, to snad ani neni pravda, navíc v průběhu dynamicky nepřirozeně zesílený - je znát zásah ruky) hooodně nepříjemnej, hlavně, když si to člověk pustí víckrát, tak se čím dál tím víc zhoršuje pocit i pro jiná místa, nejlíp je na tom intro, pak to jde z kopce

budeš se muset smířit s tím, že celkovej zvuk hodně ovlivňuje i interpretace, když to nebude zařezávat, tak tam bude vždycky něco divnýho, i když bude kopák "mlaskat" atd.

jinak příjemná muzika

martinrx

Příspěvek od martinrx » 19 črc 2007 03:04

no pro mě je to tedy nepříjemná muzika a navíc kapela hraje evidentně něco na co nemá schopnosti - měli by začít jednoduššími postupy a ty pak časem rozvíjet ale to vše je ot - omlouvám se.
ale píšu protože mám pro rastise tip - někdy hooodně pomůže jednoduchá věc - když se posune jeden track oproti jiným - např. - dám kytaru o několik milisekund (v tomto případě spíš centisekund) dozadu.
je to z jednoduchého důvodu - každý průměrný muzikant má určité zlozvyky a ty stále opakuje - a z mých zkušeností vyplývá že většinou metaloví kytaristi jsou hodně před kapelou - a když je posuneš přinese to nahrávce více klidu.
zkusil bych tenhle jednoduchý postup.
jinak ke zvuku - jestli mají muzikanti takové vybavení jak hrají - tak jsi odvedl slušnou práci. :)
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

Olsztyn

Příspěvek od Olsztyn » 19 črc 2007 20:27

Jestli se muzu teda taky....Je to jen muj nlaickej nazor. Celkove mi to vubec neprijde spatny zaklad dobrej a to ze to obcas nelícuje... jestli jsou to mlady kluci, vzdyt je to docela technicky náročný :) v poho

Celkove: Kdyz se na to koukam jako na obraz tak je hustejs zaplnenej po stranach nez uprostred. Absence toho hrnouciho stredu kterej dela narez narezem. Jelikož je na stredu snare, kopak a basa, asi by se melo zapracovat na nich. Na basu bych se vubec nebal hodit mnohem vic stredu, nebal bych se ze ji to zmekci, ty nizsi stredy tomu dodaj objem a vic ji slepej s kytarama. Nevim jestli je nakreslena, jestli ne na zkreslovadle bych nesetril. Me se na basu osvedcil normalni DaTUbe v nuendu. Uplne dole bych ji mozna naopak trosku seriz at to nejnizsi je jasne kopak. Jako rytmicka slozka ktera ma pri poslechu nahlas nakopavat. Ne blativa basa. Kopaku by taky podle me neublížilo víc středu.
Nedavno jsem v aute zaslechl Slipknot (vim ze je to neco trochu jinyho) ale za hluku motoru se zdalo, jakoby kopak a snare byly temer identickej nastroj. Jen kopak byl kratsi a mel navic spodek, snare mel navic reverb a trosinku struneni. Ale oboji nakomprimovany jako krava (to bych taky pritlacil). A zvukove bych oba nastroje spodobnil. Obojimu tecku kolem 5k. Snare nema vubec dno, placa neni vubec tvrdej, coz by asi mel. Ze je naladenej vejs mi nevadi aspon se prosadi. Reverbu bych mu taky pridal.
Kytary se mi zvukove libej, jen mi prijdou strasne konkretni, jakoby vidim uplne ty aparaty, v tomhle pripade bych si je predstavoval vic pekelny, vetsi... Ve vetsim prostoru. Ale nevim jak bych to resil, sikovnej reverb mozna ale nechci kecat reverb na doprovodkách je vosemetnej.
Ber to jako detaily... na demo to zni myslim naprosto uspokojive :)

Olsztyn

Příspěvek od Olsztyn » 19 črc 2007 20:27

S tim posouvanim kytar mam uplne stejnou zkusenost jako martinrx

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 19 črc 2007 21:11

pri nahravani buzerovat !
... nebo to nahravat do sampleru a hrat metal na klavesach :twisted: aspon budou presny nastupy rifu :mrgreen:

delam si prdel ... castecne ... ale me se fakt postupny prehravani kytarovych rifu do akaie a prepisovani puvodni lajny zive nasmazeny kytary cistejma a konkretnima (casto zdublovanejma i ztrojenejma pro hutnost) kytarama z akaie vyplatilo a prospelo

proste bych kytaristovi pustil zaklady s potlacenou jeho vlastni zivbou stopou a nahraval postupne znova a pozradne ne najednou ale po rifech a dal si s tim zalezet (rec v loopu a desatej se musi povyst :lol: ), strihal, upravovat nastupy a nasazoval na skopky, do zblbnuti dokud to nebude perfektni, na zaklade dema se casto rozhoduje o budouci kariere kapely a muzikantu, demo casto rozhodne, tak at to neni jak kdyz se sypou brambory z valniku, no a strihat nahranou lajnu a posouvat proste u metalu nejde, kytary valej jak krava a tony a doznivani se prekrejvaj, nejde to casto bezbolestne strihnout a soupnout, imo

ale jestli sou hosi ortodoxni tak hrozi u tohohle postupu zvukarovi tortura nejhorsi a 666 druhu smrti, pak bych to nechal jak to je a doporucil cvicit a cvicit

argumentem by mohlo byt ze cas straveny prehravanim kytar se pak vyrazne vrati ve zjednoduseni michacky a finalizace

lou

Příspěvek od lou » 19 črc 2007 22:40

Tak si taky dovolim komentar :-)
Prvni dojem je do dobry a v zasade to zni tak jak se micha tento druh hudby.
Souhlasim, ze to chce vice prostoru a celkove "propojit". Jinak se to da vpohode poslouchat. V elektronicke hudbe jsou celkem tvrda pravilda, jak ma mix znit - pokud to nedupe a necinka, tak se lidi na place prestanou hybat. Ale treba Coldplay nebo Linkin Park maji na CD skoro kazdu skladbu uplne zvukove jinou a klidne to zni jako z garaze. Jde hlavne o atmosferu skladby. Ja osobne zacinam hodne vyhledavat prave to "zivocisno" At jsou tam slyset nadechy zpevaka i nejaka ta nepresnost hrani k tomu patri.
http://www.katatjuta.cz - Core 2 Duo, M-Audio Fireware 18/14, SX 3.1, Windows XP SP2

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 20 črc 2007 06:05

Coldplay a Linkin Park si to uz muzou dovolit, paradoxne "hvezdy" i kdyby natocily dechovku prodaj miliony desek, ostatne o tom vypovidaj casto totalne srackovy cedecka co nektery bandy chrlej a svete div se, lidi to kupujou, casto jen aby meli do sbirky vsechno :twisted:
cim min znama banda tim vic se musi snazit

taky mam rad kdyz je v tom cejtit zivost a ne jenom jednicky a nuly, pak za mnou ale lidi chodej a rikaj ze v tom mam chyby 8)

martinrx

Příspěvek od martinrx » 20 črc 2007 17:38

PANEBOŽE TO JSME SNAD ALE NĚKDE JINDE!!!!!!
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

rastis

Příspěvek od rastis » 26 črc 2007 03:20

kedze sa rozprudila pekna debata, dovolim si este raz poprosit o nejaky ten postreh / nazor :). mam za to, ze som do istej miery mix prekopal, tak ma zaujima, ci aspon trochu k lepsiemu.

vdaka

http://ftp.gitaristi.sk/rastis/strig.mp3

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 26 črc 2007 09:13

jako nekorunovanému králi death metalu se mi to líbí

Olsztyn

Příspěvek od Olsztyn » 26 črc 2007 15:09

Skoda ze uz tu neni ten link na predchozi verzi, ale tohle mi prijde ze hraje bliz tomu jak tyhle kapely hrajou. Je to zapraseny mourem a to je dobre :) Mozna moc mohutnej kopak bude zabirat moc mista pri masteringu, jinak dobre 8)

rastis

Příspěvek od rastis » 26 črc 2007 16:17

to uz je hotovy "master" :) - rozumej - hlasitostou to za podobnymi (stylom) sucasnymi nahravkami prilis nezaostava :)

co znamena "zapraseny mourem" ... mour - nic mi to nehovori :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 črc 2007 16:40

Kytary dost neprijemne rezou ve vyssich stredech, dela je to tenky. Virbl se nejak ztratil a kopak je porad zapadlej uplne dole, ale mam pocit, ze to je v pohode. Kdybych to nekde slysel pusteny, tak bych to asi neresil:)

Vuid

Příspěvek od Vuid » 26 črc 2007 23:55

Jsem na rozpacich, nevim ktera verze se mi libi vic.
Celkove se mi to zda docela dobry, jak jsem uz psal....
V tyhle novy verzi ubylo prostoru (efektu) u kytar, coz je asi dobre.
Nelibi se mi ale bici - hihat a cinely, bici byly ve stary verzi asi lepsi.
Zpev se mi zda stejne dobrej jako predtim.
Zajimalo by me co jsi na ty nahravce vsechno menil.

Olsztyn

Příspěvek od Olsztyn » 27 črc 2007 11:54

rastis: me je jasny, ze je to mastrovany, ja jen myslel, kdybys potreboval nejak dohanet hlasitost k ostatnim pisnickam na demu pri finalnim srovnavani celyho dema. Mour myslim jako prach z uhli :) takhle to zni dobre. Kdybych se v tom nehrabal xx hodin a nemel toho plny zuby tak bych si nasel tu zvonivou frekvenci snare, na EQ bych ji trochu vyriz a celkove bych ho pritlacil. Kopak bych se asi pokusil zkratit transX em od Wavesu nebo free plug-inem demonion. Ale to jsou detaily a ja jsem na bubny haklivej, pac jsem bubenik... celkove to na demac zni myslim hodne slusne :)

Odpovědět